reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

Dziewczyny jako, ze to moja pierwsza ciaza nie mam doswiadczenia wiec na szybciocha sie Wam tu wtrace: jak rozpoznac czy wyciekaja wody plodowe? bo mnie wrecz budzi w nocy uczucie ze popuscilam, ale to nie siku bo kontroluje swoje odruchy, zwykla wydzielina ciazowa to tez nie jest bo nawet nie jest biale tylko przezroczyste jak woda i w takich ilosciach ze bielizne co chwile zmieniam :confused: a wkladek nie zakladam bo midwife mi odrodzila ze wzgledu na zwiekszone ryzyko zlapania jakiejs infekcji wiadomo ze wkladki zmienia sie co kilka godz i nie przepuszcaja powietrza. Z tego co zdazylam sie zorientowac to nie jest nic normalnego gdy nawet(a wrecz szczegolnie podczas pozycji lezacej) wycieka jakis plyn w dosc duzych ilosciach (???)
dzis to juz przegiecie leci mi leci, chyba zadzwonie po mojego D zeby mnie zawiozl do szpitala :hmm: i jak tu sie cieszyc dzidziusiem jak zaczynaja sie problemy a do tej pory bylo idealnie (?):-(
 
reklama
Dziewczyny jako, ze to moja pierwsza ciaza nie mam doswiadczenia wiec na szybciocha sie Wam tu wtrace: jak rozpoznac czy wyciekaja wody plodowe? bo mnie wrecz budzi w nocy uczucie ze popuscilam, ale to nie siku bo kontroluje swoje odruchy, zwykla wydzielina ciazowa to tez nie jest bo nawet nie jest biale tylko przezroczyste jak woda i w takich ilosciach ze bielizne co chwile zmieniam :confused: a wkladek nie zakladam bo midwife mi odrodzila ze wzgledu na zwiekszone ryzyko zlapania jakiejs infekcji wiadomo ze wkladki zmienia sie co kilka godz i nie przepuszcaja powietrza. Z tego co zdazylam sie zorientowac to nie jest nic normalnego gdy nawet(a wrecz szczegolnie podczas pozycji lezacej) wycieka jakis plyn w dosc duzych ilosciach (???)
dzis to juz przegiecie leci mi leci, chyba zadzwonie po mojego D zeby mnie zawiozl do szpitala :hmm: i jak tu sie cieszyc dzidziusiem jak zaczynaja sie problemy a do tej pory bylo idealnie (?):-(
Paola - nie jestem lekarzem, więc nie będę udzielać rad itp, jeśli Cię to choć trochę pocieszy, to ja miałam tak samo.. przezroczysty płyn w dużych ilościach - po badaniu u lekarza (akurat jakoś miałam wizytę) powiedziano mi, że to normalna wydzielina a nie wody (tez się przestraszyłam) i dostałam jakieś globulki i mi przeszło. Więc pewnie i u Ciebie tak będzie, ale lepiej na zimne dmuchać i iść do gina, on Cię uspokoi. Trzymaj się!
 
Dziewczyny jako, ze to moja pierwsza ciaza nie mam doswiadczenia wiec na szybciocha sie Wam tu wtrace: jak rozpoznac czy wyciekaja wody plodowe? bo mnie wrecz budzi w nocy uczucie ze popuscilam, ale to nie siku bo kontroluje swoje odruchy, zwykla wydzielina ciazowa to tez nie jest bo nawet nie jest biale tylko przezroczyste jak woda i w takich ilosciach ze bielizne co chwile zmieniam :confused: a wkladek nie zakladam bo midwife mi odrodzila ze wzgledu na zwiekszone ryzyko zlapania jakiejs infekcji wiadomo ze wkladki zmienia sie co kilka godz i nie przepuszcaja powietrza. Z tego co zdazylam sie zorientowac to nie jest nic normalnego gdy nawet(a wrecz szczegolnie podczas pozycji lezacej) wycieka jakis plyn w dosc duzych ilosciach (???)
dzis to juz przegiecie leci mi leci, chyba zadzwonie po mojego D zeby mnie zawiozl do szpitala :hmm: i jak tu sie cieszyc dzidziusiem jak zaczynaja sie problemy a do tej pory bylo idealnie (?):-(

