reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mama na emigracji.

Ja też mam termin październikowy. Mieszkam w Irlandii, niedaleko Dublina.

Czesc! pisalam juz wczesniej i nie wiem czy tylko przesadza ale zawsze warto sie zapytac. Dzis odwiedzilam przychodnie w celu spotkania z lekarzem albo polozna (tu chyba nie chodzi sie bezposrednio do lekarza jezeli nie ma komplikacji z ciaza), tak czy inaczej powiedzieli mi ze polozna umowi sie na spotkanie ze mna jak juz bede w 10-12 tygodniu ciazy?! Czy to jest cos zupelnie normalnego i czy nie powinnam sie denerwowac? Z kalendarza zamieszczonego na babyboom wynika ze jestem w 5 tygodniu ciazy. Czy faktycznie musze czekac az bede w prawie 3 miesiacu? Czy ktos ma podobne obawy lub wie cos na ten temat? Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkie mamy :)

To mogę Ci napisać jak jest w Irlandii. Nie chodzi się do położnych, czy ginekologów, tylko do tzw. GP - lekarz pierwszego kontaktu, który kieruje Cię na badania do wybranego przez Ciebie szpitala. Czeka się około 3 miesięcy. Np. ja mam na 2 czerwca dopiero. Tam będę miała pierwsze USG, badanie krwi, badanie ginekologiczne. W międzyczasie co miesiąc, czasem częściej odwiedzasz swojego GP, który sprawdza czy wszystko jest w porządku. Zależy do jakiego się trafi, to może wykonywać dodatkowe badania. Ja mam za tydzień słuchać serduszka dziecka :)
 
reklama
Odpowiedzialam Ci w innym watku ale nic nie zaszkodzi przekopiowac i tu;)Ja tez mieszkam w UK. Tak niestety robia.Troche inaczej wyglada to w przypadku kiedy sa komplikacje(silne bole brzucha,plamienia itp) lub jesli masz juz na koncie Aniolka...czego nikomu nie zycze ale tak bylo ze mna. Jesli bardzo sie niepokoisz mozesz zawsze powiedziec lekarzowi ze miewasz bole(sciemnic troche;)itp ,bardzo sie martwisz o malenstwo i chcialabys prosic o scan zeby sie upewnic czy wszystko ok. To prawda ze trzeba troche "ponaciagac"fakty ale tym sposobem bedziesz spokojniejsza a to dobre dla malenstwa;) Pa.
 
ja tez jestem mama pazdziernikowa w Anglii. mam termin na koniec pazdziernika. mialam juz pierwszy skan. moj Babelek ma 6 tygodni.
 
Czesc! pisalam juz wczesniej i nie wiem czy tylko przesadza ale zawsze warto sie zapytac. Dzis odwiedzilam przychodnie w celu spotkania z lekarzem albo polozna (tu chyba nie chodzi sie bezposrednio do lekarza jezeli nie ma komplikacji z ciaza), tak czy inaczej powiedzieli mi ze polozna umowi sie na spotkanie ze mna jak juz bede w 10-12 tygodniu ciazy?! Czy to jest cos zupelnie normalnego i czy nie powinnam sie denerwowac? Z kalendarza zamieszczonego na babyboom wynika ze jestem w 5 tygodniu ciazy. Czy faktycznie musze czekac az bede w prawie 3 miesiacu? Czy ktos ma podobne obawy lub wie cos na ten temat? Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkie mamy :)


to raczej normalne. ja tez mam termin pierwszego oficjalnego scanu na kwiecien. a pierwsze spotkanie z polozna za chwile czyli to bedzie moj 8 tydzien. tak to wlasnie wyglada. jesli chcesz porady lekarza zanim sie zobaczysz z polozna skieruj sie do moze do polskich osroskow zdrowia choc slono kosztuja.

ale ja bym naciskala na spotkanie z polozna od 8 tygodnia. sproboj.
__________________
carlita:blink:
 
Jestem w 9t1d ciazy a mam juz 2 scany za soba(pod koniec 5t i 7t);-)kolejny za trzy tygodnie,spotkanie z polozna mialam ponad tydzien temu,ale jak pisalam jest to zalezne od wielu okolicznosci i ..zyczliwosci GP:tak:
 
Hello przyszle mamuski! Ja takze bede pazniernikowa mamusia (poraz pierwszy!!!)
Mieszkam w Londynie (nie chwilowo) juz 13 lat, czy ktos jest tutaj z Croydon (Addisombe)i okolic????
 
Monia już 13 lat?:szok:

A odwiedzasz wogóle Polske?:-D
No to będziesz pewnie rekordzistką na tym forum:tak:

Gratuluję Twojej fasoleczki i witam wśród październikowych mam:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Odpowiedzialam Ci w innym watku ale nic nie zaszkodzi przekopiowac i tu;)Ja tez mieszkam w UK. Tak niestety robia.Troche inaczej wyglada to w przypadku kiedy sa komplikacje(silne bole brzucha,plamienia itp) lub jesli masz juz na koncie Aniolka...czego nikomu nie zycze ale tak bylo ze mna. Jesli bardzo sie niepokoisz mozesz zawsze powiedziec lekarzowi ze miewasz bole(sciemnic troche;)itp ,bardzo sie martwisz o malenstwo i chcialabys prosic o scan zeby sie upewnic czy wszystko ok. To prawda ze trzeba troche "ponaciagac"fakty ale tym sposobem bedziesz spokojniejsza a to dobre dla malenstwa;) Pa.


Z tym sie nie zgodze, ja mam za soba poronienie i to w lutym zeszlego roku, i wcale sie tym za bardzo nikt w sluzbie zdrowia nie przejal, nie mialam jednej dodatkowej wizyty ani u poloznej ani u lekarza nie mowiac juz o dodatkowym USG chociazby po to zeby mi zaoszczedzic zamartwiania sie.
 
Do góry