reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Kochana ! A jakie miałaś wartości ciśnienia ?
Na wizytach ma w okolicy 140/95
Lekarka spanikowała . Mam w wywiadzie nadciśnienie ale od roku nie biorę już leków bo kardiolog kazał odstawić . Gdy mierzę w domu jest książkowe 120/70 lub w tych okolicach . Syndrom białego fartucha . Zobaczymy jak będzie dalej .
Ja mialam 120/93 i zero objawow typu bol glowy ,opuchniete stopy lub dlonie zaburzenia widzenia, u mnie po kazdym wysilku nawet typu dreptanie po mieszkaniu to juz wysilek co podnosi mi cisnienie, ja tam osobiscie nie widze problemu ale nie ma co sie z nimi klocic dla swietego spokoju. Na szczescie ostatnie badanie cisnienia ich zadowolilo i mamy spokoj[emoji16]. Aczkolwiek w niektorych przypadkach trzeba miec oko na wszystko,a widze ze u ciebie wysokie jest musisz na pewno skonsultowac swoja sytuacje z kims kompetentnym, wiem ze przy porodzie z takim cisnieniem mozna dostac stanu przedrzucawkowego ,aby zapobiec robia cc. Daj znac jak poratowali twoja sytuacje i powodzonka [emoji8].
 
reklama
Ja tez bardzo dlugo nie mowilam, rodzinie dopiero po usg genetycznym, a reszcie to w 5 miesiacu ;). Nosilam luzniejsze sukienki i niewtajemniczeni nie wiedzieli. Dopiero tera zaczyna mnie wybrzuszac: poczatek 7 m-ca i nie da sie ukryc :).
Co do cisnienia to mierz w domu, a lekarz i zapisuj, a lekarz na pewno nie bedzie miec uwag.
Tak robię , zapisuje dwa razy dziennie . I czekam . W poprzednich ciążach pod koniec miałam bardzo wysokie ciśnienie i straszne zatrzymanie wody brałam leki , przytyłam 21 i 23 kg !
Zobaczymy jak będzie tym razem . Całuski :)
 
Ostatnia edycja:
Ja mialam 120/93 i zero objawow typu bol glowy ,opuchniete stopy lub dlonie zaburzenia widzenia, u mnie po kazdym wysilku nawet typu dreptanie po mieszkaniu to juz wysilek co podnosi mi cisnienie, ja tam osobiscie nie widze problemu ale nie ma co sie z nimi klocic dla swietego spokoju. Na szczescie ostatnie badanie cisnienia ich zadowolilo i mamy spokoj[emoji16]. Aczkolwiek w niektorych przypadkach trzeba miec oko na wszystko,a widze ze u ciebie wysokie jest musisz na pewno skonsultowac swoja sytuacje z kims kompetentnym, wiem ze przy porodzie z takim cisnieniem mozna dostac stanu przedrzucawkowego ,aby zapobiec robia cc. Daj znac jak poratowali twoja sytuacje i powodzonka [emoji8].
W pierwszej ciazy z powodu ciśnienia leżałam w 8 mcu w szpitalu kilka dni , dostałam leki . A opuchnięta byłam jak balon , żadnych butów nie mogłam włożyć . Urodziłam prze cc ale z powodu zatrzymania akcji porodowej po 8 godz . Syna urodziłam naturalnie ( miałam traumę i depresje po pierwszym porodzie ) tylko dlatego , że się uparłam i miałam super położna która mnie w tym pomyśle utwierdziła wbrew lekarzom . Potem przez kilkanaście lat zarzywalam betabloker na nadciśnienie .
Jeszcze nie myślałam jak to będzie tym razem . Boje się wybiegać tak daleko w przyszłość:)
Całuski
 
Vesper73 to ty biedna bylas ,ja tez mam traume po pierwszym porodzie ,dlatego tym razem jak sie uda to moze urodze w domu ,no ale zobaczymy. Buziaki i trzymam kciuki [emoji8]
 
reklama
Do góry