reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Było ... I ubyło

no hej hej Justynka :-D miło Cię widzieć hehe podrzucaj przepisy póki masz czas .. bo ja też zwlekałam z opisem diety i jakimś planem rozsądnym a teraz już jakoś czasu brak z Lili przy boku :)
 
reklama
Ok.. więc sprzeda,m wam kilka sprawdzonych przezemnie przepisów :) są naprawde Ekstra..

1. Kasza jaglana z suszonymi pomidorami, świeżą bazylią i czosnkiem

Składniki:
- pół szklanki kaszy jaglanej
- 3-4 suszone pomidory w oleju (w biedronce są dostępne tanie i nie powiem , ale chyba smakowo najlepsze)
- 3 ząbki czosnku
- 3-5 galązek świeżej bazylii lub łyżeczkę suszonej (świeża jest apetyczniejsza)
- sól i pieprz

Przygotowanie:
- gotujemy kasze jaglaną (proporcje 1 1/2 szklanki wody na 1/2 szklanki kaszy)
- suszone pomidory kroimy w drobną kostkę
- czosnek albo drobniusienko siekamy albo przeciskamy przez praskę
- siekamy bazylię
- wszystkie składniki podsmażamy na łyżeczce oleju z suszonych pomidorków, krótko żeby smaki się połączyły , doprawiamy solą i pieprzem. (p.s. dla spragnionych wrażeń można dodać 1 łyżkę stołową ketchupu :p)

Gotowe! - Bardzo szybki obiad. ok. 25minut max, bardzo go lubie bo jest smaczny i sycący.. nawet mój eS. wcina aż mu się uszy trzęsą :)


2. Omlet z kaszy jaglanej

Składniki:
- 2-3 jajka (zależy od wielkości)
- szklanka ugotowanej kaszy jaglanej
- sól, pieprz / pieprz ziołowy
- 1/2 pęczka natki pietruszki
- 1/2 pęczka szczypiorku

Przygotowanie:
- Szklankę ugotowanej kaszy jaglanej wrzucamy do miseczki i blendujemy na gładką masę
- do masy dodajemy jajka oraz sól i pieprz i znowu blendujemy
- siekamy szczypiorek i pietruszkę i całosć już łyżką delikatnie mieszamy
- na patelni rozgrzewamy łyżkę oliwy z oliwek i wylewamy przygotowane ciacho.. smarzymy z jednej drugiej strony jak zwykłego omleta :)

Gotowe! - Osobiście polecam przepis na śniadanie.. jest bardzo sycący i długo trzyma :) Smaczny i również szybki :) Ja zawsze mam przygotowaną kaszę już ugotowaną więc schodzi się z 15 minut z gotowaniem około 25-30minut więc też nie dużo:)


3. Pasta kanapkowa z makreli i kaszy jaglanej

Składniki:
- 1 wędzona makrela
- 1 szklanka ugotowanej kaszy jaglanej
- sól, pieprz do smaku

Przygotowanie:
- Ugotowaną kaszę jaglaną oraz już "wyościowaną" makrelę wrzucamy do miski i blendujemy
- doprawiamy solą i pieprzem

Gotowe! - pasta może szybką nie jest gdyż trzeba troche czasu poświęcić żeby wydłubać ości (proponuję zlecenie tej tajnej misji mężowi) ale wychodzi jej trochę , a wiadomo, że na kanapce (chleb razowy) nie wyląduje wszystko więc mamy ją spokojnie na dwa dni.. zalecana na śniadanie lub drugie śniadanie,

4. Kasza jaglana z serkiem wiejskim i ogórkiem

Składniki:
- 1/2 szklanki ugotowanej kaszy jaglanej
- serek wiejski
- 1 -3 ogórki (zależy jakie zielony jeden, kwaszone/ konserwowe 2-3)
- sól i pieprz

Przygotowanie:
- kroimy ogórki, dodajemy kaszę i serek wiejski
- doprawiamy solą i pieprzem

