reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

AgMich - jak po ktg? Wszystko w porządku?

Iza
- podjechałaś do tego szpitala, tak jak planowałaś? Ciągle plamisz?

U mnie dziś cukry ok. Tylko zauważyłam, że nic mi się jeść nie chce. Czasami to aż muszę zmusić się, żeby chociaż jabłko zjeść. Ciekawe, czy to też jest jeden z objawów nadchodzącego porodu? Hm.......
 
reklama
Cześć Dziewczyny :-)
Joasia - dowiedziałam się, że normy cukru nadczczo zmieniły się do 105.
Jestem po poniedziałkowej wizycie u diabetologa i okazało się, że normy nad czczo do 105, nie potrzebnie się stresowałam,choć moje cukry rosną. Diabetolog pow, że niestety moja dieta musi być jeszcze bardziej kategoryczna, czyli 1 kromka chleba na śniadanie - porażka. Powiedziała, że organizm potrzebuje coraz więcej insuliny i stąd coraz wyższe cukry. Narazie jestem nadal na diecie i ruch - choć z tym ruchem to trochę kiepsko w taką pogodę...:-(29.10 kolejna wizyta:-) dostałam od diabetolog skierowanie do hematologa na cito, właśnie dziś już tam byłam. 13.11. kolejna wizyta i kolejne zlecone badania - i kto to m ówi, żę za oddawanie krwi dostaje się czekoladę i należy ją jeść hi hi;-) pobierają mi stosy krwi:-(
Dziewczyny macie jakieś przepisy na sałatki, które można jeść bez stresu???
Agmich - na kiedy Ty masz dokłądny termin? Ile Twoje Maleństwo waży?
Pytam bo mam na grudzień 18 i w 29 tyg moje Maleństwo - Piłkarz ważył 1500kg. 26.10 kolejna wizyta, już co 3 tyg bo cukrzyca i najprawdopodobniej cesarskie cięcie.
Pozdrawiam Wszystkie sl:-)odkie mamy
 
gabrielko, ja mam termin na 13.12 i w 32tc nasz maluch ważył 1450, ale to dziewuszka, a one zwykle sa drobniejsze.
te normy cukru tak naprawdę zależą od poradni i diabetologa. u mnie podają 90 na czczo i 120 w godzinę po posiłku.
Basia, tego Ci życzę , żeby brak apetytu był objawem zbliżającego się porodu :-)
Pulka, stawiam na sobotę. ale oby wcześniej, bo rozumiem, ze chciałabyś już.
AgMich, spróbuj się tak nie bać wysokich cukrów, bo w stresie zawsze większe wychodzą. mam podobnie im bardziej sie, boje, ze na glukometrze zobaczę coś ponad normę tym cukier jest wyższy.
Pozdrowienia.
 
Cześć Dziewczyny :-)
Joasia - dowiedziałam się, że normy cukru nadczczo zmieniły się do 105.
Jestem po poniedziałkowej wizycie u diabetologa i okazało się, że normy nad czczo do 105, nie potrzebnie się stresowałam,choć moje cukry rosną. Diabetolog pow, że niestety moja dieta musi być jeszcze bardziej kategoryczna, czyli 1 kromka chleba na śniadanie - porażka. Powiedziała, że organizm potrzebuje coraz więcej insuliny i stąd coraz wyższe cukry. Narazie jestem nadal na diecie i ruch - choć z tym ruchem to trochę kiepsko w taką pogodę...:-(29.10 kolejna wizyta:-) dostałam od diabetolog skierowanie do hematologa na cito, właśnie dziś już tam byłam. 13.11. kolejna wizyta i kolejne zlecone badania - i kto to m ówi, żę za oddawanie krwi dostaje się czekoladę i należy ją jeść hi hi;-) pobierają mi stosy krwi:-(
dziwnie luźno jakoś z tymi normami u Ciebie.. o 105 na czczo to jeszcze nie słyszałam..
i jedna kromka na śniadanie - też trochę dziwnie! ciężarna nie może być głodna!!! a kazała Ci mierzyć ketony?
 
Witam po ciężkiej nocy. Byłam wczoraj na ktg i wyszły skurcze co 7 min. niektóre dość silne. Dzisiaj jest już spokój ale mam dużo leżeć. Szyjka skrócona ale wszystko pozamykane. Boje się dziewczyny. :-:)-:)-(

Jak się czują mamy na wylocie? Wciąż w dwupakach?

Gabrielka dziwne masz zalecenia. Ja mam normę na czczo do 90. Zaostrzyli ją dal Poznania bo kiedyś było do 100. I dlaczego masz tak mało jeść przecież jak bedziesz głodować to pojawią sie ketony w moczu. Moja diabetolog jak i lekarze innych dziewczyn powtarzają, że ciężarna nie może głodować!!! Skąd jesteś? Mój maluszek trzy tgodnie temu ważył 1200. Powiedzieli Ci, że będziesz miała cesarkę? Przecierz jak wszystko jest ok to spokojnie można rodzić sn.

