reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja dzis rano wstaje cukoer 96... Masakra jakas. Te hormony wariuja. Dzisiaj dzwonie do diabetolog ciekawe co mi powie na te cukry na czczo... To fskt z ta figura to racja po 1 ciazy wyszlam ze szpitala chudsza niz jak bylam przed ciaza. Nie martwilam sie o dodatkowe kilogramy. I tak... Nowy dzien sie zaczal znowu trzeba myslec o tym co dzis jesc zeby cukry były w normie... 😀
 
reklama
Hej, ja też już drugi raz mam cukrzycę ciążowa. I na dodatek od początku ciąży... Ale domyślałam się, że sytuacja się powtórzy więc nie jestem zła ;p A powiem szczerze, że sie cieszę. Wiadomo, boje się o zdrowie maluszka, ale dieta cukrzycowa jest zdrowa, dobrze wpływa na mamę i dziecko. I do tego kiedy większość kobiet zmaga się z nadwagą po porodzie, ja będę miała figurę idealną :D nigdy tak dobrze nie wyglądałam jak po ciąży ;)
Figura ok ja tez schudlam w ciąży ale do szału mnie te Cukry doprowadzają mam umysl analityczny a tu nic nie można przeanalizować bo on robi jak chce
 
Ja dzis rano wstaje cukoer 96... Masakra jakas. Te hormony wariuja. Dzisiaj dzwonie do diabetolog ciekawe co mi powie na te cukry na czczo... To fskt z ta figura to racja po 1 ciazy wyszlam ze szpitala chudsza niz jak bylam przed ciaza. Nie martwilam sie o dodatkowe kilogramy. I tak... Nowy dzien sie zaczal znowu trzeba myslec o tym co dzis jesc zeby cukry były w normie... [emoji3]
Ja przez 4 tygodnie miałam ok Cukry rano ciut podwyższone tylko ale z żyły wychodziły ok i nagle trach rano powyzej 100 i po jedzeniu pod 140 cokolwiek zjadłam myślałam że szału dostanę diabetolog dal insulinę i mowi ze w ciąży tak jest
 
Ja przez 4 tygodnie miałam ok Cukry rano ciut podwyższone tylko ale z żyły wychodziły ok i nagle trach rano powyzej 100 i po jedzeniu pod 140 cokolwiek zjadłam myślałam że szału dostanę diabetolog dal insulinę i mowi ze w ciąży tak jest
A czy to prawda ze jesli bierzesz w ciazy insuline to pozniej jest wieksze prawdopodobienstwo ze ts cukrzyca zostaje po porodzie?? Gdzies tak usłyszałam i mi to po glowie chodzi. W 1 ciazy nie mialam insulinh i po porodzie na 2 dzien moje cukry wrocily do normy...
 
Nie prawda po pierwszej ciąży bylo ok z cukrami ale ogólnie jesteśmy juz narażone na ta chorobę w przyszłości nie zależnie od insuliny sam fakt cujrzycy ciążowej wystarczy insulina to po prostu sposób leczenia
A czy to prawda ze jesli bierzesz w ciazy insuline to pozniej jest wieksze prawdopodobienstwo ze ts cukrzyca zostaje po porodzie?? Gdzies tak usłyszałam i mi to po glowie chodzi. W 1 ciazy nie mialam insulinh i po porodzie na 2 dzien moje cukry wrocily do normy...
 
Nie prawda po pierwszej ciąży bylo ok z cukrami ale ogólnie jesteśmy juz narażone na ta chorobę w przyszłości nie zależnie od insuliny sam fakt cujrzycy ciążowej wystarczy insulina to po prostu sposób leczenia
To racja... Ja nie wiem skad mi sie to wzielo nikt w rodzinie nie ma porblemu z cukrzyca, tez nie mialam nigdy z tym problemu nie naleze do zadnej grupy ryzyka o ktorych pisza w ksiazkach, moje siostry w ciazy tego nie mialy, a ja taka pechowa jakas dorwalam i w 1 i w 2 masakra. A jak tam u Was sprawa z glodem? Czujecie sie czasem glodne po ppsilku? Ja na snjadanje zjadlam kromke chleba 7 zboz z szynka do tego warzywka i juz czuje glod a do nastepnego sniadania jeszcze godz...
 
Nauczyłam się jeść inaczej jak jem jedna kromke to do tego
To racja... Ja nie wiem skad mi sie to wzielo nikt w rodzinie nie ma porblemu z cukrzyca, tez nie mialam nigdy z tym problemu nie naleze do zadnej grupy ryzyka o ktorych pisza w ksiazkach, moje siostry w ciazy tego nie mialy, a ja taka pechowa jakas dorwalam i w 1 i w 2 masakra. A jak tam u Was sprawa z glodem? Czujecie sie czasem glodne po ppsilku? Ja na snjadanje zjadlam kromke chleba 7 zboz z szynka do tego warzywka i juz czuje glod a do nastepnego sniadania jeszcze godz...
Robię Parówki lub jajko jak dwie to tylko warzywa i nie jestem głodna
 
Ucielo mi odpowiedź Evh jak jem jedna kromke chleba do tego jajko lub Parówki a jak dwie to ttlko warzywa i wtedy glodna nie jestem
 
reklama
Do góry