reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusiu, skąd się biorą dzieci?

No niestety nie pamiętam Joasiek tytułu książki :no:

W tytule był wyraz "ciało" i była narysowana postać, to wszystko co pamiętam. Pewnie jakbym zobaczyła tę książkę w księgarni to bym ją poznała, ale jeszcze się nie rozglądałam za tego typu książkami.
 
reklama
Kasiad a czy to nie była taka czarno-biała książeczka, mały format, czarna okładka, chyba bez obrazków w środku, przeznaczona raczej dla starszych dzieci? Miałam kiedyś taka i z niej właściwie zaczerpnęłam wiedzę na ten temat.
 
Nie, to była duża książka A4, bogato ilustrowana (rysunkami, nie zdjęciami), miała może z 30-50 stron. Na jednej ze stron, pamiętam były rysunki dotyczące różnic płciowych chłopca i dziewczynki, było narysowane małe dziecko, dorastające i już dorosły człowiek obu płci.
 
Kasiad, zgadzam sie w zupelnosci z Toba. Takie podejscie do sprawy i do dzieci jest najlepsze. Po co opowiadac dzieciom bajki jak mozna mowic pradwe odpowiednio dopasowujac slowa i wiedze do wieku dziecka.

Patri, moja Milka tylko dotknie sie za cipcie w trakcie przebierania i dalej to ja nie interesuje. Widac, ze to tylko chodzi jej o poznanie ciala (bo tak samo np. dotyka sie za stopke czy brzuszek).
 
Tomek rano przyszedł do pokoju po prysznicu, był w samych bokserkach i właśnie szykował sobie bluzkę do ubrania. Oli do niego podeszła i złapała go ręką za przyrodzenie (przez bokserki) :szok: Ale żeśmy się uśmiali :-D A Tomek tak się tego nie spodziewał, że aż się zgiął w pół.

Przypomniało mi się przy okazji, że kiedyś moja Paulina (miała ok 3 lat) podeszła do dziadka na jakiejś rodzinnej imprezie, chwyciła go też za przyrodzenie przez spodnie i zapytała:
- A co dziadek tam ma??
Dziadek się zaczerwienił niesamowicie :tak: Już nie pamiętam co odpowiedział, ale pewnie prawdę.
 
moja Zosia dziś w kąpieli odkryla swją pisie ...grzebała grzebała...az cała czarwona:sorry2: ale nie zauwazylam zeby to jej jakas przyjemnosc sprawialo, tylko byla bardzo zaciekawiona jej budową:happy: ... a ja akurat stałam tylem bo myłam zęby.
 
Weronika za to bardzo jest zaintereswana co tam braciszkowi między nogami dynda:sorry2:już się nie kąpią razem bo cały czas go łapała:baffled:
 
reklama
Do góry