reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
Olga,Spokojna, niestety nic mądrego w kwestii rozbudzenia laktacji wam nie doradze,ale rozumiem wasze łzy-ileż ja wypłakałam się przez te cycki nieszczęsne po urodzeniu Nat :(.....mam nadzieje,ze przewalczycie problem,3mam kciuki :)!podobno dużo pozytywnego myślenia pomaga,ale wiem ze wcale nie jest z tym tak hop siup.

Właśnie wróciłam z sesji brzuszkowo-rodzinnej,cieszę się strasznie i teraz już niech tylko skończą się te upały i mogę rodzic :)!też jestem w szoku,że to już :)!przecież dopiero co robiłam test....
 
O 19.44 urodziła się Luiza. Sn bez nacinania.wymiary podam potem ale ok 3kg. 10/10. Nie mogłam urodzić łożyska. WyjmowaLi Je pod narkoza

Gratulacje avalka:-)


Klaudia ja miałam narkozę przy pierwszym cc i później przy operacji endometriozy i nie wspominam tego źle, czułam się dobrze nie miałam nudności ani nie bolała mnie głowa, teraz mam mieć zzo i właśnie tego się boję bo mam problemy z kręgosłupem i boję się żeby nie było gorzej
 
a u mnie jedyne co można zmienić to że termin mam na 6 lipca:)

już mi też się nie śpieszy przez ten upał od czwartku ma się ochłodzić troszkę więc jak do tej pory sie małą nie śpieszyła to już niech posiedzi te parę dni sobie;-)

angi pozazdrościć grzecznego synia :-) a sprawdziło się wam dziewczyny z maluszkami że jak w brzuszku było maleństwo bardzo aktywne to i teraz też ??? moja na etapie brzuszkowym to bardzo leniwa mam nadzieje ze i jak sie urodzi to będize taka spokojna:-)

Tak córka narobiła mi tyle rozstępów od skakania że szok, syn mi sprzedał dosłownie kilka sztuk i narazie jest jak w brzuszku. Oliwia to wulkan energii a Patryk anioł nie dziecko ;)


jestem i mówię jak było! w piątek od 20 regularne skurcze, książkowo, kolejno co 10-8-5 minut. pojechaliśmy na IP o 23, zrobili KTG, rozwarcie na 3 cm, przyjęli mnie do sali agrestowej (; no i się rozkręciło, drabinki, wanna, rozwarcie doszło do 8 cm i nic. próbowaliśmy naturalnej stymulacji, potem podali oksytocynę, a rozwarcie nadal 8 cm. w końcu położna stwierdziła, że próbujemy przeć, no to parłam i myślałam, że umrę, bo jak się potem okazało główka niewstawiona w kanał /: szybka decyzja o cc i o 11.55 Olaf był na świecie. okazało się, że wody już zaczynały się robić zielonkawe, więc w samą porę. 10 punktów, 3770, 55 cm i masa czarnych kłaków :D

oczywiście ja po cc leżąca przez 8 godz., z cewnikiem, po tym czasie cewnik wyjęli, mnie kazali pochodzić i już śmigałam. dziś rano kleik na śniadanie, teraz normalny obiad, jutro zdejmują opatrunek (szwy w 7 dobie), a jak wszystko będzie ok, to jutro idziemy do domu :)

niestety mam problemy z laktacją ):

Herbatki laktacyjne + laktator :) Mi się z pierwszym dzieckiem w 4 dobie siara pojawiła.

Ja jestem w 2 dobie po cc i chyba karmic nie bede nigdy. Plakac mi sie chce jak musze malej dac to badziewie w butli i mam dosc. Poza siarą piersi suche i puste :/ mam laktator elektryczny ale to guzik daje

