reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Dziękuje dziewczyny za życzenia :)
Tobie Angi, choć nieco spóźnione również wszystkiego NAJ. Niech Ci sie spełni to co chcesz i jeszcze wiecej.

Pokłóciłam sie wczraj z moim. Zasnełam chyba o 5 nad ranem. Czemu te chłopy takie są to ja nie wiem :(
Mam wrażenie, że brzuch mi sie stawia niekiedy. Kurcze wcześnie chyba. Niby caly Braxton-Hicks ma prawo sie zdażać od 20tc to jednak niepokoi mnie to. Nie spodziewałam sie ich jeszcze.

Co do otulaczka ja nie kupuje, starsza miała rożek i właściwie leżał nieużywany. Teraz też z wielu rzecz rezygnuję, których nie miałam bądz które sie nie przydały. Jakoś sobie myślę że skoro bezproblemowo sobie poradziłam bez nich to i teraz mogę. Gdyby zaś coś się jednak okazało potrzebne to zawsze można zakupić po porodzie. Wszystkiego teraz pełno jesli sie tylko ma $ :)
A może te z nas które mają już dzieci wypowiedzą się w tej kwestii? Tzn co wg nas stanowi niepotrzebny wydatek?
Ja dla przykładu nie zamierzam kupować wanienki. W moim małym mieszkaniu (niby 3 pokoje ale to klitki a nie pokoje i mikrołazienka) były mi wycieczki z wanienką tak nieporęczne że wolałam kąpać małą w dużej wannie. Wanienka poszła w odstawkę chyba po 3 użyciach. Nie miałam wcześniej (głównie ze względu na małe mieszkanie) żadnych monitorów oddechu, czy niań elektronicznych. teraz też nie widzę takiej potrzeby. Nie miałam leżaczko-bujaczków i wątpię bym teraz kupiła, chyba że dostaniemy od kogoś.
Chyba jeszcze troche by tego było, jak mi sie jeszcze coś przypomni to napisze.
 
reklama
hej
my dalej chorobowo, Mati juz lepiej kaszel mu został, M. z nim pojedzie do kontroli i jutro na te badania krwi
a ja jakby gorzej trochę, kuruję sie naturalnymi sposobami...zdrówka chorowitkom
 
Jeśli nie bierzesz żadnych leków na tarczycę to takie TSH jest uznawane za prawidłowe. Jeśli jednak systematycznie rośnie i zbliża się do górnej granicy, to powinnaś zrobić badanie na przeciwciała anty-TPO - ich podwyższona ilość świadczy o Hashimoto.
 
Ja wlasnie siedze w poczekalni na pobor krwi na badania tarczycowe bo mam wizyte przelozona na 6 marca .... Chyba z godzine tu posiedze ...ajc
Oj, ja też byłam dziś na badaniu krwi i czekałam godzinę...

Jutro rano mam usg piersi, badania krwi i moczu i umówiłam się też od razu do internisty, bo chyba wezmę sobie jakieś zwolnienie na kilka dni, żeby mi się choróbsko jakieś nie zalęgło.

Jak to jest z tym USG piersi? Jest zalecane w ciąży? Są jakieś konkretne wskazania czy każda zdrowa kobieta powinna zrobić?
 
Pokłóciłam sie wczraj z moim. Zasnełam chyba o 5 nad ranem. Czemu te chłopy takie są to ja nie wiem :(
Mam wrażenie, że brzuch mi sie stawia niekiedy. Kurcze wcześnie chyba. Niby caly Braxton-Hicks ma prawo sie zdażać od 20tc to jednak niepokoi mnie to. Nie spodziewałam sie ich jeszcze.

Co do otulaczka ja nie kupuje, starsza miała rożek i właściwie leżał nieużywany. Teraz też z wielu rzecz rezygnuję, których nie miałam bądz które sie nie przydały. Jakoś sobie myślę że skoro bezproblemowo sobie poradziłam bez nich to i teraz mogę. Gdyby zaś coś się jednak okazało potrzebne to zawsze można zakupić po porodzie. Wszystkiego teraz pełno jesli sie tylko ma $ :)
A może te z nas które mają już dzieci wypowiedzą się w tej kwestii? Tzn co wg nas stanowi niepotrzebny wydatek?
Ja dla przykładu nie zamierzam kupować wanienki. W moim małym mieszkaniu (niby 3 pokoje ale to klitki a nie pokoje i mikrołazienka) były mi wycieczki z wanienką tak nieporęczne że wolałam kąpać małą w dużej wannie. Wanienka poszła w odstawkę chyba po 3 użyciach. Nie miałam wcześniej (głównie ze względu na małe mieszkanie) żadnych monitorów oddechu, czy niań elektronicznych. teraz też nie widzę takiej potrzeby. Nie miałam leżaczko-bujaczków i wątpię bym teraz kupiła, chyba że dostaniemy od kogoś.
Chyba jeszcze troche by tego było, jak mi sie jeszcze coś przypomni to napisze.
Pogadaj z lekarzem o tych skurczach, ale na spokojnie, sama mówisz, że mają prawo się już pojawiać, więc się niepotrzebnie nie denerwuj :) Bierz magnez :)

