reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie gotują - przepisy

A komu się nie chce bawić z bezami( są dosyć pracochłonne) to polecam KOKOSANKI:
Składniki
6 białek
12 łyżek cukru
20 dkg kokosu

wykonanie:
Białka ubić z cukrem na sztywna pianę, dosypać kokos i dokładnie wymieszać. Łyżką nakładać na blache małe placuszki i piec na złoty kolor.
SMACZNEGO!!!!:-)
 
reklama
A pamiętacie z dzieciństwa takie szyszki:

ok. 50-60 g ryżu preparowanego
30 dag krówek (albo po trochu krówek i toffi)
15 dag masła
1 łyżka kakao
Na suchej patelni lekko zrumienić ryż cały czas mieszając.
Roztopić w rondelku cukierki, masło i kakao, połączyć z rumianym ryżem i szybko wymieszać.
Ciepłą masę nakładać łyżeczką na talerz, po przestygnięciu można uformować dłońmi szyszki.
 
A pamiętacie z dzieciństwa takie szyszki:

ok. 50-60 g ryżu preparowanego
30 dag krówek (albo po trochu krówek i toffi)
15 dag masła
1 łyżka kakao
Na suchej patelni lekko zrumienić ryż cały czas mieszając.
Roztopić w rondelku cukierki, masło i kakao, połączyć z rumianym ryżem i szybko wymieszać.
Ciepłą masę nakładać łyżeczką na talerz, po przestygnięciu można uformować dłońmi szyszki.


to chyba nie na cukrzyce??:-D
edis robisz smakaaaa..
 
Ja dietetycznie powiedzmy deserki jadam:
Torcik kolorowy ala sernik na zimno:
3 galaretki różnego koloru rozpuszczamy w połowie przewidzianej wody +1 w normalnej ilości wody na samą górę
Jak galaretki ostygną to dodajemy do każdego koloru jeden duży kubek jogurtu naturalnego.
Najlepiej jedną zmieszać i wylać na brytfankę, a dopiero jak się stęchnie to mieszać kolejną i kolejną.
3 warstwy z 3 kolorami..Na górę układamy brzoskwinie w plasterkach i zalewamy ostatnia galaretką. Całość do lodówki do zastygnięcia i można wcinać.

Ja moją teraźniejsza wersję zrobiłam na herbatnikach ale ogólnie robiłam bez..
 
ja polecam-jak ktoś musi mniej kalorycznie:tak:poza tym jest dobry:tak:
bardziej delikatny wychodzi w smaku jak sie zrobi też na serkach waniliowych. Ja robię na jogurtach bo staram się jeść chudy nabiał.
 
reklama
Do góry