reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy, dolegliwości i różne inne niedogodności

Hej dziewczyny-jak dorwę tego,kto wymyślił hasło"ciążą to nie choroba"-uszkodzę;) (i każdy sąd mi to uzna;). cholera jasna, wstać z łóżka nie mogę-tak mnie muli, na jedzenie patrzeć nie mogę, każdy ruch ciała powoduje podnoszenie się wszystkiego do gardła. nie mogę myśleć,wąchać,oglądać jedzenia...jedyne co przyswajam to jabłka...ale nie wiem czy Fasola na jabłkach wyrośnie:) i bóle podbrzusza-skurcze, takie ciągnięcia- kilka dni temu nawet miałam akcję, że z bólu ruszać się nie mogłam-wylądowałam w szpitalu-podobno normalne nawet i takie stany-dufaston+nospa-i mam sobie czekać aż przejdzie...co do zwolnienia-idę do lekarza,powiem jaka sytuacja, musi mnie poratować choć na tydzień-dwa, pracować moge w domu, bo jestem w stanie,tylko nie dam rady wychodzić codziennie do pracy...(patrz wyżej:).są jakieś sposoby na te mdłości...?ile to potrwa?
 
reklama
Jak zobaczylam na watku glownym wiele nowych mam pyta sie o nasze pierwsze objawy i kiedy sie zaczely. Proponuje wiec by wpisywac wlasnie tutaj tylko te nasze pierwsze nowe objawy i najlepiej kiedy sie one zaczely.:tak:

Ja zaczne :-)
Pierwsze tygodne przeszly blogo. Tylko piersi od okolo 4 tygodnia byly ciut wieksze bolaly troche i byly nabrzmialy. Ale dalo sie zyc.To byl ten pierwszy objaw kiedy zaczelam myslec ze to moze to. Ogolne objawy zaczely sie 8 dni temu. Czyli byl to juz prawie 6 tydzien. Okropne mdlosci ,wymioty i zgaga. Do tego dochodzily bole podbrzsza ale to tylko lekkie klucie.
A jak z waszymi pierwszymi objawami?
 
W pierwszej ciąży byłam na zwolnieniu bo mój lekarz stwierdził, że mam odpoczywać i sie nie stresować pracą. Mam w spokoju przygotować sie do macieżyństwa a praca i ciągła jazda samochodem (przedstawiciel handlowy) by mi w tym przeszkadzały. No i od listopada do lipca byłam na L4. No a teraz to wiadomo, troszke inna sytuacja ale myślę, że również nie będzie problemu i da zwolnienie.

Jeżeli chodzi o kontrole z ZUS to zazwyczaj omijają ciężarne. Niestety nie da sie stwierdzić czy dobrze sie czujesz a poza tym nie mają lekarzy ginekologów w komisjach. A jeżeli lekarz napisze w karcie, że zagrożona bo np. położenie główkowe i wskazane leżenie to tak ma być. Wtedy po 182 dniach przyznawane jest świadczenie lekarskie bez koniecznosci stawienia się na komisji.

No i oczywiście , że lekarz nie wystawi zwolnienia na całą ciążę... zazwyczaj wystawiają na 3/4tygodnie i wtedy wizyta i kolejne...
 
Mnie piersi zaczęły boleć już dwa tygodnie po @:szok: Myślałam, ze znowu coś się mojemu organizmowi poplątało i przyjdzie @. Ale nie przyszedł;-) W okolicy spodziewanego okresu zaczął boleć mnie brzych. Mdłości zaczęły się kilka dni temu i wymiotuję sobie do dzisiaj:eek: Mam wrażenie, że niedugo nie będę miała organów wewnętrznych, bo wszystkie niedłgo w kiblu wylądują;-)
 
A ja cały czas myślę, czy będę miała mdłości czy nie. Właśnie w pierwszej ciąży miałam okropne, nawet nie chcę pamiętać:confused2:. Nie pamiętam już od którego tygodnia się zaczęły i teraz nie wiem czy już sie mam cieszyć czy jeszcze wszystko przede mną.
 
mnie na jakies 3 dni przed spodziewanym @ zaczeły okropnie bolec piersi tak ze spac nie mogłam bo nie wiedziałam jak mam se ułozyc, @ nie przyszła a potem zaczełam czuc lekkie kucie jajnikóe i czuje rozciaganie macicy. Piersi juz tak nie bola ale zrobiły sie takie pulchne ze miło popatrzec choc nigdy do desek nie nalezałam. Wymiotów ani zgagi nie mam.
 
dziewczynki wybieraja sie na zwolnienie,a ja bylam w sprawie pracy kilka dni temu.:-D NIepasowaly mi godziny,wiec chyba raczej nic nie znajde do rozwiazania.Teraz brzucha nie widac,to mozna sie starac,ale pozniej nikt mnie nie przyjmie.Jak na razie to zyje juz wakacjami.Jedziemy do PL koncewm maja.Miala byc Ameryka Pd ale w tym tanie nie dam sie skusic.A tak to rodzice sie uciesza,ja odpoczne,bo zjma sie wnusiem.Pojedziemy sobie wszycy w Pieniny i bedzie OK.
Aaaaa wiecie co,u mnie juz widac brzuszek. :szok:Nie przeginam.W pierwszej ciazy dopiero bylo cosik widac w 14 tyg ! Moze beda blizniaki???? bardzo bym chciala,bo planuje miec 3 dzieci a tak to za jednym zamachem rozwiazalabbm problem :tak:;-)
 
DZIĘKI JuliaK za Twoją wiadomość. Wewnętrznie się uspokoiłam, że mam szanse dostać zwolnienie i że "ciężarówki" nie są często kontrolowane przez ZUS :)
 
reklama
DZIĘKI JuliaK za Twoją wiadomość. Wewnętrznie się uspokoiłam, że mam szanse dostać zwolnienie i że "ciężarówki" nie są często kontrolowane przez ZUS :)


ja tez na to licze bo nie zamierzam byc przez ten czas w POlsce. Owszem bede odpoczywac ale całe 2 miesiace pod palmami.
 
Do góry