reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a endometrioza

40tygodni

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
18 Styczeń 2021
Postów
130
Cześć! Kobietki pomóżcie mi, bo zwariuje. Podczas ostatniego badania lekarz stwierdził, ze prawdopodobnie mam endometriozę. Było to 13.01. Oczywiście totalnie mnie to zdolowalo, szczególnie, ze od grudnia staramy się z mężem o dziecko. Wtedy było to 5dni przed okresem, lekarz podczas usg dopochwowego stwierdził, ze nawet widać, ze za kilka dni dostanę miesiączki, bo coś zaczyna się złuszczać. Przepisał mi globulki na nadżerkę. Jako, że bardzo pragniemy dziecka zrobiłam w sobotę o 17:00 test. Ku mojemu zdziwieniu wyszły dwie kreski, w tym testowa baaaardzo blada. Na drugi dzień zrobiłam już z pierwszego moczu, znowu blada kreska. Od razu odstawiłam globulki. Dziś powinnam dostać okres, nie ma go, ale boli mnie podbrzusze. Bardzo się boje, ze jeżeli to ciąża, to mogę jej nie donosić, te bladziutkie kreski dzień przed okresem powinny chyba być bardziej widoczne? Wg moich obliczeń to będzie 4tc+7dni. Cały czas czuje się jakbym miała dostać okres. Bardzo bolą mnie piersi od tygodnia. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Czy komuś pomimo podejrzenia endometriozy udało się donosić ciąże? Proszę o odpowiedzi. To może być moja pierwsza, upragniona ciąża.
 
reklama
Cześć! Kobietki pomóżcie mi, bo zwariuje. Podczas ostatniego badania lekarz stwierdził, ze prawdopodobnie mam endometriozę. Było to 13.01. Oczywiście totalnie mnie to zdolowalo, szczególnie, ze od grudnia staramy się z mężem o dziecko. Wtedy było to 5dni przed okresem, lekarz podczas usg dopochwowego stwierdził, ze nawet widać, ze za kilka dni dostanę miesiączki, bo coś zaczyna się złuszczać. Przepisał mi globulki na nadżerkę. Jako, że bardzo pragniemy dziecka zrobiłam w sobotę o 17:00 test. Ku mojemu zdziwieniu wyszły dwie kreski, w tym testowa baaaardzo blada. Na drugi dzień zrobiłam już z pierwszego moczu, znowu blada kreska. Od razu odstawiłam globulki. Dziś powinnam dostać okres, nie ma go, ale boli mnie podbrzusze. Bardzo się boje, ze jeżeli to ciąża, to mogę jej nie donosić, te bladziutkie kreski dzień przed okresem powinny chyba być bardziej widoczne? Wg moich obliczeń to będzie 4tc+7dni. Cały czas czuje się jakbym miała dostać okres. Bardzo bolą mnie piersi od tygodnia. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Czy komuś pomimo podejrzenia endometriozy udało się donosić ciąże? Proszę o odpowiedzi. To może być moja pierwsza, upragniona ciąża.
Z prawej zrobiony w sobotę wieczorem, z lewej w niedziele rano. Co myślicie?
 
Wiele kobiet z endometriozą rodzi dzieci, więc nie zakładaj od razu, że u Ciebie taka wstępna diagnoza lekarska przekreśli plany na rodzicielstwo ;) Zbadaj poziom bhcg we krwi by sprawdzić, czy jesteś w ciąży. Ból piersi i podbrzusza może zwiastować zarówno ciążę jak i nadchodzącą miesiączkę, to ciężko przewidzieć
 
