reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i pielęgnacja Maluszków

Ja niestety nie mam problemu z butelkami - czy sterylizowac czy nie, gdyż Szymek nie chce w ogóle butli.... ehh... a zaczynamy go przyzwyczajać, żeby cokolwiek pił, a i czasem mleczko jak nas nie ma.... (kiedyś potrafił pić z butli, nie wiem czemu mu się odwidziało...). Teraz jak tylko zbliżam się zbutlą do jego buźki to zaczyna się histeria..ucieka mi główką, odpycha rączkami butlę....niezaleznie co jest w środku....
Nie wiecie może jak przyzwyczaić dziecko do picia???? Próbowałam też niekapka AVENTu, ale nie potrafi z niego pić....
 
reklama
Asiu - idź do alergologa...my też mielismy przejścia z kupkami..jak nie pieniste, to zielone...a teraz chyba ma problemy ze zrobieniem kupki i być może dlatego tak się budzi w nocy..
U nas znowu nocka nieprzespana, poprzednia też.. ja już chodzę jak na rzęsach./.nie mam kiedy do Was zaglądnąć nawet/// po nocy gdzie sie budzi co godzinę/półtorj, czaaasem co 2 ja jestem wyczerpana...rano byle tylko do spaceru przetrwać, bo Szymek marudny jest..niewyspany w końcu...jutro idziemy do nowego lekarza niech zerknie na niego... jutro próbuję też gryzaka do lodówki dać, może cos pomoże..choć to chyba nie kwestia ząbków...
Jedyny plus jest taki, że wieczorem zasypia w łóżeczku....włączam kołysanki, zostwiam go w łóżeczku i zsypia... w nocy też ma z reguły taką godzinna przerwę gdzie sobie guga...poguga sobie i zaśnie sam....

Współczuję Ci. A on jeść tak chce co godzinę, czy tylko się budzi i dokazuje?

Ja jeszcze też wyparzam...ale jak czasem mam brudne butelki i potrzeba coś ja nuż to tylko myje. I wsio ok jest;-)

Ja sterylizuję w mikofali raz w tygodniu, i raczej po mleczku wyparzam.
poherbatkach tylko mycie. Cumelki uspokajające wrzątkiem raz dziennie.
Tak robiłam od samego początku
 
Ja niestety nie mam problemu z butelkami - czy sterylizowac czy nie, gdyż Szymek nie chce w ogóle butli.... ehh... a zaczynamy go przyzwyczajać, żeby cokolwiek pił, a i czasem mleczko jak nas nie ma.... (kiedyś potrafił pić z butli, nie wiem czemu mu się odwidziało...). Teraz jak tylko zbliżam się zbutlą do jego buźki to zaczyna się histeria..ucieka mi główką, odpycha rączkami butlę....niezaleznie co jest w środku....
Nie wiecie może jak przyzwyczaić dziecko do picia???? Próbowałam też niekapka AVENTu, ale nie potrafi z niego pić....
U nas też nic nie działa, nie chce butli ani niekapka i nie ma rady. Próbuję czasem ale Bartek traktuje to bardziej jak zabawę i gryzie a nie pije:baffled::cool2:
 
Mam pytanko do Mam których skarby przesypiają całe noce. Co dajecie dzieciom do jedzenia jako ostatni posiłek przed snem? Mleczko czy kaszkę? Mój mi sie budzi po kilka razy w nocy i taak sobie myslę że może się nie najada?
 
Mój Maks ostatnie je mleko. Bardzo rzadko sie w nocy budzi ale wtedy dostaje tylko piciu. Spróbuj tak jak ja zrobiś. Jeżeli oczywiście uważasz że sie nie najada. Jak zaczęłam go uczyć zeby przesypiała noce to robiłam tak. On je po kąpieli tak ok 20 czasem 20.30 i idzie spać. On wtedy zjada 180 ml. I on sobie spał ale przed moim pójsciem spać czyli tako ok 22, 23 dawałam mu butle na spiocha. On nie zjadał wtedy 180ml tylko jakieś 50ml czasem 80 ml to zależy. I dalej spał. Na początku sie jeszcze budził tak ok 4 ale wtedy tylko piciu. Potem zaczęłam powoli rezygnować z tego dokarmiania i fakt budził sie troszkę wcześnie na piciu tak ok 3. A teraz Bardzo rzadko już sie budzi nawet na piciu. Wstaje ok 6, 6.30 i wtedy dostaje dopiero jeść. Życze powodzwnia
 
Mam pytanko do Mam których skarby przesypiają całe noce. Co dajecie dzieciom do jedzenia jako ostatni posiłek przed snem? Mleczko czy kaszkę? Mój mi sie budzi po kilka razy w nocy i taak sobie myslę że może się nie najada?

