reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak maluchy zasypiają

Jak długo trwa uspanie waszego dziecka


  • Wszystkich głosujących
    132
Może poprosu nie lubi spać. A kiedy nie śpi jest pogodny czy marudzi? Jeśli uważasz że jest coś nie tak to idź do lekarza moja mała tak się zachowywała gdy dopadło ją zakażenie układu moczowego. Teraz śpi jak aniołek.
Pozdrawiam Aga Dawidek i Natalka
 
reklama
Magda M maluchy takie małe nie rozróżniają dnia od nocy.
Myślę, że musisz mu w tym pomóc, aby wyrobił sobie odpowiednie nawyki. Ja tak starałam się robić.
Mianowicie, w dzień nie odkładaj go od razu np. po karmieniu do łóżeczka, pogadaj do niego, niech trochę pobędzie z tobą, jak się zmęczy to go połóż do łóżeczka. Ale nie ściszaj radia telewizora, moga go dobiegać hałasy z kuchni itp. Oczywiście wszystko w normie, bo niektóre dzieci wolą ciszę.
Natomiast po kąpieli mów do niego ciszej, jest jasno więc przysłoń zasłony, nakarm go, możesz go przytulić, zaśpiewć mu kołysankę itp. - czyli wprowadzić coś co robisz tylko przed snem w nocy. Jak go odłożysz do łóżeczka, to niech w domu będzie ciszej, np przymknij drzwi do pokoju itp. Po pewnym czasie mały załapie różnicę między dniem a nocą, no i nauczy się dobrych nawyków spania dłużej.
Co do spania samodzielnego - jest mój post w tym wątku, kilka postów dalej z linkiem do innego mojego posta, zajrzyj tam.
Generalnie, chodzi o konsekwentne odładanie go do łóżka, nawet jak płacze na znak protestu, utulanie i znowu wkładanie. I tak do skutku, i tak czasem kilka nocy... trzeba być dzielnym! Polecam też lekturę (mi na wiele rzeczy otworzyła oczy) Tracy Hogg "Język niemowląt" - http://www.torun.mm.pl/~wakietka/jnth.pdf - link do strony z tą książką w internecie.
 
reklama
Do góry