reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Witam, czy moge sie przylaczyc?Jestem mamą 2 letniej Wiktorii, urodzonej 15 grudnia 2008roku.A co do mleka to my jestesmy jeszcze na modyfikowanym, troche sie boje podac krowie, tymbardziej ze mala wymiotowala nawet po NANIE.Obecnie pije ENFAMIL AR.2 i jest ok, tylko ze jest to mleko dla dzieci od 6 do 12 mż wiec pora juz pomyslec o innym odpowiednim do jej wieku,Problem w tym ze nie wiem jakie wybrac,moze z Wasza pomoca mi bedzie latwiej. Pozdrawiam.
 
reklama
Jasiek też na modyfikowanym. Daje mu Nestle Junior. Tylko jak mu robię kawę inkę to dodaję zwykłego mleka. Przeważnie 0,5 % bo takie mamy w lodówce.

Wiki - Mojej siostry córka była na Enfamilu i teraz już też jest na Nestle Junior. Zmiana mleka przeszla bez problemu.
 
My pijemy nadal mleczko modyfikowane i na razie na nim pozostaniemy bo to mleczko jest wzbogacone o witaminki a takie zwykłe niestety nie. Ale zwykłe mleczko 3,2 też czasami Gabi dostanie np. z płatkami tylko że ją niekiedy jeszcze wysypuje po taki mleczku.
Co do gotowania zwykłego mleka to czytałam ostatnio że nie ma potrzeby zagotowywania.
 
cześć:)
chcialabym zaczac dawać malemu normalne mleko tylko nie wiem czy zaczac od 2% czy odrazu 3,2 %:sorry2: i czy zagotowac mu to mleko czy nie prosze o pomoc:-)
karolinka od 8 miesiacia zycia pije mleczko z kartonu, na pocztaku bylo 0,5, a potem rozcieczalam 3,2, do 1,5 roku gotowalam, a teraz juz nie gotuje
 
cześć:)
chcialabym zaczac dawać malemu normalne mleko tylko nie wiem czy zaczac od 2% czy odrazu 3,2 %:sorry2: i czy zagotowac mu to mleko czy nie prosze o pomoc:-)

U nas otwarte mleko to góra dwa dni i już nie ma a jak już stoi dłużej to zawsze przed daniem dziewczynom próbuję czy się nadaje. Psujące się UHT ma taki specyficzny smak i nie idzie go pomylić

u nas tez
 
Witam mamuski...

Mamy z Mari coraz większy problem z wypróżnianiem się...ograniczyłam juz wszystko co mozna....zero kako,czekoladka ograniczona do minimum.... duzo owoców i warzyw,a ona ma takie zaparcia,ze szok...jak robi kupke jest krzyk w niebogłosy....do póki co trzeba nie wyskoczy....dzisiaj to ja płakałam razem z nia.... juz nie wiem co robic....byłysmy na usg i wszystko wyszło ok....
boje sie strasznie,ze jak tak dalej pójdzie to ona bedzie sie bała robic kupke....bo boli....
Czy któraś z Was ma moze taki problem i cos konkretnego stosuje???
 
Kana ja tego problemu nie miałam, ale moja kuzynka ze swoimi dziećmi tak.
Dawaj Marice dużo do picia i jak najmniej słodkiego, bo cukier zbija.
Możesz spróbować np otrębów owsianych dać trochę do obiadu, np. do sosu. Będą nie wyczuwalne a pomogą (tylko to codziennie). Dawaj jej dużo surowych warzyw i owoców.
I ruch, jakieś baseny z kulkami itp. To też pomaga z takich niefarmakologicznych.

Możesz jej też czopek glicerynowy zaaplikować...

Współczuje problemu i mam nadzieję, że szybko sobie z nim poradzicie.
 
Dziekuje...

Juz tez poczytałam troszke o tym w internecie....tak mi szkoda,tego mojego małego łobuzka...
Kuleczki odpadaja,o u nas nawet nie ma:(,ale bedziemy dużo biegac.....:) i masaz brzuszka, jelitek bedziemy robic...
Od jutro po prostu wszystko dla lepszych kupek....
 
reklama
Kana mojego m kuzynka konczyla jakies tam kursy masażu i pamietam ze kiedys miala taki problem ze swoją córeczka, wtedy robiła jej masaz i mała szła bezproblemowo do toalety. Moze poszukaj cos w tym kierunku....niestety nie mam z nia kontaktu wiec nie spytam jak to ma wyglądac ale moze cos w necie znajdziesz:tak:
A próbowalas syropow na zatwardzenie, tylko to pewnie rozwiązanie jednorazowe na dłuzsza mete sama bym nie chciala stosowac:dry:
 
Do góry