reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe zakupocholiczki-czyli co gdzie i za ile

Pierwszy raz widzę takie wiaderko, ale jakoś mnie nie przekonuje...
kąpania we wanience też się boję (bo na razie mam stracha w ogóle przed zajmowaniem sie taką kruszynką), ale jakoś to wiaderko...no nie wiem, może gdybym widziała, jak ktoś kąpie w niej maleństwo, a nie tylko moczy, jak na filmiku, to by mnie przekonało.
 
reklama
Kąpiel maleństwa to jedna z przyjemniejszych rzeczy wieczorem :-) My od pierwszego dnia robiliśmy to sami mając po 20 lat z groszami więc mi tu nie histeryzować, tylko wziąć się w garść mamuśki!

Jestem za zwykłą wanienką niemowlęcą, z podłożoną pod spód pieluszką, żeby się maluszek nie ślizgał. Jedna ręka pod dziecko, drugą myjemy i polewamy. Wody na początku leje się niewiele, tyle co kot napłakał a mina maluszka włożonego do ciepłej wody - bezcenna. Nagle milknie i robi wielgachne, zdziwione oczka, a potem cisza. Maluchy zwykle uwielbiają kąpiel, dają się polewać, machają rączkami, nóżkami, przecież to ich naturalne środowisko przez 9 miesięcy. Wody się akurat nie bójcie, uważajcie tylko na tłuste mydła, oliwki itp. może się przez nie wyślizgnąć dziecko z rąk. Osobiście zrezygnowałam z tego typu kosmetyków.

Wanienka- tuba dość mocno ogranicza dziecku ruchy, jest wygodna głównie dla rodziców, ryzyko wywinięcia się i utonięcia jest minimalne, ale kto odpowiedzialny zostawia dziecko same w wannie... Nigdy ale to nigdy nie należy tego robić przez najbliższe kilka lat.

Dzieci do tego stopnia świetnie radzą sobie w wodzie, że mniej więcej do 2-3 lat potrafią pływać :-) Mam nagrane na taśmie, jak moja 2.5 letnia córa pływa sama w jeziorze. Nie boją się nurkowania, zalewania oczek ani uszu. Woda to świetna zabawa.
 
Nigdy nie widziałam i nie słyszałam o takim wiaderku, ale mnie nie przekonuje. Dziecko w nim wygląda jakby było bardzo ściśnięte i nie może rozprostować nóżek, a po za tym jak można kąpać noworodka w tym??
 
mnie też jakoś to wiaderko nie przekonuję a mój powiedział że jak cos takiego to lepiej kup zwykłe przezroczyste wiadro za 10 zł ale zdecydowanie wanienka
 
witm. ja jestem kwietniopwa mama 2010 i moge wam polecic z calego serca wanienke onda. ja mam jej odpowiednik mamas&papas bo mieszkalam w uk i tak ta moglam dostac tylko. swietna sprawa. ulatwia niesamowicie zycie. ja wczesniej nie mialam stycznosci z dziecmi i przez pierwsze 5miesiecy moglam liczyc tylko na siebie i partnera i tak poza tym nam nikt w ogole nmie pomagal wiec pojecia o kapieli tez nie za duzo a z ta wanienka dlam sobie rade wzorowo ;) maluszka sie polozy na niej i swietna sprawa jest. fajnie sie myje. teraz moj maly probuje sie podnosic wiec przezuce go na druga strone wanny zeby sobie mogl siedziec. troche ta wanna kosztuje ale polecam mlodym mama ktore nie maja za duzo pomocy albo boja sie ze skrzywdza malenstwo.
 
Co do tego wiaderka do kąpieli to mnie też nie przekonuje, szczególnie jeśli chodzi o noworodka. Wydaje mi się, że takie maluszki nie powinny przebywać w pozycjii siedzącej. Myślę, że dzieciaczki mają zdecydowanie więcej swobody i przyjemności z kąpieli w wanience i że mogą się dłużej w niej popluskać, a to dla takich malców, które jeszcze w ciągu dnia nie maja zbyt wiele rozrywki często najprzyjemiejsza część dnia. Poza tym prawdę mówiąc wydaje mi się że przy kapieli bardziej się zmeczymy uzywając tego wiaderka bo trzeba cały czas podtrzymywać dziecku główkę i trudniej też się myje malucha. Sądzę,że posłuży ono max do roku i w końcu i tak będzie trzeba kupić wanienkę, choć nie widziałam tego na żywo więc na 100% nie wiem.
Tak jak pisałyście wyżej nie ma co się obawiać kąpania dziecka w zwykłej wanience. Zawsze można podłożyć pieluszkę lub takieg misia z gąbki, dzięki czemu dziecko się nie ślizga. Ja swojego synka od trzeciego tygodnia życia kąpałam sama bo mężuś musiał wypłynąć i nie widzę w tym żadnego problemu.
 
Ostatnia edycja:
Po roku faktycznie już kupimy wanienkę :)
A co do wanienki to warto sprawdzić czy stojak nie jest zbyt niski - znajomi mają taki że nieźle się muszą schylać i koniec końców go nie używają. Warto też podobno by miała wanienka odpływ. ale tak naprawdę dopiero jak kupimy będziemy wiedziały co się sprawdza w naszym przypadku :)
 
Słyszałyście o wiaderkach do kąpieli Tommy Tub?

Wiaderko do kąpieli niemowląt Tummy Tub / Myju, myju :: Tublu.pl

Co na ten że temat sądzicie ?
Dla mnie to trochę przesada - dziecko wygląda jak w shakerze :-)

Pozdrawiam
słyszałam i w życiu nie kupię ,
po 1 nie da się domyć dzidziusia a po 2 napisze niżej do 2 posta;-)
Kumpela nie wspominała nic że ciężko umyć małą, a jej to bardzo pomogło bo sama ją często musiała kapać a w wanience to w zasadzie niewykonalne. .

nie wiem co w tym niewykonalnego , ja prawie codziennie kąpałam małą sama w wanience i zawszd była czyściutlka pachnąca i domyta:tak:
ani razu nic się nie wydarzyło...
ale sama pisałas że ona po prostu się bała... bo wkońcu z wanienek korzysta się od wieków;-)
więc to nie jest niewykonalne , tylko koleżanka miała "opór" że tak powiem..

i tu po 2 jeśli ktoś się boi wykąpać nboworodka który w sumie tylko lezy w wannie, to z wiaderkiem współczuję ,
gdyż na zdjęciu jest conajmniej półroczne dziecko:tak: które już stabilnie siedzi..

a taki mały okruszek co przewala się z boku na bok i jest giętki jak ciastolina....
to w tyum wiadze będzie się kulał, opadał przekręcał..
a juz nie wspomnę co będzie z jego kręgosłupkiem nawet jeśli kąpiel trwa kilka minut..
ale takie kilka minut dziennie , przez conajmniej pół roku to jest dużo:sorry2:
 
reklama
Oj do mnie takie wiaderko też nie przemawia. Myślę, że tradycyjne wanienka będzie najlepszym sposobem na kąpiel maluszka.
 
Do góry