reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Moja mała, w moim odczuciu, ulewa bardzo mocno, będziemy sprawdzać refluks, bo ulewa nawet 1, 5h po jedzeniu.
Można ją "trzymać w pionie" godzine, a potem jak ja odłożymy to i tak ulewa.
Ja dostałam nutrition do zagęszczania pokarmu ale podawanie papki mi nie idzie więc się poddałam a ściąganie pokarmu jakoś mi nie idzie. SprawdzałS ten refluks na nfz czy prywatnie?
 
Ja dostałam nutrition do zagęszczania pokarmu ale podawanie papki mi nie idzie więc się poddałam a ściąganie pokarmu jakoś mi nie idzie. SprawdzałS ten refluks na nfz czy prywatnie?
Na nfz. Pediatra wystawila mi skierowanie do konkretnej poradni na usg.
Nam właśnie też nie szło z tą papka i odpuściłam.
 
Dzieciaczki nie chciały tego jeść czy jak? Mam też to kupione ale nie próbowałam jeszcze podawać bo tam trzeba czekać chyba 7 minut a do tego czasu to dziecko by się zapłakało 🙈🙊
 
Dzieciaczki nie chciały tego jeść czy jak? Mam też to kupione ale nie próbowałam jeszcze podawać bo tam trzeba czekać chyba 7 minut a do tego czasu to dziecko by się zapłakało 🙈🙊
Moja że dwa razy zjadła a trzeci już nie chciała. Dużo zachodu a nie zauważyłam jakiegoś dużego efektu.
W razie co to można dawać w trakcie jedzenia też, jeśli twój małych da się na chwilę odstawić od piersi jak je :)
 
Moje dziecko na dzisiaj "cudowny" dzień. Wstało o 7, zjadło, przebrałam, poleżało 20 min na macie i od tego momentu od ponad 2h jeśli nie karmie, albo nie bujam, albo na 5-10min zasypia mi na rękach to jest jeden wielki ryk.
Zdążyłam się dzisiaj aż ubrac i wypić pół kawy. Pół śniadania nadal stoi na stole.
A dopiero 10....
 
Hej, ja się dziś wyżalę..
Mały od poniedziałku denerwuje się jak dostawię go do cyca,strasznie płaczę i się pręży. Jak tylko dostanie butelkę to zupełnie inne dziecko. Chwile się z nim pobawię i zasypia. I teraz nie wiem czy to jest skok i minie czy tak mu zostanie.
Chciałabym go karmić, ale niestety od samego początku karmię przez kapturki. Ale z drugiej strony jak dostanie mm to jest spokojny i lepiej śpi..
 
Hej, ja się dziś wyżalę..
Mały od poniedziałku denerwuje się jak dostawię go do cyca,strasznie płaczę i się pręży. Jak tylko dostanie butelkę to zupełnie inne dziecko. Chwile się z nim pobawię i zasypia. I teraz nie wiem czy to jest skok i minie czy tak mu zostanie.
Chciałabym go karmić, ale niestety od samego początku karmię przez kapturki. Ale z drugiej strony jak dostanie mm to jest spokojny i lepiej śpi..
Jeśli karmienie od początku to była walka i nerwy, to mimo całej dobroci Twojego pokarmu, może nie warto się męczyć? Najważniejsze, żeby dziecko nie było głodne, a skoro jest spokojne po sztucznym mleku to nie miej wyrzutów sumienia, jeśli zrezygnujesz z piersi.
 
reklama
Ta lekarka od usg mówiła w sumie to samo co nasza pediatra. Że coś tam w układzie pokarmowym się jeszcze tworzy i to minie. Że jedyne co można stosować to zagęszczacz pokarmu albo syrop. Plus odbijanie, trzymanie dłużej w pionie, do leżenia i spania podkładać klin żeby dziecko było trochę pod kątem i żeby karmić częściej a krócej.
Ja się już pogodziłam z sytuacja i po prostu czekam aż minie.
A "lulasz" małego przed spaniem? Bo lulanie, potrzasanie też może powodować ulewanie w po odłożeniu dziecka
 
Do góry