reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcówki w kuchni

reklama
hej kochane szukam jakis ciekawych przepisow na sylwestra bo wybieramy sie do znajomych
i tak mi sie przypomnialo jak kiedys robilam kotlety w waflu ktore na studiach robily furore
prosty przepis:
mieso przypraw jak na kotlety mielone
walfe takie duze potrzebne beda
rozloz mieso warstwa okolo 0,5-1cm i przykryj kolejna warstwa wafla
pokroj na male kwadraciki lub trojkaty i szybko w jajku i w bolce i na rozgrzany tluszcz
troche to kaloryczne ale pyszne i inne

znalazlam wlasnie cos podobnego ale troche inaczej robione
Na przygotowane mięso ułożyć obrane z osłonek parówki. - Kotlety mielone z parówką w waflu - Zdjęcie - Mięso mielone - Wieprzowina - Mięsa - przepisy - Gotujmy.pl

a tak wygladaja te z mojego przepisu
http://i2.pinger.pl/pgr407/d621bf3d000d2aea4d5bba80/10+-+kostki+miesne+w+waflach.JPG
 
Kobitki ratujcie...

zostały mi znaczne ilości masy serowej i teraz nie mam pomysłu co z tym zrobić... jutro na pewno naleśniki z masą serową, ale co dalej ????? H E L P !!!!!!!


aha kolejny sernik odpada, bo nawet moi sernikożercy mają już dość
 
Ostatnia edycja:
Viv pierogów ruskich nie znoszę, chłopaki zaś tak popluwająco jedzą.... zaraz wygoogluję sobie to ciacho...

Viv znalazłam ... aż się oblizałam ... jutro biorę się do roboty :)
 
Ostatnia edycja:
hej kochane z okazji zblizajacego sie sylwestra opracowując menu a raczej to co przygotuje dla znajomych gdyz nas zaprosili zrobie swoje popisowe dania pizze i salatke kebebowa zapodaje przepisy godne polecenia

SAŁATKA KEBABOWA:
salatka.jpg
Składniki:

  • 80dkg piersi z kurczaka
  • średnia kapusta pekińska
  • puszka kukurydzy
  • 6 dużych ogórków konserwowych.
  • ketchup [najlepiej kotlin pikantny]
  • majonez średni
  • 2 male czerwone cebulki lub por jak kto lubi
  • przyprawa kebab-gyros
  • sól, pieprz
  • papryka czerwona lub pomidor

  • PRZEPIS:

    Pierś umyć pod bieżącą wodą, pokroić w grubszą kostkę i włożyć pokrojone kawałki do głębszej miseczki lub do głębokiego talerza. posypac 2 łyżkami stołowymi przyprawy, pomieszac odstawić na ok. 30-60 minut, żeby przegryzło


    -W tym czasie można spokojnie pokroić wszystko w kostkę i posiekać kapustę na drobniejsze paseczki.

    -kurczaka z gyrosem smażymy na rozgrzanej patelni, aż będą wysmażone.

    Bierzemy głęboką misę i kolejno warstwami układamy:

    -usmażone kawałki piersi
    -majonez rozsmarować
    -ketchup rozsmarować
    -ogórek
    -cebula
    -majonez rozsmarować
    -kukurydza
    -ketchup rozsmarować
    - pomidor lub papryka
    -posolić, popieprzyć wg własnych upodobań
    -kapusta pekińska [można posypać gyrosem lub vegetą] i rowniez rozsmarowac majonezem

    Odstawiamy sałatkę na ok. godzinę do chłodnego miejsca, nabiera lepszego smaku.


    PIZZA:
    domowa_pizza.jpg

  • ciasto:
    - pol kg. maki
    - pol kostki drozdzy
    - pol litra cieplej wody
    - pol kostki margaryny (roztopic) lub pol szkl. oleju
    - szczypta soli i cukru

    skladniki wg. uznania z czym kto lubi
    ja daje wedlinke
    papryke
    cebule
    pomidora
    kukurydze itp.
    koncentrat pom.
    bazylia oregano
    zółty ser

    SOS :
    na rozwalkowane lub rozsmarowane ciasto:
    pol sloiczka koncentratu pom. i 2 lyzki ketchupu dodajemy przyprawy takie jak oregano bazylia sol pieprz mieszamy

    make przesiac do wysokiej miski dodac sol i cukier
    najlepiej w kuflu rozdrobnic pok kostki drozdzy, zalac pol l. cieplej wody wymieszac
    do maki wlac tluszcz pomieszac i po malu wlewac rozwodnione drozdze mieszamy

    i teraz jak kto lubi ja robie ciasto nie do walkowania na duzej blasze wylewam ciasto namaczam rece w oleju i rozsmarowywuje
    jak chcesz ciasto bardzo maczyste dodaj wiecej maki same zobaczycie ile potrzeba by sie nie kleilo

    jak juz wylozycie ciasto na blache smarujemy sosem pomidowowym i rozkladamy skladniki i przykrywamy tartym serem
    polecam miedzy skladnikami posypac bazylia i oregano

    pieczemy okolo 30-45min w temp. 180-200c

    SMACZNEGO!!!! w razie pytan piszcie
 
Ostatnia edycja:
wrzucam Wam przepis na rewelacyjne ciasto, moja siostra robiła je w Święta i zrobiło furrorę:)


Ciasto wiśniowe


250 g cukru
250 g margaryny
6 jaj [białko ubić]
2 łyżeczki proszku do pieczenia
400 g mąki
2 łyżeczki kakao i trochę sody


Cukier , margarynę , żółtka utrzeć dodać mąkę z proszkiem i pianę wymieszać i podzielić na dwie części.


Do jednej części dodać kakao i sodę ( sody na koniec łyżeczki) wymieszać i wyłożyć na blachę.
Następnie na to rozłożyć pozostałe ciasto (białe) i ułożyć drylowane wiśnie np. z kompotu lub mrożone.


Piec około 40 minut w temp. 180-200 stopni. Po wystygnięciu posmarować kremem budyniowym i polać polewą ( najlepiej z gorzkiej czekolady).


Krem budyniowy


0,5 litra mleka + 2 budynie waniliowe ugotować i po wystudzeniu dodać kostkę miękkiego masła i wymieszać mikserem, ale masła dodawać po trochu.
 
reklama
Do góry