reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczynka czy Chłopczyk?

Jakiej płci jest Twoje maleństwo??

  • dziewczynka

    Głosów: 13 39,4%
  • chłopczyk

    Głosów: 14 42,4%
  • jeszcze nie wiem,ale chcę wiedzieć przed porodem

    Głosów: 4 12,1%
  • nie wiem, dowiem się dopiero jak urodzę :)

    Głosów: 2 6,1%

  • Wszystkich głosujących
    33
reklama
ja jakos od poczatku czulam ze to dziewczynka i nawet lekarz ostatnio powiedzial ze nie widac tam siusiaka,no ale moze jeszcze sie pojawi :)zobaczymy,w sumie to moj pierwszy dzidzius wiec chyba obojetnie,najwazniejsze ze zdrowe i z milosci:)))
 
no xmamuśka .... twój poranny post był "złą" wróżbą ... bo ja też wciąż nie wiem ... :(
ale zapytałam znajomych i w większości obstawiają chłopca, Ba nikt nie stawia na dziewczynkę, poza jedną Karoliną, która z kolei jest na 100 % pewna .... ciekawe ciekawe .... 8)
 
Xmamuska, MariaOla przykro mi, że się nie dowiedziałyście jakiej płci będziecie mieć dzidziusie. Jak pisała Aniay to nie nastawiam się na żadną płeć. Nie dlatego, że nie jestem ciekawa (bo jestem), ale dlatego żeby nie przeżyć później szoku jeśli okaże się, że lekarz nie trafił z diagnozą :) A ja nigdy nie zamierzałam urządzać pokoju dziecięcego typowo pod dziewczynkę czy chłopca. Nie myślę też o nim jako o obojniaku :) Mimo, że Maciek chce bardzo synka, to ja mam duże wrażenie, że jednak to będzie dziewczynka :D Nie pytajcie mnie skąd wiem, bo nie wiem. Ale w styczniu zobaczymy czy miałam rację ;)
 
jak my się w końcu zdecydowaliśmy że chcemy wiedzieć o płci - to teraz dzidzia nie wie czy nam pokazać to czy owo :) i dobrze - mamy za swoje ;D
 
Monika .... pokoik maleństwa już jest zaplanowany i będzie niebiesko żółty z elementami czerwonymi i kropka :p
 
MariaOla a my właśnie będziemy malować pokoik na żółto i przykleimy takie śliczne bordy na ścianę w pastelowe misie ;) Muszę tylko jeszcze coś wymyślić na ścianę - chodzi mi o jakiś obrazek albo coś takiego.

Zapytam się coś tak nie całkiem w temacie płci, ale za to pokoików dla naszych maleństw. Zamierzacie od samego początku zadomowić wasze dzieci w swoich pokoikach, czy jednak przez jakiś czas będą blisko waszych "dorosłych" pokoi ???
 
My przygotowujemy osobny pokoik dla maleństwa i tam będzie jego raj. Nie ma mowy o uczeniu dziecka spać w naszym łóżu, czy wózeczku stawianym w naszym pokoju ... wolę się pomczyć i polatać z pokoju do pokoju niż później podwójnie się męczyć z oduczaniem ... bo to dużo trudniejsze ... Niewiem czy dobrze zrozumiałam twoje pytanie Monika ?
 
MariaOla :laugh: byłam tak samo mądra jak ty będąc w ciąży z Sandrunią!! Dlatego mnie to śmieszy. Też tak mówiłam
po 1. Śpimy osobno, nie będę uczyć spać z nami w łóżku
po 2. nie będę podawać smoczka,bo trudno oduczyć i krzywy zgryz się robi
po 3. nie będzie lulania ........itp.
Ad1. Nawet czasami nie wiedziałam, kiedy usypialiśmy w trójkę (ze zmęczenia) po za tym było tak milutko przytulić się do tak malutkiej istotki ;D
Ad2. Smoczek dostała jeszcze w szpitalu, bo tylko przy cycku chciała siedzieć nie mogłam nawet iść się umyć, bo płakała i płakała a gdy tylko dostała smoka miałam chwilkę spokoju :laugh: A smoczka nie ciumamy już z 6 miesięcy sama odrzuciła podczas pierwszej choroby, miała anginkę i gdy tylko wsadziła smoczek do ust odrazu zwracała, tak, więc przez całą chorobę nie upominała się o niego a gdy wyzdrowiała i jej się przypomniało o nim powiedziałam, że baba jaga zabrała i skączyło się ;D
Ad3. Jak tu nie polulać tak kochanego stworzonka ;)

a więc niemów hop do póki nie przeskoczysz :p

Ale dla pocieszenia powiem tylko tyle, że teraz znów jestem mądra i zakładam to samo, co przy pierwszym dziecku ;D tylko ciekawe czy tym razem mi się uda :)
 
reklama
MariaOla, Monika77

Ja też urządzę pokoik na żółto - niebiesko. Na żółto min. dlatego , że pokoik jest od północy i chcę go troche rozjaśnić tym kolorkiem. A jak lekarz źle podejrzał na USG i będzie dziewczynka to też powinno się jej podobać :laugh:
A właściwie przeprowadzka miała być w listopadzie , a coś czuję , że wszystko sie opóźni i wprowadzimy się do nowego domku jakoś w marcu'07. Czyli do tego czasu maleństwo będzie spało z nami w jednym maluśkim pokoiku (nie łóżku), bo drugi jest połączony z kuchnią i inaczej wykombinowac się nie da. Będę musiała stanąć na głowie by wygospodarować miejsce na łóżeczko...ale da się radę...
 
Do góry