reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Depresja ciążowa.

Oj a wydawało mi się że jestem sama na tym świecie z tym wszystkim.... Ja w prawdzie już 7 miesiąc więc trochę inny etap ale chyba też przechodzę to, co ty. Musiałam na razie zrezygnować z pracy i kompletnie nie potrafię znaleźć sobie miejsca. Czuje przygnębienie, raz radość raz smutek. Czasem mam takie poczucie że to już zaraz, że życie zmieni się o 180 stopni i jak to będzie ? Jak ja sobie poradzę ? Jaka będzie ta rzeczywistość. W drugim trymestrze tryskalam energia a teraz do porodu coraz bliżej i znowu pojawiają się obawy. Czuje się trochę rozczarowana tym że tak to wygląda bo myślałam, że cała będę już w skowronkach do końca. Ale wkurza mnie jak ktoś mi mówi " no co nie cieszysz się ?" A no cieszę ale obawy też mam, hormony też robią swoje. I przecież mam prawo odczuwać to wszystko
Izabella niestety 3 trymestr bywa najtrudniejszy. Choć wciąż uważam, że nie bez powodu ciąża trwa 9 miesięcy. To czas, kiedy można przyjrzeć się lękom, niepewności, zbliżającej się zmianie. Obawy są normalne jeśli nas nie przytłaczają.
 
reklama
Koniecznie konsultacja ze specjalista. Moga to byc hormony,a moze byc po prostu depresja. Ja czekalam,az to sie.uspokoizale bylo tylko gorzej i wlasnie zaczynam wracac do lekow. Nie wierzez,ze cudownie po porodzie coś sie zmieni. A wtedy nie bede mogla skupic sie na sobie,bo bedzie jeszcze dziecko. Oczywiście, szukaj zajec,zadzwon do przyjaciolek-cenne rady,ale jesli masz.depresje,to jest mozliwosc,ze to po prostu nie pomoze. I nie obwiniaj sie.
 
Izabella niestety 3 trymestr bywa najtrudniejszy. Choć wciąż uważam, że nie bez powodu ciąża trwa 9 miesięcy. To czas, kiedy można przyjrzeć się lękom, niepewności, zbliżającej się zmianie. Obawy są normalne jeśli nas nie przytłaczają.
Strasznie zrobiłam się nerwowa. Wszystko mnie wkurza i ogólnie chyba częściej myślę to co uważam niż przed ciążą. Ale czuję się często przytłoczona 😞
 
Ja się zmagam z depresja już prawie 1,5 roku. Obecnie jestem w 26 tyg. Mam terapie u psychoterapeuty i farmakoterapię od psychiatry. Strasznie ta ciąża mnie stresuje a ilosc komplikacji które się pojawiają po drodze nie ułatwiają mi drogi. Na miesiąc przed porodem muszę odstawić leki, które brałam przez te 1,5 roku. Do tego dojdzie ryzyko depresji poporodowej… myśle ze terapia jest niezbędna. Sprawdź również poziom wit b12, która odpowiada za stan emocjonalny i jej niedobory powodują taki stan. Optymalny wynik to ok. 500. Dużym plusem jest to ze to dostrzegłaś i zaczynasz szukać rozwiązania. Trzymam kciuki! Powodzenia 💪🏻
 
Do góry