Co do niepotrzebnych artykułów na pewno przy pierwszym dziecku dużo błędów zakupowych się pojawia :) Na pewno nie będziemy kupować żadnych niań elektronicznych (za małe mieszkanie), takich bujaczków z bajerami - znajomi taki mają za 1 tys. zł, na szczęście pożyczony, co ma ileś tam trybów bujania, a mała go nienawidzi :) Zamierzam karmić piersią, więc nie będę raczej kupować jakiś podgrzewaczy do butelek - można mleko podgrzać w kubku wody. Staram się też nie szaleć w sumie z ciuchami ciążowymi. Kupiłam do tej pory 2 pary dżinsów i jedne leginsy. Kupię pewnie na wiosnę jakąś jedną spódniczkę czy dwie i może ze dwie, trzy koszulki. Mam też 3 malutkie pokoje i małą łazienkę (całość ma 50 m2) więc nie ma miejsca na szaleństwa. Zamierzam raczej kupić nowy wózek (żeby była gwarancja i nie był rozklekotany), ale samą gondolkę, która jest na parę miesięcy, chyba będę chciała kupić używaną. Wanienkę kupię, bo mamy w domu tylko prysznic, poza tym jako początkujący rodzice pewnie byśmy się bali kąpać w dużej.

Jak to jest z tym USG piersi? Jest zalecane w ciąży? Są jakieś konkretne wskazania czy każda zdrowa kobieta powinna zrobić?

Szczerze mówiąc nie wiem jak to jest w przypadku zdrowych kobiet bez szczególnych wskazań. Ja mam wskazania dodatkowe (babcia ze strony mamy zmarła na raka piersi bardzo młodo) i robię co rok to badanie i teraz też dostałam skierowanie, bo po prostu minął rok od poprzedniego. Nie wiem kiedy ostatnio robiłaś usg piersi - jeśli mniej niż rok, to nie wiem czy musisz robić. Zapytaj lekarza.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny u nas też chorobowo, grypsko dopadlo i mnie:-( Mąż był dzisiaj u lekarza dostał zwolnienie n tydzień, trzymajcie kciuki żebyśmy się w domu nie pozabijali;-) bo wiecie chory facet to najwieksza tragedia we wszechświecie:-)
 
Witam Lipcowe mamy :)
Czy mnie tu ktoś jeszcze pamięta?
Dawno mnie u Was nie było z powodu nadmiaru obowiązków, ale teraz mam nadzieje ze cześciej zajrzę bo juz na L4 jestem.
Nie wiem tez czy Was nadrobię bo produkujecie jak szalone :)
Pozdrawiam

Wichurka ja pamiętam ;) nawet pytałam w kilka stron temu grupę dziewczyn w tym ciebie czy znasz już może płeć ;) ? Super że do nas wróciłaś :)))
 
Miałam jechać na morfologie i mocz ale tak mi było dobrze w łóżeczku jeszcze Oliwia pospała do 9:30 mmm jutro trzeba się zmotywować ehhh

Doczekałam się krokietów od mojej mamci :D robię dzisiaj barszcz czerwony i jak znalazł he he ;) jeszcze z wczoraj został mi kurczak więc ziemniaczki i tadam obiad gotowy :)))))))


W którym tc zalecił wam lekarz badanie z obciążeniem?
 
reklama
Witajcie dziewczyny u mnie jakoś weekend zleciał szybko bo to jedyny czas kiedy mogę się trochę mężem nacieszyć :) a teraz znowu szara rzeczywistość i siedzenie samej w domu. Przed chwilą też wróciłam z badań krwi, robiłam mocz, morfologie i przeciwciała RHD.

Mam takie małe pytanie do dziewczyn na L4. Czy którejś z Was Zus wypłacał jakieś pieniądze jak byłyście na L4 w grudniu? Otóż ja jestem na L4 od 19 listopada. Do 22 grudnia placił mi pracodawca bo to były te 33 dni. A za te kilka końcowych dni grudnia płacił już Zus i się zastanawiam czy powinnam dostać jakis pit z Zus-u. Może któraś z Was się na tym zna albo miała taki przypadek?
 
Do góry