reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

reklama
W ogole dziewczyny to mam stracha. Ludzie mi chyba bzdur nagadali. Mówią ze mały sie bedzie gorzej rozwijał, bo urodził się taki mały i 3 tyg za wcześnie :-(. Martwie się, bo on na tym brzuszku to nie chce tak wysoko główki podnosic.

Agacia moj tez sie urodzil w 37 tygodniu i przy wyjsciu ze szpitala wazyl 2500 . Teraz wazy 7500 ( skonczyl w niedziele 6v miesiecy) i porownujac do innych dzieci uwazam ze rozwija sie ksiazkowo turlika sie we wszystkie strony siedzi tez juz czasem troszke :tak::tak: wiec nie sluchaj takich bzdur:tak:
:tak:
Dziewuszki a jaki rozmiar Pampersów wasze dzieci już noszą bo ja chyba się muszę już na 4 przestawić. Dużo są większe od 3?

się w różnym tempie.

Fifi wazy 7500 a juz uzywamy Pampers 4:tak: sa od 7 kg a w 3 juz byly przyciasne:tak: I podobnie jak kana uzywam ich od poczatku i jestesmy bardzo zadowoleni nigdy zadnych problemow pupkowych nie mielismy:tak:
 
Alan jakieś 2-3 tyg. temu ważył 7.100 i mierzył 74 cm, ja od początku też używam "pampersów" z firmy pampers :tak: i też mi bardzo odpowiadają :tak:, teraz używamy 3 ale mam ich jeszcze ok. 20 szt. i potem przechodzimy już na 4 :szok::-D:-D, tak mi teraz Alan zaczął rosnąć i przybierać (zrobiły mu się fałdki gdzieniegdzie :szok::szok::-p:-D:-D) od kiedy jest tylko na sztucznym i obiadkach, że sama w to nie wierze :confused::-D:-D:-D:-D
 
My też jeszcze używamy 3, mam te z tesco, ale kiedys w promocji kupiłam hugissy premium rozmiar 4 i na razie czekaja sobie na swoją kolej
Powiedz czy te tesco sa porownywalne do jakis pieluszek? Ja uzywalam zawsze huggisow a teraz mamy pampersy a slyszalam wlasnie duzo opinii ze tesco tez fajne. No i jak wygladaja?:zawstydzona/y: Maja jakies wzorki? ;-)

Kana nie martw sie nie tylko Twoja dzidzia ma duza pupke, my nosimy 4 juz ponad miesiac :)) I tez pampersy. A nie wiem czy to dobry watek, chcialam sie pochwalic, ze moje dziecie ma juz dwa duze zeby i samo siedzi ;)) Mam jeszcze pytnko ile waza i mierza Wasze pociechy? Moj mi sie wydaje o wiele za duzy i troche sie martwie (12 kg i 74cm o ile dobrze pamietam)
Czy aby napewno wagi nie przekrecias? 12 kilo wydaje sie duzo. Moj Cyprian byl zawsze (do roku) na 95 centylu wiec duzy chlop a 12 kilo mial jak mial ponad rok.

Ksawery 2 tyg temu wazyl 8100 i 69cm.
Ostatnio mielismy z huggiesów rozmiar 3 i byly ok a jak kupilam pampery 3 to sa juz troszke ciasnawe wiec kolejne beda 4
 
Dziewuszki a jaki rozmiar Pampersów wasze dzieci już noszą bo ja chyba się muszę już na 4 przestawić. Dużo są większe od 3?

Agacia - ja się martwiłam, że Jasiek mało je bo on nie zjada na raz więcej niż 120ml mleczka a moja pediatra powiedziała, że się dobrze rozwija wyniki krwi już ma w normie i że po prostu taka chudzina jest i niejadek. I już. Dopóki pediatra nic nie mówi, że jest źle - nie ma się co martwić. Każde dziecko jest inne.
Mój Jaś dopiero teraz zaczął pakować stópki do buzi a Twój Mati już dawno temu odkrył, że ma stópki. Zalezy od tego jaki dziecko ma charakter - mój Jaś jest stale w ruchu i stale leży na brzuchu i pełza po całym domu więc mu trudno było na tym brzuchu znaleźć te stopy :-D ALe on od początku wolał np. spać na brzuchu. Do tej pory śpi albo na brzuchu albo na boku na wznak się budzi. A przecież większość dzieci śpi właśnie na wznak.
Można by wymieniać godzinami takie różnice ale nie ma po co. Nasze pocieszki są zdrowe tylko po prostu rozwijają się w różnym tempie.

my juz dobry miesiac uzywamy 4...i sa znacznie wieksze od 3...tzn taka sama roznica jak przechodzxilam z 2:tak::tak: na 3,

Myszko my uzyamy 4 juz z dobry miesąc prawie....Boze to tylko moje dziecie ma taka pupe sporawą???? bo w tych 3 wydawała mi sie jakas taka opięta strasznie....

