reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

onanana, ale Ci zazdroszczę tego serduszka :-D. A który to u Ciebie tydzień? Bo u mnie w trakcie robienia USG będzie siódmy i nie wiem czy się szykować na serduszko, czy nie.
Ja byłam wczoraj (w 7tc) i fasolka ma 7,5mm i widziałam bijące serduszko :) jeżeli to rzeczywiście 7tc(a nie miałaś nieregularnych cykli) to życzę podobnych wrażeń bo powinno już być widać :)
 
reklama
Mnie wyszło z bety, że to przynajmniej 7tc. Cykle miałam nieregularne, ale zgodnie z OM powinien być teraz 10tc więc chyba dobrze obliczyłam. Mam nadzieję, że zobaczę już fasolkę, wszyscy czekają na wieści, czy jest dobrze. Chociaż moja mama powiedziała, że po USG wszystkim rozpowie, a nie wiem czy to taki dobry pomysł :-D
 
Onanana - super, że serduszko pięknie bije! :-) Wzruszające to, co piszesz! Aż sama się nie mogę doczekać! :-)

Mauł - tylko spokojnie, nie martw się! Onanana ma rację, może Ci się owulka przesunęła, a to faktycznie ma znaczenie. A kiedy następna wizyta?

AniaSm - a czy Ty już byłaś u lekarza? Ja mam teraz dylemacik, ale chyba poczekam do tego 7.04. Wówczas będzie środek 7. tyg. :happy::rofl2: Mam pracę biurową, więc żadnych zagrożeń mam nadzieje nie ma... Trochę się martwię tą ciążą biochemiczną z września, ale to trochę inaczej było. A dziś powtórzyłam test i piękny + :happy::happy::happy:
 
Tak, piękne było to serduszko:)) Ja mam następną wizytę za 3 tyg. Wg wczorajszego USG 6w0d +/- 6 d. Maleństwo miało 6 mm, a pęcherzyka mój gin z wrażenia zapomniał zmierzyć a jak sam powiedział nie nastawiał się na taki piękny widok, raczej myślał że będziemy patrzeć czy pęcherzyk dobrze urósł:)
Także dziewczyny tak jak pisałam, cierpliwości:-) Trzymam za wszystkie kciuki:-D
 
Onanana super wiesci :-) a uslyszec serduszko swojej fasolki to faktycznie jest najwiekszy cud :tak::-)
Ja sie juz nie moge doczekac aby zobaczyc swoja fasolke no ale ja to musze jednak jeszcze poczekac :-)
 
Jestem po wizycie USG, no i mam zmartwienie bo doktorowa powiedziała,że nie widać zarodka :-( mam się zjawić za 10 dni. Podobno pole płodowe jest malutkie nie jak na 5 tydzień.

Mauł a czy Ty kontrolujesz swoje cykle?? czy ten 5 tydz to wg daty OM?? Ile trwa Twój cykl i czy jesteś w stanie określić kiedy była owulacja??
Jak ja w jakimkolwiek kalkulatorze ciąży wpiszę datę OM to wychodzi mi 9TC, a w rzeczywistości jest 6TC:)
 
Z tą kontrolą też nie zawsze dobrze wychodzi :D ja zawsze miałam 34 dniowe, owulacja stała, a tu proszę, coś się przesunęło o parę ładnych tygodni i właśnie wtedy pojawił się malec. Także różnie bywa i trzeba być dobrej myśli ;-)
 
Oczywiście ponko, z tym że mój lekarz jak zobaczył wynik bety i datę OM był przerażony, że to strasznie nie pasuje, że beta dużo za niska. A jak pokazałam mu mój wykresik ( mierzyłam temp.) to powiedział, ze teraz to mu się wszystko zgadza.
Nie upieram się że NPR jest niezawodne czy coś, tylko może być pomocne i w mojej sytuacji bardzo mnie uspokoiło.
Poza tym tak jak pisałam, ja tez byłam na USG w 5 TC i pęcherzyk miał 11 mm, więc nie wiem dlaczego lekarka która badała Mauł od razu stwierdziła że jest za mały, bo przecież kilka dni robi tu ogromną różnicę:)
 
reklama
Mnie powiedziała, że to prawdopodobnie w ogóle nie jest ciąża i to dość ostrym, nieprzyjemnym tonem, jakby młoda niedoświadczona dziewczyna musiała sobie od razu wmawiać. Podczas wizyty powinien być 7-8 tydzień a wg bety był 4-5 i powiedziała, że to nie ciąża, ale zawsze mogę zrobić badania. No i według dwóch następnych testów z krwi wyszło, że betka przyrasta prawidłowo. Też mi nic nie zobaczyła na USG i potraktowała na dodatek strasznie niemiło, ale nie warto się przejmować. Ja wyszłam stamtąd z atakiem płaczu a teraz wierzę, że jest wszystko dobrze.
 
Do góry