reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania - jakie i kiedy?

pytia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Lipiec 2005
Postów
4 681
Dziewczyny, kiedy tak czytam to forum i rozmawiam ze swoimi znajomymi, to widzę, że co gabinet ginekologiczne to inne obyczaje: w innym terminie pierwsze USG, inna częstotliwość badań, no i inny rodzaj badań. Mam pomysł, aby wpisywać tu, jakie badania i na jakim etapie zlecił wam wasz gin. Będziemy mogły wtedy porównać.

No to ja zaczynam. Podczas pierwszej wizytu zlecił mi: morfologię, mocz i cukier (to był 4 tydzień) Podczas następnej ma zrobić USG (to będzie 8 tydzień). Natomiast nie zlecił mi badań na hormon ciążowy. Czy wy takie badania miałyście? Kiedy się je wykonuje? Czy powinnam się upomnieć?
 
reklama
rowniez nie mialam oznaczanego hormonu we krwi,ani prz pierwszej ciazy,ani przy drugiej,teraz rowniez
lekarz nic nie mowi. wydaje mi sie ze powinny byc ku temu jakies wskazania np wczesniejsze poronienia,
zagrozenie ciazy,wiek ciezarnej,oczywiscie mozna lekarza zapytac poniewaz jest to badanie nieinwazyjne.
czasemzagladam sobie na inne stronki gdzie rozmawiaja dziewczyny w cizy i zauwazylam ze teraz w ''modzie''
sa inwazyjne badania prenatalne,w dodatku robia je dziewczyny bardzo mlode bedace w ciazy bez powiklan.
zastanawialam sie nad tym i nie wiem co myslec o tym powinnam.
teraz o moich badaniach
w czwartym tyg dostalam skierowanie na podstawowe badaniaczyli mocz(ktory nie wyszedl ciekawie),morfologia,
icukier we krwi,wr. jutro ide do lekarza,na pewno usg mi jeszcze nie zrobi,potem idzie na urlop.
postanowilam ze po8tygodniu sama sie wybiore do prywatnej przychodni.
pozdrowionka j.
 
Odnośnie badań prenatalnych, to odnoszę się do nich raczej sceptycznie. Bo tak naprawdę jaki jest ich sens? Nawet jeśli matka dowie się, że dziecko ma jakąś wadę, to co, ma usunąć ciążę?? To przecież absurd.
Wiem, że jest teraz w modzie usg trójwymiarowe, robione bodajże w 6 miesiącu ciąży. Bada się w nim układ krążenia i układ nerwowy dziecka - w razie, gdy coś jest nie tak już można podjąć pewne środki zaradcze, no i odpowiednio przygotować poród.
Napisz Asiu jutro, co ci gin powiedział. Pozdrawiam.
 
witajcie dziewczynki!
ja też w 4 tygodniu dostałam skierowanie na grupe krwi i Rh, morfologie, mocz, poziom cukru we krwi, przeciwciala rozyczki i toksoplazmy, , a oprocz tego konsultacja stomatologiczna i internistyczna.
na poczatku 9 tygodnia ide na usg, narazie to tyle

buziaczki:*
 
jasne ze napisze...........
ten internet to bardzo pozyteczna mozna siedziec w domu igadac z dziewczynami ktore rowniesz sa w ciazy!!!!!
zmarynia i dawidem nie mialam takiej mozliwosci
:-* :-* :-* sle buziaczki kochane
asia
 
masz racje, rzeczywiscie fajnie tak sobie posiedzic i pogadac:)tymbardziej, ze ja np. siedze teraz w domku i sie nudze, tak to chociaz mialam jakies zajecie, a teraz wakacje i w sumie caly czas sie lenie, hehe:)
ale moge sobie z Wami porozmawiac, co mnie bardzo cieszy, bo wiem, ze mnie zrozumiecie, a przynajmniej sie postarccie:)

buziaczki dla Was kochane:)
 
wlasnie wrocilam od lekarza,na anemie zelazo dwa razy dziennie,krew w moczu to prawdopodobnie jakies
klopoty z nerkami. wyniki mam pokazac interniscie,ma mi zrobic usg nerek.
z dzieciatkiem wszystko ok o usg nic nie mowil,pojde sobie prywatnie.nzstepna wizyta 8sierpnia.
to tyle j.
 
reklama
nie ma sprawy:)
ciesze sie, ze z dzidzia wszystko dobrze:)
ja tez łykam sobie zelazo,heh, tylko rodzinka musi mi przypominac bo ja jakos zapominam:)

buziaki

 
Do góry