ja np. pidżamę zmieniam codziennie bo bym nie wyrobiła , rano i wieczorem prysznic a i w ciągu dnia nierzadko zdarza się ,że również muszę iść pod prysznic.Mnie też midwife odradziła stosowanie wkładek , jeśli mam możliwość utrzymania odpowiedniej higieny i wzięcia prysznica o każdej dowolnej porze. Na początku upławy miałam małe ale widzę ,ze teraz się to zwiększyło.:-( Miała zrobione badania i nic nie wykazały , nie mam żadnego zapalenia więc to raczej normalne. Jeśli jednak bardzo cię to niepokoi to może jedź do szpitala ale myślę ,ze to normalne


dagsila uśmiechnij się kobieto , bo zły nastrój to do ciebie niepodobne. Ogromne buzi dla ciebie :tak:
 
Paola - nie jestem lekarzem, więc nie będę udzielać rad itp, jeśli Cię to choć trochę pocieszy, to ja miałam tak samo.. przezroczysty płyn w dużych ilościach - po badaniu u lekarza (akurat jakoś miałam wizytę) powiedziano mi, że to normalna wydzielina a nie wody (tez się przestraszyłam) i dostałam jakieś globulki i mi przeszło. Więc pewnie i u Ciebie tak będzie, ale lepiej na zimne dmuchać i iść do gina, on Cię uspokoi. Trzymaj się!

Tak wlasnie zrobie nie zamierzam siedziec i sie trzasc z nerwow, czekam na mojego i pojade bo pozniej moge zalowac gdybym cos zbagatelizowala. Tym bardziej, ze mam jakies zle przeczucia :unsure:

aga002 ja np. pidżamę zmieniam codziennie bo bym nie wyrobiła , rano i wieczorem prysznic a i w ciągu dnia nierzadko zdarza się ,że również muszę iść pod prysznic.Mnie też midwife odradziła stosowanie wkładek , jeśli mam możliwość utrzymania odpowiedniej higieny i wzięcia prysznica o każdej dowolnej porze. Na początku upławy miałam małe ale widzę ,ze teraz się to zwiększyło. Miała zrobione badania i nic nie wykazały , nie mam żadnego zapalenia więc to raczej normalne. Jeśli jednak bardzo cię to niepokoi to może jedź do szpitala ale myślę ,ze to normalne

tez podobnie robie ale u mnie prysznic to chwilowe pocieszenie, a za troche znowu to samo. A mnie Ci angielscy lekarze i polozne za przeproszeniem "matolki" wkurzaja zawsze paracetamol wciskaja na sile jak cos sie dzieje i z usmiechem na ustach 'everything will be all right' jak sie nie umiera to widocznie wszystko jest takie wporzadku jak to podkreslaja co drugie zdanie____ a niech by ich... no nic zmykam bo mnie tu nosi z nerwow a juz niedlugo jade, tymczasem ide cos zjesc. Dziekuje Kochane za odpowiedz, milego popoludnia zycze ;-)
 
Czesc kochane:tak:

Ochhhh, mam dzisiaj takiego lenia,że:szok::szok::szok::szok:. Chyba muszę wyjśc troszke na mrozik żeby sie obudzic:tak:. Przy okazji rozejrzec za jakimis prezentami:tak:

Dziewczyny jako, ze to moja pierwsza ciaza nie mam doswiadczenia wiec na szybciocha sie Wam tu wtrace: jak rozpoznac czy wyciekaja wody plodowe? bo mnie wrecz budzi w nocy uczucie ze popuscilam, ale to nie siku bo kontroluje swoje odruchy, zwykla wydzielina ciazowa to tez nie jest bo nawet nie jest biale tylko przezroczyste jak woda i w takich ilosciach ze bielizne co chwile zmieniam :confused: a wkladek nie zakladam bo midwife mi odrodzila ze wzgledu na zwiekszone ryzyko zlapania jakiejs infekcji wiadomo ze wkladki zmienia sie co kilka godz i nie przepuszcaja powietrza. Z tego co zdazylam sie zorientowac to nie jest nic normalnego gdy nawet(a wrecz szczegolnie podczas pozycji lezacej) wycieka jakis plyn w dosc duzych ilosciach (???)
dzis to juz przegiecie leci mi leci, chyba zadzwonie po mojego D zeby mnie zawiozl do szpitala :hmm: i jak tu sie cieszyc dzidziusiem jak zaczynaja sie problemy a do tej pory bylo idealnie (?):-(