Odebrałam właśnie wyniki badań krwi i moczu. Wszystko ok ale martwi mnie poziom hemoglobiny, mam 8 a wy jak macie? Zawsze miałem powyżej 10 w każdej ciąży. Nigdy jeszcze nie miałam tak mało. A biorę cały czas prenatal compleks i myślałam, że bedzie ok.






 
Ostatnia edycja:
czesc dziewczyny, dawno nie zagladałam ale robiłam sobie badania bo oczywście jakby było mało cukrzycy którą trzymam w ryzach:) pojawiło się swędzenie skóry, i jak się okazuje mam podwyższoną fosforazę alkaiczną w piątek jadę do ginekologa i zobaczymy czy to kolejne świństwo czyli cholestaza.
AgMich ja mam hemoglobinę 11,3 a normy podane to pomiędzy 11-17,2 czyli ledwo ledwo się łapię, ale to po tej diecie cukrzycowej bo wcześniej były ok.
 
Ostatnia edycja:
AgMich - oszczedzaj sie kochana, dobrze ze wsyzstko pozamykane. Mysle ze jak troche poodpoczywasz to skurcze miną, najwyżej dostaniesz Fenoterol. Hemoglobine masz faktycznie niską, polecam Rooibosa, taka bezpieczna herbatka, polecana dla kobiet w ciąży i karmiących, on ma bardzo dużo żelaza, tak samo żółtka jaj i wołowina, no i sławetny szpinak i buraki, ale najlepiej przyswajalne jest żelazo pochodzenia zwierzęcego.
Iza - co Ty tu jeszcze robisz!? :rofl2: Masz jakieś fajny patent na obiad dla matek karmiących na diecie beznabiałowej?
Mgielka - nie życzę Ci cholestazy, niech by Cię chociaz ta przyjmność w ciązy ominęła.
Gabrielko - ja jadłam jedną kromkę na śniadanie, a po 1-2 h w zaleznosci od wyniku cukru po prostu jadłam drugie snaidanie. Zawsze po I sniadaniu mialam wysokie cukry, a jak zjadlam dwie kanapeczk izamiast jednej to na bank powyzej 140 byl wynik. Pod koniec ciąży doczytałam na tym forum, że dobry na pierwsze sniadanko jest omlet: bełtasz jajko na pianę, dodajesz pokrojonego drobno pomidora i kielbasy i wylewasz na paletnie, pod przykryciem smażyć na masełku kilka minut i przełożyc na drugą stronę delikatnie zeby się nei rozleciał. Po tym miałam cukry jak marzenie.
Salatkę jaką moge polecić to sałata+pomidor+cebula+jajko, albo bez jajka bo jajek też nie można zbyt dużo.
 
AgMich: u mnie hemoglobina miesiac temu 11,8 i biore Tardyferon. Z jakim skutkiem -bede wiedziała w sobotę po badaniu. A ty się trzymaj! Skrzyżuj nogi i nie puszczaj Maleństwa!
 
Carioca77 a wiem że to straszne cholerstwo ale co zrobic, poza tą fosfatazą reszta wątrobowych jest ok, nie wiem jak lekarz do tego podejdzie.
 
reklama
Cześć Dziewczyny!
Chwilę mnie tu nie było. Przypomnę, że w 26tc po 75g glukozy miałam 133 po 1h i 132 po 2h, więc jeszcze norma.
Ale ograniczyłam słodycze, białe pieczywo i wyrywkowo kontrolowałam cukier.
Na czczo zwykle około 70-75, po posiłkach sporadycznie przekraczało 120.
Dzisiaj powtarzałam test z 75g glukozy. Jestem w 32tc. Czekam na wyniki, ale mierzyłam też sama glukometrem co pół godziny. I tak:
po 1 h 155
po 1,5h 133 (ucieszyłam się że spada)
po 2h 150 (szok) - zmierzyłam szybko z innego palca i 138 więc niby w normie ale też blisko granicy.
No nic, muszę czekać na wyniki z krwi żylnej.
Zastanawiam się tylko, dlaczego cukier zaliczył taką sinusoidę - myślałam że jak po 1,5h spada, to potem też.
A może na pomiar po 2h miał wpływ stres? Nagle się zrobił tłok w labie i musiałam się wykłócać, że akurat teraz chcę wejść, bo mam krzywą cukrową.
No i weekend był z wieloma GRZECHAMI (nie grzeszkami), bo miałam wesele siostry.

AgMich - u mnie hemoglobina 11,7 w 28tc. Dzisiaj też mi badali, jak będę miała wynik, to napiszę. Robiłam też coombsa, toxo, hemoglobinę gliko. W sumie utoczyli mi 7 probówek krwi.
 
Do góry