reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

reklama
Nie mam doświadczenia w tym temacie, ale kiedyś czytałam, ze należałoby wrócić na jeden dzień do pracy i wówczas przejść na zwolnienie lekarskie. Ale nie jestem pewna na ile to aktualna wiedza.
W jakim wieku masz dziecko? 😀
Moja córcia ma teraz 17 miesięcy.
Macie już jakieś objawy? Mdłości, wymioty, zmęczenie? Ja czasami czuje się jakbym była na statku z choroba morska, ale to tylko chwilowe. Poza tym żadnych innych objawow. Mąż mnie uspokaja, ale dla własnego komfortu psychicznego chyba wolałabym czuć tego „kaca” 🤣
Ja jeszcze niby nie mam 100%pewnosci że to ciąża ale hormony zaczynają szaleć. Właśnie jestem w trakcie przeprowadzki i mam tysiąc rzeczy na głowie i po wizycie hydraulika który mnie wkurzył na potęgę... Ikei która anulowała moje zamówienie i nic nie powiedziała (pół dnia czekałam dziś na kanapę) popłakałam się jak bóbr i wpadłam w panikę taka że aż moja 1.5 roczna córka uspokoiła się i mnie próbowała pocieszyć. No w pierwszej ciąży fizycznie czułam się jak młody Bóg ... Psychicznie taka huśtawka, że szkoda gadać.
 
Mnie też czeka rozmowa z szefową, miałam wrócić od początku nowego roku, ale z oczywistych względów nie ma na to opcji. Nie lubię swojej pracy, ani swojej firmy, uważam że to co robią jest wątpliwe moralnie. Dlatego nie mam skrupułów, żeby nie wracać jeszcze trochę, I tak wszystko się zmieni I będę musiała uczyć się roboty na nowo

Witam wszystkie lutowe mamy. Od początku czułam że w tym wątku będę mogła dzielić swoją radość. Czytałam was od samego początku, ale dopiero wczoraj po raz pierwszy zobaczyłam dwie kreseczki na teście, dziś zrobiłam pinka i również ukazały się dwie kreseczki. Jest to moja trzecia ciąża, myślę że na tym wątku mam najstarsze pociechy 🤣🤣🤣 córka niedawno skończyła 16 lat, syn za kilkanaście dni 12, a ja za kilka dni 40.
Jest to ciąża planowana od marca, tak więc ze względu na swój wiek poszło dość sprawnie, choć nie powiem że były już obawy że coś ze mną nie tak.
Termin z moich obliczeń to 28 luty
Pozdrawiam serdecznie
Gratulacje i najlepsze życzenia urodzinowe tak z wyprzedzeniem!!!
 
Co do pracy i powrotów... Nikt nie wie co będzie za 1.5 roku a ostatnie lata i wydarzenia pokazują to najlepiej. Tym nie ma się co przejmować na zaPas.
Ja się zastanawiam czy jak powiem lekarzowi jaka jest sytuacja i poproszę o L4 to się zgodzi? W pierwszej ciąży miałam przez chwilę lekarza który na moje pytanie o L4 wyprosil mnie z gabinetu mówiąc że czas wizyty się skończył i moje historię kradną czas innym pacjentkom... Teraz się boje pytać.
 
Co do pracy i powrotów... Nikt nie wie co będzie za 1.5 roku a ostatnie lata i wydarzenia pokazują to najlepiej. Tym nie ma się co przejmować na zaPas.
Ja się zastanawiam czy jak powiem lekarzowi jaka jest sytuacja i poproszę o L4 to się zgodzi? W pierwszej ciąży miałam przez chwilę lekarza który na moje pytanie o L4 wyprosil mnie z gabinetu mówiąc że czas wizyty się skończył i moje historię kradną czas innym pacjentkom... Teraz się boje pytać.
Mnie lekarz od razu pytał "piszemy zwolnienie?" A ba drugiej wizycie (tydzień po tygodniu) nawet nie pytał 😁
 
Mnie lekarz od razu pytał "piszemy zwolnienie?" A ba drugiej wizycie (tydzień po tygodniu) nawet nie pytał 😁
a na ile czasu dostajesz zwolnienie?
Ja dzisiaj dostałam do 25.06 , ale tylko dlatego że mam połpaśca ! 😢
Myślałam że to jakieś uczulenie i tydzień z tym chodziłam, zanim się dowiedziałam. Leków nie biorę (przepisali heviran), opinie lekarzy różne na temat przyjmowania heviranu na tym etapie. Lekarz dermatolog i rodzinny kazali przyjmować a ginekolog stanowczo odradza.
 
a na ile czasu dostajesz zwolnienie?
Ja dzisiaj dostałam do 25.06 , ale tylko dlatego że mam połpaśca ! 😢
Myślałam że to jakieś uczulenie i tydzień z tym chodziłam, zanim się dowiedziałam. Leków nie biorę (przepisali heviran), opinie lekarzy różne na temat przyjmowania heviranu na tym etapie. Lekarz dermatolog i rodzinny kazali przyjmować a ginekolog stanowczo odradza.
Ja w pierwszej ciąży prawie co miesiąc opryszczkę miałam i heviran używałam cały czas. Fakt że to były krótkie epizody 2-3 dni
 
reklama
Do góry