Paola, nie pomoge bo nie miewam takich dolegliwości wiec nie mam pojęcia czy to normalne czy nie, ale jak pisały dziewczyny dla świętego spokoju chyba lepeij jechac do lekarza i sprawdzic:tak:
 
Witam kobitki
Kamisia 5.30 mówisz:sorry:. O tej godzince to ja już z domu wychodzę.
Ja ostatnio na nic nie mam siły. Ola cały czas chora, więc chodzę mocno niedospana. W dodatku ja też się nie wybroniłam przed przeziębieniem - katar, boli gardziołko i ogólnie zdycham. Jutro przejdę się do lekarza, może mnie czymś postawi na nogi. P też chory. Ogólnie do d... te ostatnie dni
 
Nooooooooo dziewczyny moja córka wczoraj przeszła samą siebie:sorry: szyjka skopana, żołądek skopany, już nie wiedziałam z której strony obrywam ale cały dzień byłam bita:confused2:

Wczoraj powiedziałam S że ciągle bym spała cały czas na co On "Einstein musiał spać ponad 10h dziennie bo jego mózg tak ciężko pracował":-D:-D no wzięłam to do siebie -w końcu u mnie 2 mózgi pracują:-D:-D:-D

Olifka no to pierwsze koty za płoty:-D:tak: witaj. Jak widzisz wszystkie mamy podobne objawy -boli, kłuje, szczypie -jak ja to mówię -za mało roboty mamy:-)

Martyna33 pokłóć się z mężem -tylko tak konkretnie -dostaniesz taki luz w obrączce że hoho!!!

Aga002 hahaha ja wczoraj usłyszałam od S "no nie tak łatwo dziecko urodzić co?" na co ja mu "no a ile już urodziłeś":-D:-D:-D matko -aż przez Ciebie biodra zmierzyłam:confused2:

Wronka
!!!! a przez Ciebie udo grrrrrrrrrrrrr

Elma to jak u mnie -czuję się jak worek treningowy:-p:sorry:

Amorek może i jesteś największa w pępku ale jesteś tez najpiękniejsza z nas bo masz piękna w sobie razy dwa:-D daj jakieś zdjęcie na zamknięty -tak mnie ciekawi jak taki podwójny brzuszek wygląda:tak:

Aniam oj olej to że się gapią

Basia0412
ja jestem za streszczaniem rozmów:-D:-D:-D u mnie też było spaghetti

Kamisia
moje dziecię też pory zmieniło i kopie cały czas:szok:

Ella1
hahaha ja też się zastanawiam czy czerwonej linii z jakimś lekarzem co zaczyna się na psych- nie założyć:-D:-D a mandarynki w domu to u mnie podstawa -S je kupuje hurtem:eek:

Aniez
Kuba się nudzi ze starą mamą w domu:-p woli rówieśniczki:-D

Aga2010
hahaha sama sobie zakazy robisz:-D a zdjęcie piękniutkie:tak: nie tylko Ty masz dziurawe ręce -ja do kuchni już się boję wchodzić:confused2:

Karola322 no ja przytyłam 3,5 od początku ciąży i brzuszek jak wczoraj pisałam mam 76 -dziewczyny mają koło 100 i a nie wiem gdzie jest tam moje dziecko:eek: no ale jak się mieści... to jest ok

Studiującamama
ucz się ucz!!!!

Ba jak po wizycie??