Gotowe! - mega szybka sałatka na II śniadanie ! osobiście ją uwielbiam, bo robi się ją chwilę a też jest dość sycąca :) mój eS. często dostaje ją do pracy na drugie śniadanie i bardzo ją lubi :)


5. Kotlety z kaszy gryczanej z pieczarkami:

Składniki:
- 1-2 szklanki kaszy gryczanej
- ok. 200-300 g pieczarek
- 2 średnie cebule
- 1 jajko
- 3 -4 łyżki otrębów owsianych (te powinny być w każdym domu!!!!!!! mają mnustwo błonnika pomagającego trawić!)
- sól pieprz, oliwa z oliwek

Przygotowanie:
- Gotujemy kaszę na sypko , ale jak się rozgotuje to nie trzeba płakać :p
- cebule siekamy w kosteczkę, podsmażamy na złoto
- dodajemy do cebuli oczyszczone, drobno pokrojone pieczarki, doprawiamy i dusimy do momentu odparowania wody
- dodajemy to do kaszy i studzimy
- jak już będzie chłodne dodajemy jajko i płatki owsiane (można je sobie wcześniej zblendować żeby były bardziej mączaste) można jeszcze doprawić po swojemu i wszystko razem delikatnie mieszamy
- formujemy kotleciki i smażymy na mocno rozgrzanej oliwie z oliwek.

Gotowe! - osobiście polecam je na obiad w towarzystwie jakiejś lekkiej surówki z pora albo z marchewki surowej, mi starczają 3-4 takie ale eS. zjada ich około 5-7 i naprawde sobie chwali.. Skomentował tylko , że smakują jak kaszanka :D i czasem wcina je z musztardą :p hahahha ..
 
6. Owsianka - moja najlepsza przyjaciółka

Skłądniki:
- 2 łyżki płatków/otrębów owsianych
- 2 łyżki płatków jęczmiennych
- 2 łyżki płatków żytnich
- 1 łyżka siemienia lnianego (osobiście dodaje je do wszystkiego! ma w sobie dużo błonnika do wielu potraw po prostu go rozdrabniam w młynku ) właściwie go nie czuć w smaku a spełnia swoją rolę
- 1 łyżka wiórków kokosowych (ja lubię, ale nie trzeba)
- 1-2 łyżki miodu
dodatkowo:
- można dodać jakieś orzeszki - ja nie dodaje, bo mam uczulenie, ale są wskazane mają dobre tłuszcze

Przygotowanie:
- wszystkie składniki wsypujemy do miseczki/ talerza
- zalewamy wrzątkiem około 1/2 -1 cm nad tym wszystkim
- przemieszamy i odstawiamy na ok. 10 minut żeby spuchło

Gotowe! - Osobiście uwielbiam owsiankę na śniadanie! dodaje takiego mega powera! i człowiek się nią na prawdę najada! Dodatkowo można sobie dodać do niej właściwie wszystko: różnego rodzaju suszki - ja lubię żurawinę, pokrojone owoce, jogurt naturalny, gotowana marchewka, co tylko dusza zapragnie :)


7. Bułeczki Owsiane

Składniki:
- 6 łyżek płatków owsianych
- 6 łyżek płatków żytnich
- 6 łyżek płatków jęczmiennych
- 1/2 kg sera białego
- 1-2 jajka
- sól, pieprz, przyprawy wedle uznania (suszona bazylia, czosnek, pietruszka, carry co chcemy)

Przygotowanie:
- do miski wkładamy ser biały (można użyć takiego mega zmielonego jak na sernik)
- wsypujemy wszystkie płatki oraz przyprawy jakie chcemy (ja lubię z bazylią)
- dodajemy jajko i wszystko porządnie łapką mieszamy, w razie potrzeby dosypujemy ulubionych płatków, aby powstało nam ciasto z którego swobodnie będziemy mogły uformować takie sporawe kuleczki i żeby przy tym odklejały się od ręki same
- układamy uformowane bułeczki na blasze z papierem do pieczenia w takich sporych odstępach ( z tych składników wychodzi mi około 4-6 bułeczek)
- bułeczki wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180*C i pieczemy ok. 20-30 minut.. Dość szybko zaczynają wyrastać.. trzeba pilnować żeby nam się od dołu nie przypiekły , jeżeli mamy piekarnik gazowy.