Nie przesadzaj, poczekaj na spokojnie wszystko się unormuje, a jak nie mm to nie koniec świata, jakie opinie byś nie czytała w necie to ktoś się podpisał pod miksturą i ktoś ją pozwolił do obiegu w porwadzić więc jest bezpieczna dla dziecka. Narazie wszystko jest w głowie jak się pojawi siara to pewnie z 1-2 dni minie zanim pojawi się mleko i sikawka z sutek więc na razie się nie stresuj nie potrzebnie :) stres źle wpływa na latakcję. W domu herbatka, laktator oo i ciepłe okłady na piersi tez pomagają na rozkręcenie laktacji :) Ja obecnie podaje głownie moje mleko a to kp a to butla i 1 max 2 razy na dzień mm. Wczoraj była sytuacja awaryjna zjadłam arbuza i mnie spuszyło młody też był nie spokojny wiec podałam mm a swoje wywaliłam i już jest ok ;)


Ja znowu mam inny problem, mała nie chce ssac z piersi. Złości się wykrzywia poprostu w momencie jest nerwowa. Nie umie jakby złapać dobrze brodawki. Mleka mam dużo. Ściągam co 1.5h z 40 ml i niestety podaje z butelki. Kurde boje się ze będę tak cały czas :/ chciałabym karmic z piersi. Któraś z dowiadczonych mam ma na to jakaś rade?

Perla może inna pozycja? Mój z lewej ładnie ssie z prawej no ciężki klimat ale w miare wychodzi mi już układanie się na boki więc kładę i jego na bok na poduszce i podaje prawą piers i naprawdę idzie super :)

Dziewczyny czy miala z Was ktoras narkoze ogolna do cc??

Nie, ale jak piszesz że anestezjolog nie umie nie ma co ryzykować. Trzymam kciuki będzie wszystko ok :) &&&

U mnie jutro sytuacja się wyklaruje pewnie bo ordynator będzie, dziś jestem opuchnięta jak balonik ale już przed porodem nie dadzą mi zastrzyku na odwodnienie. Ale rano mam już nie jeść i nie pić więc pewnie nas rozpakują...


Powodzenia dziewczyny, żeby wasze problemy z karmieniem też się szybko rozwiazaly ;-)

Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie. &&&&&&

Mnie czeka chyba ciezka noc :-( macius rak sie wydzieral!! Nie wiedzialam ze dzieci tak moga plakac dovrze ze sasiadow nie mam :-( nie wuem co mu jest zasypia na rekach jak go dam do lozeczka albo poloze obok siebie jest taki krzyk :szok: teraz juz padl ze zmeczenia. Plakac mi sie chce jak on tak krzyczy a ja nie wiem jak mu pomoc

Tak jak dziewczyny pisały pewnie chodzi o zapach no i w łóżeczku chłodno. Możesz spróbować by TZ hmm podgrzał trochę miejsce gdzie go odkładasz np suszarką (tylko niech nie przesadzi) no i koszula też pomoże.

O 19.44 urodziła się Luiza. Sn bez nacinania.wymiary podam potem ale ok 3kg. 10/10. Nie mogłam urodzić łożyska. WyjmowaLi Je pod narkoza

Ogromne gratulacje :)




Madziula poprawiłam aktualizację wstawie po cesarkach dziewczyn i jak avalka napisze coś więcej o Luzie :)


Jak syn nie będzie mamusiowy to się chyba zdenerwuje. Córka pojechała wczoraj z mężem na wieś (tam robił pępkowe) i oczywiście tatuś nr 1 mamusia może sobie iść ehhh ooo i tyle z wstawania nocnego, ząbkowania, opiekowania, głaskania w chorobie, wożenia na zajęcia rózne zanim poszła do przedszkola, wożenia do przedszkola itd taka podzięka wrrr ;) :-)
 
reklama
Oo to może u mnie też będzie anioł, bo w brew pozorom nie daje mi tak mocno popalić. A wczoraj przez cały dzień to może ze 4 razy dala o sobie znać aż zaczęłam siać panikę. Dopiero około 23/24 coś tam się kręciła jak juz było chłodno ;o
Cholera jasna moje upławy chyba nic nie znaczą bo się nic nie dzieje :/ człowiek się podnieca ze może to już a tu cisza.. noc makabra, jak wczoraj wstawalam z bólem brzucha to dzisiaj od 2 wogole nie śpię. Żyć nie umierać :/ ale puki co widać jakieś chmurki na niebie i fajne chłodne powietrze jest.. może nie będzie takiego skwaru :o
 
Do góry