My używamy Papersa i jestem bardzo bardzo zadowolona...malutka nigdy nie miala odparzonej pupki....teraz kupiłam Sleep and Play i się wkurzyłam,bo nie maja tych rozciągliwych gumeczek przy zapięciach,a jak moja mała ma brzuszek to wydaje mi sie,ze jej wygodniej jest.... na razie jeszcze innych nie uzywałam...no miałam raz Huggisy,ale to na samym poczatku i bella ,ale 3 i jeszcze ponad połowa paki lezy w szafie,bo sa za małe...i tez srednio byłam zadowolona.... kurcze boje sie spróbowac innych jak wiem,ze te sa ok....

ja tez tylko na pampersach i jeszcze zadnych innych nie wyprobowalam:zawstydzona/y::zawstydzona/y:;-);-)


a i moj maly prawie 3 tyg temu mial 8680 i 72 cm....:-p:-p
teraz to juz pewnie 9-10:-D:-D
 
Vilemo, nieźle wykarmiłaś Córeczkę i to tylko cycem:szok:
Moja to taki niejadek, chociaż nie wygląda, bo na buźce to taka okrąglutka:-)

u nas buzka tez okraglutka, pulchne udka i pupa spora:-)

Ja ostatnio zostawiłam na chwilę Bartka u moich rodziców, przychodzę po niego a on wcina lizaka ( taką laskę długą ) :szok::szok: No jak się wkurzyłam to nie macie pojęcia :wściekła/y: A moi rodzice mówią że przecież on musi poznawać nowe smaki :sorry::confused2::confused2::confused2: Hahaha, to może niech najpierw pozna smak wszystkich zupek i owoców, a na słodycze przyjdzie czas!!!

moi rodzice tez sa pomyslowi, moja Natalia jak miala 4ms. to dostala od babci lizaka:szok: , masakra i byli bardzo zdziwieni o co robie takie halo:angry:gryzc nie moze to niech sobie pocyca uslyszalam:no:

Ollcia moja siostra przywiozłam małej lizaka jak ta miała niecałe cztery miesiące. I tłumaszyła się zę to tak głupio z pustą ręką a przecież małej jeszcze nic konkretnego nie można. No myślałam że zabije ale do tej głupiej baby i tak nic nie dotarło. Ja już się biję co to będzie jak ona będzie miała dzieci:eek:

Twoja siostra to tez niezla aparatka:szok::szok:

Dla mnie parówki są bleeee więc na razie dziecku tez nie dam. A poza tym kończyłam szkołe technologa zywności i niestety na moje nieszczęście widziałam jak się robi różnego rodzaju zywność. Więc za parówki dziekuję, zaszpinak mrożony ... co do soków jabłkowych i przecieru pomidorowego też mam wątpliwości :zawstydzona/y:.

A ja mam pytanie z innej beczki. czy wasze dzieciaczki juz siedzą? Mój jest bardzo leniwy i nawet na brzuszku sie wkurza. Owszem jak lezy na brzuszku to ubina nózki w kolanka ale na rączkach się ni podniesie tak jak do raczkowanie, tylko podnosi dupcie i się odbija.

Agacia co masz do szpinaku mrozonego:baffled:, bo ja sie nim zajadam

moja tez nie siedzi, jak tylko probuje ja posadzic to od razu leci do przodu
niemartw sie wszystko bedzie dobrze, przyjdzie i czas na niego

Moja też jeszcze nie siedzi
A wogóle to dzisiaj napędziła mi strachu, przed wyjazdem do fotografa ubierałam jej opaskę trzymając ją na kolanach i ona tak sie gibnęła do przodu, mama stała z boku i wyrwała zeby ja łapac, a ja w ostaniej chwili złapałam ją za fraki:zawstydzona/y:, na szczęście skończyło się tylko na strachu

dobrze, ze nie spadla, ale strachu to ci napedzila , ze hej

W ogole dziewczyny to mam stracha. Ludzie mi chyba bzdur nagadali. Mówią ze mały sie bedzie gorzej rozwijał, bo urodził się taki mały i 3 tyg za wcześnie :-(. Martwie się, bo on na tym brzuszku to nie chce tak wysoko główki podnosic.

Agacia, kto Ci takie glupoty opowiada, lekarz na racje, kazdy rozwija sie wedlug wojego tempa, nie martw sie, wszystko bedzie dobrze, synek jest zdrowym chlopcem, moja starsza corcia urodzila sie w 36tyg. i jest teraz duzo dziweczynka, przerasta wszystkich

Dziewuszki a jaki rozmiar Pampersów wasze dzieci już noszą bo ja chyba się muszę już na 4 przestawić. Dużo są większe od 3
my od 3tyg. uzywamy pampersa 4

zmiksowałam malutkiej truskawki, jabłka i herbatniki ale pycha, mała tak wcinała ze szok

a czy nie wyszly za kwasne?dosladzasz?

a i moj maly prawie 3 tyg temu mial 8680 i 72 cm....:-p:-p
teraz to juz pewnie 9-10:-D:-D

spora waga i centymetry tez:-)
 
reklama
Agaciu mój Filip urodził się dokładnie 20 dni przed terminem porodu i na pewno nie było w tym terminie żadnej pomyłki, bo rzeczywiście miał niewielkie objawy wcześniactwa. Jedynie wagowo różnił się od Twojego Mateuszka, bo miał 3150g i 53cm, a to nie mało jak na wcześniaczka:tak: No i niestety musimy chodzić na rehabilitację, bo mały ma obniżone napięcie mięśniowe:-( Nie wiem czy przyczyną tego jest to,że mały urodził się 3 tyg wcześniej. I uwierz mi jak, że martwię się bardzo, bo moje dziecko nie przekręca się z pleców na brzuszek i odwrotnie, nie chce sam łapać się za nóżki. W sumie zaczyna już sam siadać, na razie nie za długo, bo kiwa się do przodu i na boki, ale to i tak dużo jak na mojego leniucha. Jednak martwi mnie strasznie to, że nie robi tych rzeczy, które Wasze maluszki robią już od dawna:-( Ale co mogę zrobić... chodze na tą rehablitację i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. A Ty może poproś o skierowanie do lekarza specjalisty i wtedy będziesz spokojniejsza.
 
Do góry