reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chce być piękna...i zrelaksowana!!!

reklama
Moja przyjaciółka jak przyjeżdża do Polski z Londynu to pierwsze co robi to umawia sie do lekarzy ;) ginekolog, dentysta :tak::tak::tak: hahhaahh hahhhaaa
 
ale tutaj tez w ciazy chodzi sie do lekarza ogolnego......................
no szpital-ale tam chyba bada polozna-z tego co wyczytalam
moze emcia cos wiecej by napusala bo tez jestem ciekawa

No to moze odpowiem wam dziewczeta, bo ja bylam tu w ciazy i tu rodzilam. Mozna zdecydowac sie na publiczne lub prywatne prowadzenie ciazy. Ja chodzilam prywatnie. Publiczne jest darmowe, prywatne platne, ale jesli ma sie ubezpieczenie to czesc zwracaja (ok.45%).

Publiczne: wizyty dzielone sa pomiedzy lekarzem rodzinnym a wybranym przez kobiete szpitalem. Na poczatku sa one co 3 tygodnie na przemian lekarz i szpital, potem co 2 tyg. a na koniec raz w tygodniu. Pod koniec ciazy to juz tylko szpital. W szpitalu polozne pobieraja krew za kazdym razem, badaja mocz, waza itp. Potem jest wizyta u lekarza GINEKOLOGA (a nie ogolnego), gdzie robione jest USG, lub KTG itp. Nie robi sie tu natomiast badan dopochwowych w ciazy. Nie ma sie jednego lekarza prowadzacego tylko moze to byc za kazdym razem inny lekarz w szpitalu, ale zawsze ginekolog. Porod odbywa sie w tym samym wybranym szpitalu i nie maja prawa odmowic przyjecia pod zadnym pozorem. Co jest b. fajne bo zna sie juz polozne jak i lekarzy. Porod prowadzi polozna a przy koncu jest takze lekarz.

Prywatne: Wszystkie wizyty sa w szpitalu wybranym przez kobiete. Krew i wazenie robia polozne po czym nastepuje wizyta u ginekologa, ktory jest lekarzem prowadzacym i zawsze jest ten sam, takze on jest obecny przy porodzie (ale tylko jego koncu lub komplikacjach), porod zas prowadzi polozna. Na koniec laduje sie z dzidzia w prywatnym pokoju.
Przyjemnosc ta kosztyje ok. 3000 euro (za cala ciaze i porod) ale zwracana jest prawie polowa przez ubezpieczalnie. Pokrywa to takze 3 noce w szpitalu.

Moja opinia: rewelacja!!! Swietna, profesjonalna i PRZEMILA opieka, majaca na celu komfort matki i noworodka. Porod jak i ciaze wspominam z usmiechem na ustach jako, ze po zazyczeniu sobie znieczulenia w kregoslup otrzymalam je po 10 minutach i co wazne nie kosztuje to ani centa!;-)
 
reklama
Do góry