Katik farciaro -przyślij mi roladki -męża mam swojego:confused2:

Waniliowa sama kartki robisz?? suuuper

Justa24 no nie ma wieści od Ilony:no:

Mamusia87
powodzenia w czytaniu;-)

Zielona
no tak:confused2: nie ma to jak powrót do rodziców -ale szantaż to szantaż a realizacja szantażu to już inna sprawa;-) zielona "macki" nie opadną:-D ale One mnie tu podświadomie zmusiły -bo tez bym na to nie wpadła żeby się poważyć i pomierzyć:-D

Gosiek hahaha szok na wadze hahaha:-D:-D:-D ja dlatego 2 dni się z wagą oswajam nim na nią wlezę hahaha:-D:-D:-D

Dagsila w przeciwsłonecznych sobie zrób albo w goglach i wklejaj:tak:

Paola89
u mnie też były wycieki i czasem są dalej -ale to upławy których w ciąży jest więcej -nic groźnego -na usg widać ile jest wód.

Magda ciosek
matko polko -5.30 to ja siku i na drugi bok się kładę:szok: o ile mi córka pozwoli:confused2:

LOOOOOSIE PRZEBRNĘŁAM

Matko to tak z pomiarów
waga 57 a było 53,5
w pępku 76 a było 62
w biodrach 93 a było 90
w udzie 53 a było 51:-(
 
Ostatnia edycja:
Ja tam sie nie mierze. Jestem generalnie duza, wiec teraz to tylko macki by mi opadly.Moze to dziwne, ale niby mam moje brzucho (od kilku tygodni takiej samej wielkosci), a czuje sie tak jakby mnie ubylo. Zakladam bluzki sprzed ciazy i w pasie sa obcisle, a gora jakby taka luzniejsza... Moze w praniu sie rozeszly hahaha.
to masz szczescie, bo moje wszystkie sprzed ciazy sie skurczyly (oczywiscie tez w praniu) i siegaja mi teraz tylko do polowy brzuszka:szok: Nie wiem co ta moja pralka robi, ale dotyka to tylko moich bluzek, bo Sz ma wszystko w normalnym rozmiarze:-D

Ja dziś pobiłam chyba swój własny rekord- nie śpię od 5.30:szok:zreszta całą noc miałam do dooopy...rzucałam się jak karp wigilijny!Jadę zaraz do lekarza na USG.... z tego stresu nie moge zjeść nawet śniadania:wściekła/y:
Dobrze bedzie, zobaczysz :tak: Ja tez swojego nie moglam sie doczekac, a potem bylam zla, ze tak szybko sie skonczylo (chociaz trwalo ok pol godz) bo moglabym tam lezec i patrzec na tego Malego Szkraba bez konca. Dostaniesz CD z badaniem? jesli tak, to maz bedzie mogl obejrzec. Wiem, ze to nie to samo, ale zawsze cos :-)

Ja mialam ciezka noc, prawie wogole nie spalam bo martwilam sie o Mlodego, bo od kolacji prawie wcale sie nie ruszal (znaczy ruszal troszke ale slabiej niz zwykle). Dopiero dzis rano przypomnialam sobie o "sposobie" jaki Aga002 kiedys polecila, czyli wypiciu szklanki zimnej wody. No i podzialalo, zostalam kopnieta w prawa strone zeber kilka razy i wybito mi tym pomysly dalszego niepokojenia synka:-). Panikara jednak ze mnie jest:zawstydzona/y:
 
reklama
Dopiero dzis rano przypomnialam sobie o "sposobie" jaki Aga002 kiedys polecila, czyli wypiciu szklanki zimnej wody.

Kochana ja Ci oddam moje wczorajsze harce córki:szok: mówiłam do Niej
"Kochanie mamusia się cieszy że masz tyle siły i zdrowiutka jesteś -ale mama ma już dość -teraz już czas spania jest (szalała od 14 do 23:sorry:) poza tym boli"

więc powisiałam głowa w dół 15 minut z łóżka żeby małą przekręcić choć trochę bo dawała czadu po szyjce no to poczuła wiatr w żagle i do 2 mnie waliła wszędzie gdzie popadło:confused2:

a rano o 5 wstałam i napiłam się właśnie zimnej wody -o matko!!!! no i chyba czkawki dostała:confused2: wiec godzina wyjęta ze spania
 
Do góry