reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszki u lekarza

A kiedy robi się badanie bioderek?? Mnie najpierw powiedziano, że ok 3 miesiąca, a teraz mi powiedziała, że muszę zadzwonić i się zapytać, czy potrzeba skierowanie... Normalnie woda z mózgu...
 
reklama
Hanus ja dostałam skierowanie od pediatry do poradni preluksacyjnej. Od chwili narodzin mam ok 8 tygodni żeby się zgłosić na usg (tak mam zapisane przez neonatologa ze szpitala w książeczce zdrowia dziecka), więc mam termin na 7 stycznia. Strasznie długo się czeka na jakiś wolny termin przynajmniej u nas, więc lepiej się zorientować co i jak.
 
Ja też dostałam skierowanie na usg bioderek od pediatry, pomimo iż maly miał robione w szpitalu i wyszlo ok.
Termin mamy na 9 grudnia.
 
Ja idę na kontrolę bioderek jak mały będzie miał 6 tygodni. Połżna mówiła żeby iść w tym czasie. Dzis się zapisałam prywatnie, ale nie wiem czy to będzie usg czy coś innego.
 
A ja dzis dzwonilam zeby termin zaklepac, i facetka do mnie zeby dzis przyjechac, a ja nawet skierowania nie mialam, wiec zapisalam mala na 15 grudnia
 
Dziewczyny, a dajecie podwójną pieluszkę dzieciaczkom?? Bo mnie nie kazano, a badanie bioderek dopiero w przyszłym tygodniu. W szpitalu po porodzie chyba też badali, a nie mówili czy trzeba te pieluchy dawać, czy nie... A jak u Was??
 
Ja daje pieluszkę bo tak kazali ..... bioderka badali w szpitalu ale na wszelki wypadek kazali pieluchować, mam nadzieje że to nie zaszkodzi :-)
 
Zaszkodzić napewno nie zaszkodzi, ale ja nie wiem, czy jak nie daję, czy nie zaszkodzę... Echhhh... Żeby już był przyszły wtorek...
 
Hanus połóż małego na brzuszku i sprawdz czy fałdki na nózkach są równe, zaczynając od pierwszej fałdki pod pupą. Jeśli sa równe to napewno wszystko jest ok i jak powiedział mój znajomy fizjoterapeuta " nie męcz dzieciaczka i daj se spokój z podwójnym pieluchowaniem" - ale oczywiscie czy bedziesz pieluchowac czy nie zdecydujesz sama . Nie chce do niczego namawiać .
Poza tym układaj dzieciaczka na brzuszku z nózkami rozlożonymi tak jak żabka. Tak samo jak nosisz podniesionego do pionu zeby mu sie odbiło to tez piluj żeby nózki były rozłozone na boki. A czy pieluchowanie zdrowym bioderkom nie zaszkodzi ...cóz nie jestem co do tego przekonana
 
Ostatnia edycja:
reklama
pieluszkowanie raczej niue zaszkodzi, przeciez tak się kiedyś robiło w dobrym celu... A ja trzeci raz już próbuję napisać do Was co na zaparcia dla malucha? Może juz pytałam o to, ale nie mogę znaleźć.... :/ Ja jestem przeziębiona i niestety tylko patrzę jak Mały to złapie:( Kurcze, że Wy macie czas by tu pisać....
 
Do góry