Ja na Pinku widzę kreskę :) Zrób beta hcg i za 24 h powtórz żeby sprawdzić przyrost i za jakieś 2 tyg na kontrolę do gin. Powodzenia :)
Nie za 24h, tylko za 48h 😊. To minimalny odstęp, żeby porównać przyrosty.
Autorko endometriozę można potwierdzić TYLKO w badaniu laparoskopowym, wstępnie poprzez badanie markera Ca125, ale wynik podwyższony nie świadczy o chorobie na 100%. Mnie straszną endometriozę wmawiano przez ponad rok, a przy CC moja dr prowadząca obejrzała mnie bardzo dokładnie i żadnych ognisk nie znalazła. W Polsce jest tylko kilku naprawdę dobrych lekarzy specjalistów potrafiących na USG zobaczyć ogniska. Nie wspomnę o tym, że byłam też u lekarza, który znalazł mi 2 duże mięśniaki, które leczył strasznymi dla organizmu lekami a lekarz w klinice niepłodności złapał się za głowę słysząc taką diagnozę.
A kreseczek gratuluję 😊
 
Nie za 24h, tylko za 48h 😊. To minimalny odstęp, żeby porównać przyrosty.
Autorko endometriozę można potwierdzić TYLKO w badaniu laparoskopowym, wstępnie poprzez badanie markera Ca125, ale wynik podwyższony nie świadczy o chorobie na 100%. Mnie straszną endometriozę wmawiano przez ponad rok, a przy CC moja dr prowadząca obejrzała mnie bardzo dokładnie i żadnych ognisk nie znalazła. W Polsce jest tylko kilku naprawdę dobrych lekarzy specjalistów potrafiących na USG zobaczyć ogniska. Nie wspomnę o tym, że byłam też u lekarza, który znalazł mi 2 duże mięśniaki, które leczył strasznymi dla organizmu lekami a lekarz w klinice niepłodności złapał się za głowę słysząc taką diagnozę.
A kreseczek gratuluję 😊
Jasne 48h pomyliłam :)
 
Cześć! Kobietki pomóżcie mi, bo zwariuje. Podczas ostatniego badania lekarz stwierdził, ze prawdopodobnie mam endometriozę. Było to 13.01. Oczywiście totalnie mnie to zdolowalo, szczególnie, ze od grudnia staramy się z mężem o dziecko. Wtedy było to 5dni przed okresem, lekarz podczas usg dopochwowego stwierdził, ze nawet widać, ze za kilka dni dostanę miesiączki, bo coś zaczyna się złuszczać. Przepisał mi globulki na nadżerkę. Jako, że bardzo pragniemy dziecka zrobiłam w sobotę o 17:00 test. Ku mojemu zdziwieniu wyszły dwie kreski, w tym testowa baaaardzo blada. Na drugi dzień zrobiłam już z pierwszego moczu, znowu blada kreska. Od razu odstawiłam globulki. Dziś powinnam dostać okres, nie ma go, ale boli mnie podbrzusze. Bardzo się boje, ze jeżeli to ciąża, to mogę jej nie donosić, te bladziutkie kreski dzień przed okresem powinny chyba być bardziej widoczne? Wg moich obliczeń to będzie 4tc+7dni. Cały czas czuje się jakbym miała dostać okres. Bardzo bolą mnie piersi od tygodnia. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Czy komuś pomimo podejrzenia endometriozy udało się donosić ciąże? Proszę o odpowiedzi. To może być moja pierwsza, upragniona ciąża.
Kochana mam dość zaawansowaną endometrioze i 2 dzieci. Z reguły ta choroba może przeszkadzac w zajściu w ciążę, ale jak się już zajdzie to ciąży nie zagraża. Wprost przeciwnie, ciąża jest swoistym lekarstwem. Zrób badanie beta HCG, przy okazji polecam sprawdzić TSH i powtórz po 48h. Myśl pozytywnie. A na ból brzucha magnez + luteina lub duphaston. Odpoczywaj i powodzenia życzę. W okolicy @ często boli brzuch. Może nawet pojawić się plamienie czy krwawienie. Ale takie niespodzianki mimo wszystko koniecznie konsultuj z lekarzem. Powodzenia
A i jeszcze jedno, porównanie 2 różnych testów nie jest porównaniem. Podobnie przyrost beta HCG badaj zawsze w jednym i tym samym laboratorium
 
reklama
Do góry