reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Eh, rozmawiałam z diabetologiem. Badanie cukru na czczo i po posiłkach, za tydzień kolejna konsultacja i pewnie insulina [emoji24]
Nie martw się może uda Ci sie samą dietą uregulować cukier i nie bedzie potrzebna insulina... Zobaczysz. Ja w 1 ciąży byłam na samej diecie w tej pewnie w czwartek juz dostanę insuline bo moje cukry rano sa ciągle na poziomie 95... Dasz radę. Próbuj z dietą musisz wyeliminować wszystko co słodkie, białe pieczywo jesc malo a czesto i metodą prób i błędów wspólnie damy radę to przejść 😀
 
reklama
Kiedyś się udziałami w tym temacie dlatego, pozwolę się wtrącić, mimo że temat narazie mnie nie dotyczy, ponieważ synuś już dawno na świecie( prawie 7 miesięcy), całe szczęście cukrzyca na niego nie wpłynęła mimo że praktycznie od początku była i od 12tc insulina włączona na noc.
Przejrzałam ostatnie 5 stron i widze że sporo z Was przy drugiej ciąży ma ponownie cukrzycę, nie pociesza mnie to( planując drugie dziecko), ale cóż choroba nie wybiera. U mnie w rodzinie nikt nie miał cukrzycy, a mi nie dość że ona to i z tarczycą pojawiły się problemy, gdzie też nikt nie miał 🤔
W ogóle to Was podziwiam w obecnej sytuacji naprawdę jesteście bohaterkami. W sytuacji gdy nie można nawet zobaczyć się z diabetologiem a i u ginekologa napewno też nie jest to standardowa wizyta naprawdę medale Wam się należą 😊
Pozdrawiam Was serdecznie i życzę samych niskich cukrów i bezpiecznych szczęśliwych rozwiązań:-) :)
Też mimo tego że wiedziałam że w drugiej ciąży pewnie powroci cukrzyca, ciągle wierzyłam że może jednwk mnie oszczędzi, ale organizm już obciążony jednak i cukrzyca wróciła... Jakoś musimy sie z tym pogodzić i trwać do końca, zdrowie dzieci najważniejsze, a z cukrami jak wiemy też jest różnie raz są ok raz za wysokie a stres przy tym też nam nke sprzyjaa i maleństwą...
 
A co do obecnej sytuacji, niestety taki czas... Musimy sie z tym zmierzyć, że wizyty sa więcej telefoniczne niż osobiście u lekarza... Chociaż moj ginekolog mimo pandemii zawsze mnie przyjmuje bes problemu, wiadomo są większe środki ostrożności ale nie wyobrażam sobie nie iść na wizytę do niego teraz... Była bym przerażona...
 
Nie martw się może uda Ci sie samą dietą uregulować cukier i nie bedzie potrzebna insulina... Zobaczysz. Ja w 1 ciąży byłam na samej diecie w tej pewnie w czwartek juz dostanę insuline bo moje cukry rano sa ciągle na poziomie 95... Dasz radę. Próbuj z dietą musisz wyeliminować wszystko co słodkie, białe pieczywo jesc malo a czesto i metodą prób i błędów wspólnie damy radę to przejść 😀

myśle że jakoś dam rade, mi właśnie zawsze na czczo ostatnio w badaniach wychodzi zły..
 
Hej. macie może jakieś spawdzwone sposoby na zbicie cukru?
W piątek mam powtórzyć glukoze za czczo i jak tylko dostane wynik to mam dzwonić do giną.
W razie czego już nam wystawione zlecenie na krzywa cukrową (jeśli wynik nie zmieni się bo być może coś zjadłam dzień wcześniej)
 
Hej. macie może jakieś spawdzwone sposoby na zbicie cukru?
W piątek mam powtórzyć glukoze za czczo i jak tylko dostane wynik to mam dzwonić do giną.
W razie czego już nam wystawione zlecenie na krzywa cukrową (jeśli wynik nie zmieni się bo być może coś zjadłam dzień wcześniej)
Jedz normalnie musisz znać wynik jaki masz przy twojej zwykłej diecie
 
Ja z diabetologiem się spotkałam ostatnio Teraz pewnie telporada chyba że nie planuje tego cukru insulina na razie Fika jak durny
 
Jak ja kocham te glukometry z jednej kropli krwi zobaczcie różnice
IMG_20200422_053752.jpeg
 
reklama
Te glukometry tak maja... Mi sie wydaje ze to wszystko w tej cukrzycy ciazowej to takie na wyrost jest... Jestes np bez insuliny cukier masz na czczo troche podwyższonych, dostajesz insuline tez jest podwyższony czesto... Im dłużej trwam w tych cukrzycach ciążowych, tym bardziej tego nie rozumiem...
 
Do góry