Gotowe! - uwielbiam te bułeczki na śniadanie wystarcza mi jedna.. są bardzo sycące i zdrowe naprawdę polecam! Bez jakiś dodatków sody czy innych dziwnych dodatków które dają w piekarniach :)


8. Placki marchewkowe

Składniki:
- 2-3 marchewki
- 1-2 jajka
- płatki owsiane
- sól i pieprz
- jogurt naturalny
- oliwa z oliwek

Przygotowanie:
- obieramy marchewkę i ścieramy na drobnych oczkach
- dodajemy jajka, doprawiamy i mieszamy
- dodajemy 2-3 łyżki płatków owsianych , ponownie mieszamy
- rozgrzewamy na patelni 1-2 łyżki oliwy z oliwek, po rozgrzaniu łyżką stołową nakładamy na oliwe placuszki, tak samo jak przy plackach ziemniaczanych, smażymy z jednej i drugiej strony. Podajemy z kleksem jogurtu naturalnego! Pycha!

Gotowe! - polecam na obiad! 3-4 placki to max żeby się nafutrować! :) Zdrowe, w miarę szybkie rozwiązanie dla zabieganych mam.. są słodkie w smaku, więc nie trzeba ich cukrzyć i nie mają węglowodanów jak te ziemniaczane :) mój eS. się nimi objada :) Dodam że on ziemniaczanych zjadał 12 sztuk i za godzinę dojadał a tych zje 5 góra 6 i już nie dojada :p
 
Ostatnia edycja:
Lisica, ja ją stosuję cały czas - jeszcze jestem w ciąży - zaczęłam w połowie stycznia czyli w połowie 7 miesiąca.. ona jest bezpieczna dla dzidziusia bo w zasadzie nie głodzisz się po prostu jesz tyle ile potrzebujesz, ale bazując na konkretnych produktach które mają za zadanie wydalać z Twojego organizmu wodę i toksyny.. TRZEBA PRZY NIEJ DUŻO PIĆ 2 LITRY WODY DZIENNIE!!! Prawda jest taka, że zanim zaczęłam ją stosować miałam nogi jak balony, spuchnięte straszliwie.. a teraz czasami mi podpuchną jak podjem coś słodkiego :) rzadko się do zdarza osobiście.. jakiś biszkopcik dziabnę czy kostkę czekolady, której generalnie nie lubię :p ale ogólnie mam nogi swoje, nie spuchnięte, nie ociężałe, nie bolą.. nie łapie już zadyszek wchodząc po schodach.. widzę znaczną różnice a to nie całe 2 miesiące dietowania :)
 
Super przepisy :) musze dorwać gdzieś kasze jaglana i nagotowac kilka porcji id razu żeby mieć bazę do innych przepisów.
 
jeszcze któregoś dnia coś dodam na pewno :) jeszcze mam kilka ale muszę zajrzeć do swojej książeczki przypomnieć sobie :p ale te polecam są szybkie przez co są fajne jak ma się dzidzie :)
 
reklama
aknytsuj ale super przepisy, witaj, jejku już niedużo Ci zostało do porodu aaa

u mnie dzisiaj dotychczas śniadanie: 2 kromki chleba, szynka, pomidor, II śniadanie kaszka 150g - bo dziecko zjeść nie chciało, obiad kromka chleba z 3 łyżkami bigosu, kolacja będą 2 kromki chleba (kupiłam orkiszowy) z szynką, pomidorem i ogórkiem.

ale będę się stosować do rad aknytsuj także, ale dzisiaj już nie dam rady
 
Do góry