reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja ważę 60kg przy wzroście 162 cm w 1 ciąży ważyłam 53 kg i tak teraz przy 3 ciąży około 60 kg

U mnie dziś na obiad gołąbki a u Was?
Kocham gołąbki 😍 Jadłam całe święta hihi 😁
U mnie dziś łosoś, frytki z batatów z piekarnika i trio warzywne (brokuł, marchew i kalafior) 🥦
Tez chciałabym być w 2 trymestrze aktywna - przed ciąża cały czas ćwiczyłam siłowo i ogólnie byłam aktywna, także mam nadzieje, że nie będzie lenistwa 😁
 
reklama
Jakie witaminy zażywacie? Mi początkowo gin przepisała pregna plus ( podobno lepiej się wchłania kwas foliowy) bo nie za żywałam wcześniej kwasu foliowego bo ciąża nie planowana i tak skończyłam opakowanie a teraz sobie kupilam mama Dha premium plus i powiem Wam że zażywam od wczoraj i mam lepsze samopoczucie nie wiem czy akurat to przez zmianę witamin ale lepiej się czuje 😊
 
Ostatnia edycja:
A ja miałam placki ziemniaczane z jogurtem, ale zjadłabym taki śląski obiad najchętniej, czyli rosół, rolada, kluski i modro kapusta 😃 takie smaki za mną chodzą 😋
 
Jakie witaminy zażywacie? Mi początkowo gin przepisała pregna plus ( podobno lepiej się wchłania kwas foliowy) bo nie za żywałam wcześniej kwasu foliowego bo ciąża nie planowana i tak skończyłam opakowanie a teraz sobie kupilam mama Dha premium plus i powiem Wam że zażywam od wczoraj i mam lepsze samopoczucie nie wiem czy akurat to przez zmianę witamin ale lepiej się czuje 😊

Moje pierwsze dziecko urodziło się z wagą 4460g . Położna na porodówce burczała że kobiety w ciąży jedzą witaminy a potem takie duże dzieci się rodzą.
Mój obiad to szynka w sosie, tłuczone ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej.
 
Moje pierwsze dziecko urodziło się z wagą 4460g . Położna na porodówce burczała że kobiety w ciąży jedzą witaminy a potem takie duże dzieci się rodzą.
Mój obiad to szynka w sosie, tłuczone ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej.
Nie przywiązywałabym do tego tak wagi moje dzieci urodzone w terminie a waga 3290 drugiej 3840
A witaminy są bardzo ważne przynajmniej dla tych mam co mają mdłości i wymiotują bo nie dostarczają sobie tyle witamin co potrzebują😉 tak uważam 😊
 
Dokładnie tak ale wiesz ja się absolutnie nie poddaję od trzech miesięcy pracowałam z dietetyką zrzuciłam co nie co.No i tak skutecznie że pojawił się mały Płodek.
Mój poprzedni cykl miał 365 dni a potem styczniowy cykl bo i bach niespodzianka walentynkowa.
Ale ja się nie poddaje i staram zdrowo jeść. Chociaż miewam chwilę słabości i zjem np tprtillę z maka ale to nie dzieje często.
A Ty kochana jesteś super przykładem że się da :)
Wszystko sie da tylko naprawde wiele mnie to kosztowało! Nic niestety samo sie nie zrobi :( a szkoda 😁
Przeżyłam szok dzisiaj na pobieraniu krwi. Pani mi dzisiaj pobrała krew do strzykawki i rozlewala do fiolek i później zamykała...
Spotkała się któraś z was z tym? Zawsze miałam pobierana krew prosto do fiolek.
Ta krew się wogole nadaje do badania jak miała kontakt z tlenem? Dziwne rzeczy :D
No moja tesciowa pobiera mi zwykla igla ale potem ta igla wpuszcza krew do tych gotowych fiolek. Ale z pierwszym synem jak chodzilam to właśnie robili tak jak opisalas. A tak wogole w krwi jest tlen, wiec wiecej tlenu raczej nie szkodzi :p moze nie mialy dziewczyny tych nowych prozniowych fiolek albo igieł do nich. :)
właśnie chodzę do niego od jakichś 15 lat, jest miły, sympatyczny i dowcipny. Chodzę na NFZ, a pierwszą ciążę prowadził mi w prywatnym gabinecie. Potem chodziłam do innego. A teraz jak już faktycznie się potwierdzi ciąża to od badań genetycznych pójdę do jeszcze innego prywatnie. Doświadczenie z poprzednich ciąż, pobytów na patologii ciąży i porodówkach nauczyło mnie że lekarz prowadzący ciążę powinien pracować w szpitalu w którym chce się rodzić.
Dziewczyny ważę około 120 kg, obie ciążę kończyłam z wagą 118kg. Także ten... Na razie uznałam że nakarmię trzecie marchewką, popiję wodą i zobaczymy jak będzie.
Lekarze i położne traktują pacjentki jak bydło, a święcenia gołym tyłkiem w szpitalu to nienawidzę serdecznie. U nas w szpitalu na patologii jest codzienne badanie na fotelu, rozkładasz nogi a w pokoju 5 lekarzy i położna patrzą jak szósty cię bada.
No ja z synem 1 zaszlam 97kg przytylam 8kg po porodzie mialam 96kg i jak zeszly te opuchlizny i inne to finalnie 88kg mialam tak z 3 miesiace po, ale z nim to mialam sloniowe nogi wogole.. masakra...

Z synem nr dwa zaczynalam 98kg dobilam do 117kg 😂🤣 zostalo mi po wyjminach 11 kg nadwyzki i se to rzucilam od czerwca do grudnia do 96, i tak tez zaczynalam ,na te chwile mam 97. :) Mam nadzieje ze z tym nie dopierdziele jak z drugim :D
 
reklama
Wszystko sie da tylko naprawde wiele mnie to kosztowało! Nic niestety samo sie nie zrobi :( a szkoda 😁

No moja tesciowa pobiera mi zwykla igla ale potem ta igla wpuszcza krew do tych gotowych fiolek. Ale z pierwszym synem jak chodzilam to właśnie robili tak jak opisalas. A tak wogole w krwi jest tlen, wiec wiecej tlenu raczej nie szkodzi :p moze nie mialy dziewczyny tych nowych prozniowych fiolek albo igieł do nich. :)

No ja z synem 1 zaszlam 97kg przytylam 8kg po porodzie mialam 96kg i jak zeszly te opuchlizny i inne to finalnie 88kg mialam tak z 3 miesiace po, ale z nim to mialam sloniowe nogi wogole.. masakra...

Z synem nr dwa zaczynalam 98kg dobilam do 117kg 😂🤣 zostalo mi po wyjminach 11 kg nadwyzki i se to rzucilam od czerwca do grudnia do 96, i tak tez zaczynalam ,na te chwile mam 97. :) Mam nadzieje ze z tym nie dopierdziele jak z drugim :D
To 2 trymestr jest nasz! Będziemy ćwiczyć te które mogą i mają bezpieczna ciąże. Ja też nie chce dużo przybrać a i ułatwić trzeba sobie poród.
Można zrobić osobny wątek i wkładać ćwiczenia dla kobiet w ciąży. 😉🙂
 
Do góry