Mama Maxa dobrze radzi.
U mnie przed spaniem tylko cyc.
A w nocy woda lub herbatka.
Ale to chyba nie kwestia najadanie się, tylko przyzwyczajenia i predyspozycji dzidziusia.
Moja szwagierka do 1,5 roku musiała w nocy karmić, a moja śpi odkąd ma 2 miesiące (nie zawsz ale przeważnie)
 
Mój Maks ostatnie je mleko. Bardzo rzadko sie w nocy budzi ale wtedy dostaje tylko piciu. Spróbuj tak jak ja zrobiś. Jeżeli oczywiście uważasz że sie nie najada. Jak zaczęłam go uczyć zeby przesypiała noce to robiłam tak. On je po kąpieli tak ok 20 czasem 20.30 i idzie spać. On wtedy zjada 180 ml. I on sobie spał ale przed moim pójsciem spać czyli tako ok 22, 23 dawałam mu butle na spiocha. On nie zjadał wtedy 180ml tylko jakieś 50ml czasem 80 ml to zależy. I dalej spał. Na początku sie jeszcze budził tak ok 4 ale wtedy tylko piciu. Potem zaczęłam powoli rezygnować z tego dokarmiania i fakt budził sie troszkę wcześnie na piciu tak ok 3. A teraz Bardzo rzadko już sie budzi nawet na piciu. Wstaje ok 6, 6.30 i wtedy dostaje dopiero jeść. Życze powodzwnia
Dzięki za radę. Spróbujemy tak zrobić :-)
 
Malena - prawdepowiedziawszy nie wiem:-( jak przystawie go do piersi to je...je az uśnie..czasem się budzi i sobie stęka, jakby kupki nie mógł zrobić.... tak sobie dzisiaj pomślałam, że może on jest przejedzony, skoro go tak ciagle przystawiam.... ale odpukac dzisiaj było dobrze!!!! nie wiem czemu.... zmiany jakie były to: przed snem przewietrzyłam porządnien mieszkanie (aż 18,4 stopnie tylko było zanim się na nowo nie nagrzało), u rodziców ok 18:30 dostał kaszkę bo nie chciał butli....
MamaMaxa - pomysł na uczenie przesypiania noicy jest super, tylko u mnie niestety jest problem z piciem.... żadnej formy nie uznaje..i najpierw muszę go do butli albo niekapka przyzwyczajać, żeby módz mu dawać w nocy...
Natusiama - a w jakis sposób poisz ?? ja muszę właśnie poić gdyż Szymcio dostaje już kaszkę....
 
reklama
Malena - prawdepowiedziawszy nie wiem:-( jak przystawie go do piersi to je...je az uśnie..czasem się budzi i sobie stęka, jakby kupki nie mógł zrobić.... tak sobie dzisiaj pomślałam, że może on jest przejedzony, skoro go tak ciagle przystawiam.... ale odpukac dzisiaj było dobrze!!!! nie wiem czemu.... zmiany jakie były to: przed snem przewietrzyłam porządnien mieszkanie (aż 18,4 stopnie tylko było zanim się na nowo nie nagrzało), u rodziców ok 18:30 dostał kaszkę bo nie chciał butli....

Ania A może rzeczywiście to kwestia temepratury?
Moja Izunia jak jest powyżej 20 st, to śpi bardzo niespokojnie i chce pić.
A Twój, że nie uznaje nic poza cycem, to pije cyca.
A śpi z Tobą czy sam? Bo przy Tobie to mu pewnie jeszcze cieplej...
Czasami rano jest u nas 17 i wtedy Iza ma wspaniały humor:happy2:
 
Do góry