reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki i suplementy dla mam i dzieci

martuskha ale z bólem zęba to Cię powinni w przychodni beż kolejki przyjąć, więc szoruj , zawsze to ulży bo gdzież 3 tyg. czekać - oszaleć można i żeby się infekcja nie zrobiła:-(
 
reklama
Na te ząbki trzeba uważać. Mój lekarz mnie zawsze mocno uczula na ten temat bo stan naszych zębów ma olbrzymi wpływ na przebieg ciąży. Lepiej dmuchać na zimne proponuję więc szybko śmigać do dentysty jak są takie problemy z ząbkami. :tak:
 
Owszem na pogotowiu mnie przyjmą od ręki .....tyle ,że ja tam więcej nie pójdę.Zamiast ulżyć mi w bólu spieprzyli mi zęba.....trzeba było usunąć( mój dentysta się przeraził jak zobaczył co narobili).Narazie walczyłam z szałwią i rumiankiem. Troszkę pomogło tzn nie boli i nie puchnę. Wolę odczekać te 3 tygodnie i mieć pewność ,że naprawią niż ryczeć jeszcze bardziej z bólu bo spieprzyli. Zreszta na necie można sobie sporo poczytać o słupskim pogotowiu stomatologicznym:(......w dodatku wyłazi mi jeszcze ósemka:(:(:(
 
Owszem na pogotowiu mnie przyjmą od ręki .....tyle ,że ja tam więcej nie pójdę.Zamiast ulżyć mi w bólu spieprzyli mi zęba.....trzeba było usunąć( mój dentysta się przeraził jak zobaczył co narobili).Narazie walczyłam z szałwią i rumiankiem. Troszkę pomogło tzn nie boli i nie puchnę. Wolę odczekać te 3 tygodnie i mieć pewność ,że naprawią niż ryczeć jeszcze bardziej z bólu bo spieprzyli. Zreszta na necie można sobie sporo poczytać o słupskim pogotowiu stomatologicznym:(......w dodatku wyłazi mi jeszcze ósemka:(:(:(


Pogadaj ze swoim dentystą, piwinien znaleźć dla ciebie czas. Ja kiedyś jak mnie bolał to zaraz mnie przyjęła a w ciąży nie bylam. Teraz sama do mnie zadzwoniła, ze dawno mnie nie było i idę 29 go na wizytkę. Oczywiście ze znieczuleniem:tak:
 
A powiedzcie mi czy nam w ciąży wolno brac jakies znieczulenie przy leczeniu?Bo mi własnie też się dziurka zrobiła i w przyszłym tyg idę do dentysty ale się strasznie boję.Bo ja zawsze wszystko na znieczulenie robiłam taka jestem panikara. Nienawidzę dentysty:no:

Apap jest bezpieczny. Mi lekarz nawet mówił że jak już jest straszny ból to nawet inne tabletki jednorazowo można wziąść, byle nie często. Ja miałam ostatnio straszny ból głowy 3dni z nim walczyłam. apap nic nie pomagał zadzwoniłam do lekarza i kazał wziąść ibuprom ( bo powiedZiał ze taki ból silny jest jeszcze gorszy dla dziecka jak ta tabletka jednorazowa) A po ibupromie przeszło mi od razu, jak by nic nie pomogło to juz na szpital miałam jechac bo myslałam że zwariuje. Na mnie paracetamol w ogóle nie działa :(
 
Ostatnia edycja:
W pierwszej ciąży też leczyłam zęby i zawsze ze snieczuleniem, wcześniej pytałam gina i pozwolił.
 
co do znieczulenia podczas leczenia zębów to ja też pytałam mojej gin, i powiedziała,że tak naprawdę to można jednak nie każdy stomatolog je podaje ponieważ nie prowadzi się badań na kobietkach w ciąży i wpływu takiego specyfiku - więc jeżeli nie jest coś ,, certyfikowane,, jako bezpieczne dla ciężarnych to mówi się o tym,że się nie powinno. tak jest również z innymi lekami i antybiotami.
 
Ja przez lata chodzilam do dentysty, ktory zawsze dawal mi znieczulenie. Po przyjezdzie do Austrii za nic nie moglam sie przekonac do tutejszych dentystow. Tym bardziej, ze na kase chorych sa refundowane jedynie "srebrne" plomby :crazy:. Wiec za kazdym razem jak jestem w odwiedziny w Polsce chodze do dentysty prywatnie. I wyobrazcie sobie, ze ten moj nowy dentysta przekonal mnie, ze znieczulenie jest calkowicie zbedne przy malych dziurkach. Takze jak sie chodzi systematycznie na kontrole, to w pore mozna interweniowac. A mnie po znieczuleniu jeszcze przez tydzien bolaly dziasla. :-(
W marcu musze isc koniecznie na usuniecie kamienia z dwoch zebow. :eek: Tez bez znieczulenia.
 
Ja pod koniec ostatniej ciązy musiałam zaleczyć dwa zęby a że dziurki były małe zdecydowałam się leczyć bez znieczulenia i w ogóle nie bolało. Ale gdybym chciała to lekarz by mi podał tylko w trochę mniejszej dawce. jak ma bardzo boleć to myślę, że warto się znieczulić :tak:
 
reklama
Hej dziewczyny!!!

Chciałabym się dowiedzieć jakie lekarstwa przepisali Wam alergolodzy w trakcie ciąży.
Ja dostałam tylko do nosa Flixonase, i niestety nie pomaga mi to w żaden możliwy sposób, z noska się leje, oczy łzawią, i chce mi się spać...
Wiem, że najlepiej iść do alergologa, ale byłam tam 2 tygodnie temu i powiedziała mi, że tylko to do nosa można...
Wcześniej brałam Claritine... Ale chyba ma terratogenny wpływ, także zakazane... CHYBA.

Także nie wiem, co jeszcze mogłoby mi pomóc... Albo jak mogę sobie z tą alergią poradzić...
 
Do góry