reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieci

A ja daję truskawki i moja Ala uwielbia. Teraz jak zaczyna się sezon to zje z 4/5 truskawek dziennie lub rzadziej. Ale fakt, że lubią uczulać więc lepiej najpierw sprawdzić jedną truskawką. Mój chrześniak jest uczulony objawiło się to już w 7 mies. jak mu podali kaszkę truskawkową. Cieszę się, że Ala zajada się owocami b. lubi też kiwi, arbuz, no i czekamy z utęsknieniem na czereśnie. JUż widziałam, ale cena jeszcze jest za wysoka....
 
reklama
ja zauważyłam, że Hania je tylko i wyłącznie ogrodowe, sezonowe owoce.. nie zje mi sklepowej truskawki o jabłku nie wspomnę.. za to w zeszłym roku truskawki takie prosto od cioci z ogródka to wręcz żarła.. aż musiałam pilnować żeby nie przesadziła..
W tym roku poziomki robiły furrorę.. najlepsze takie prosto z krzaczka :D teraz czereśnie mogła by jeś jako 5 posiłków dziennie.. a najlepiej żebym ją przy drzewie cały czas trzymała.. i czekamy na truskawki, malinki..
dziś kupiłam w sklepie arbuza.. stwierdziła, że dobry, ale oddała mi i poszła się bawić
 
makaron czaniecki "literki" dodawany do każdej zupy którą aktualnie lubi.. ostatnio jest to pomidorowa.. wcześniej była brokułowa..
Nie wiem dlaczego, ale WSZYSTKIE dzieci KOCHAJĄ zupy literkowe.. nawet takie jak nasze bombelki, którenie kumają nawet jeszcze co to są litery.. po prostu ten makaron jest drobniutki, mięciutki i delikatny.. aż się rozpływa w buźce.. sama dziś wkosiłam talerz tej zupy

Nie chcę tu żadnej reklamy broń borze robić, ale ja jeszcze się nie spotkałam z literkami innej firmy.. więc nawet nie jestem w stanie powiedzieć czy są lepsze i czy w ogóle są.. ale jeśli moje dziecko to je, to to na prawdę musi być rarytas
 
Mój mały lubi wszystkie zupy a makaronik nitki tez wypluwa- kupuje mu albo wspomniane literki albo gwiazdeczki
owoce bardzo lubi, banan sie na razie przejadł ale to nic w końcu jest duzo sezonowek - je truskawki, czereśnie, jabłka
fanką arbuza jest starsza córka :)

w ciągu dnia daje mu jeszcze cyca
 
A ja mam poważny problem. Moje dziecko niec nie chce brać do buzi. Nadal tylko kasza i jego zupy. Kompletnie nie chce nic spróbować. ŻADNYCH owoców. przemycam w kaszce. Ale to się robi denerwujące szczególnie ze teraz tyle tego jest. Jak coś innego dotnknie jego języka jest kszyk, płacz i musze mu czyśćić język Masakraaa
 
reklama
Moja córcia stała się totalną fanką kakao, samego mleka nie wypije. Byłysmy przeziębione więc próbowałam dać mleczko z miodem i masełkiem, ale nie szło. Całe szczęście nasza kruszynka je wszystko, znaczy próbuje. NIe podchodzą Jej truskawki, maliny, jagody,wiśnie, pomidor. Uwielbia ogórki pod każdą postacią. Je wszytsko choć pozwalam jej próbować z umiarem. Na wakacjach byłam z koleżanką i Ona swojej rocznej córce dawała dosłownie wszytsko a ja tak ostrożnie. Nie lubię gdy moje dziecko je mc donalda, a ta roczna wcina kurczaka stamtąd i frytki. Ja nie zabraniam totalnie, ale zawsze wolę by zjadła coś pożywnego a nie tą trująca chemię. Ogólnuie mała lubi frytki i często jest tak że na obiad najpierw gotuje kartofle, a mężowi(jest fanem frytek) po obiedzie robię fryteczki, żeby mała nie chciała. To samo jest z chipsami, m je jak Mili nie widzi.
 
Do góry