reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

aqua nie no na pewno bedziesz miala robione USG kolo 12tc a to w tym 7tc to pewnie bylo USG dla potwierdzenia malenstwa i jego prawidlowego rozwoju :tak: nie zamartwiaj sie tym a najlepiej bedzie jak popytasz o to swojego lekarza i najlepiej sie upomnac o to USG :tak:
 
reklama
aqua nie wiem jak jest w twojej przychodni, ale pisalam jakis czas o tym wlasnie, ze w ramach NFZ sa tylko 3 USG. Ja w pierwszej ciazy mialam robione USG w 8TC, 22 TC oraz 34TC. Nikt nawet mnie nie poinformowal o dodatkowych USG genetycznych czy badaniu przeziernosci karkowej a tym bardziej nie mialam tego wykonywanego w przychodni.
Najlepiej dowiedz sie jak jest u ciebie. Ja wiem ze jesli chce miec te dodatkowe USG to musze zrobic je na wlasna reke prywatnie.
 
Ja dzisiaj bylam u mojego GP i odebralam wyniki ze szpitala,szpital potwierdza ciaze :-D Juz zlozylam papiery do poloznej wiec teraz pozostalo mi tylko czekac az sie ze mna skontaktuje i umowi sie na wizyte :tak::-)
 
USG wykazalo ze maleństwo jest młodsze o 6 dni, tj tak jak podejrzewałam :) Na nastepnej wizycie dowiem sie czy gin zakwalifikuje mnie na termin porodu późniejszy czy nie. Serducho bije, ma 11 milimetrow, pozostale parametry w normie.
Foteczki nie dostalam a szkoda :(
 
ja już też po wizycie :)
fasola ma 1,5 cm, serducho wali jak dzwon, oby tak dalej :) lekarz bardzo fajny, konkretny, odpowiedział na wszystkie pytania, sam z siebie też dużo mówił, założył kartę ciąży :) oby tak dalej :D
 
Ja też po wizycie. Z dzidzią wszystko w porządku. Ma całe 2,5cm. Skakała sobie po brzuszku, serduszko ślicznie bije, główka jak trzeba, zawiązki rączek i nóżek bardzo dobrze widoczne. Śliczne moje dzieciątko. Cieszyłam się na ten widok jak mała dziewczynka. Mój Gin powiedział, żeby się infekcją nie przejmowała i skoro nie chce się wyleczyć po dobroci to żebym wybrała się na ogromny deser lodowy i wzięła chorobę przez zaskoczenie, kuracją szokową. Rozważam :) Następna wizyta za równie trzy tygodnie, na usg prenatalnym 12-tego tygodnia :) Bardzo się cieszę.

Nimfii - u mnie też lekarz stwierdził, że środowisko pochwowe mogłoby być troszkę wilgotniejsze i polecił mi, abym wykupiła sobie Feminelle Vagi C.
 
reklama
Witam, agutek, nimfii, julieet, bardzo się cieszę, że wszystko w porządku!
Wasze dzieciątka są już naprawdę duże:) Nie do wiary, jak takie maleństwa się szybko rozwijają!
PO mojej pierwszej wizycie,wiem tylko, że to ok 5 tc i nawet nie pamiętam ile ma maluszek, jedyne co pamiętam, to puls który widziałam i słowa gin, że to zalążek serduszka, że z tego będzie serduszko:) Teraz 2 gie USG mam 08 kwietnia, wierzę, że będzie wszystko ok:)

Mam zdjęcie, ale za cholerę nie wiem jak je dodać :/

Fajnie, razem przeżywać ciążę :)
buziory
 
Do góry