reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

piękna i zadbana w ciąży :)

Czy macie dobre techniki golenia w ciąży?

  • Tak, mam bardzo ciekawy pomysł na to.

    Głosów: 9 50,0%
  • Nie, nie umiem sobie z tym poradzić.

    Głosów: 9 50,0%

  • Wszystkich głosujących
    18
Boże! Jak ja to przeżyję... Ale dobrze jest wiedzieć takie rzeczy:tak:

nie boj sie az tak :) wiadomo moze bolec, ale czemu mamy zakladac ze akurat nasz porod bedzie bolesny? a moze wlasnie bedzie taki jak mojej mamy ze wyjeli z niej mnie malo co czula :) Moze akurat nie bedzie tragedii :):):) ja sobie mysle po rpstu ze chce jaknajszybciej do tego porodu dotrwac, bo jak dla mnie to ciąża jest najgorsza, bo naprawde bardzo zle ja znosze, na poczatku zagrozenie,bardzo duze nerowbole i mdłości z wymiotami, poza tym mialam bardzo duze problemy natury psychicznej ktore sie odzywaja bardzo mocno (jestem typem borderline + anoreksja - wiadomo jak anorektyczka reaguje na brzuch i na cialo ;( ) nie biore juz lekow, wiec jestem bardzo rozchwaiana ( i to nie przez ciąże tylko przez borderline) i dlatego bardzo chce porodu :) chce sie juz cieszyc dzidzią zamiast myslec ze staje sie potworkiem... (wiem ze to dla was okropne, bo to niby kochane cialo ciążowe, ale ja na to naprawde nie mam wplywu) nie boje sie az tak porodu, to bedzie dla mnie zbawienie !!!!

Ja chcialabym porod rodzinny :) tak juz ustalilismy, bo wtedy bedzie mogl byc przy mnie kto tylko chce :) i bede miala pokoik, i swoja lazienke i kochany mnie bedzie mogl masowac jak bedzie bolalo :)
 
reklama
nie boj sie az tak :) wiadomo moze bolec, ale czemu mamy zakladac ze akurat nasz porod bedzie bolesny? a moze wlasnie bedzie taki jak mojej mamy ze wyjeli z niej mnie malo co czula :) Moze akurat nie bedzie tragedii :):):) ja sobie mysle po rpstu ze chce jaknajszybciej do tego porodu dotrwac, bo jak dla mnie to ciąża jest najgorsza, bo naprawde bardzo zle ja znosze, na poczatku zagrozenie,bardzo duze nerowbole i mdłości z wymiotami, poza tym mialam bardzo duze problemy natury psychicznej ktore sie odzywaja bardzo mocno (jestem typem borderline + anoreksja - wiadomo jak anorektyczka reaguje na brzuch i na cialo ;( ) nie biore juz lekow, wiec jestem bardzo rozchwaiana ( i to nie przez ciąże tylko przez borderline) i dlatego bardzo chce porodu :) chce sie juz cieszyc dzidzią zamiast myslec ze staje sie potworkiem... (wiem ze to dla was okropne, bo to niby kochane cialo ciążowe, ale ja na to naprawde nie mam wplywu) nie boje sie az tak porodu, to bedzie dla mnie zbawienie !!!!

Faktycznie jest to straszne, ale raczej jak sobie pomysle co musisz przechodzic .Takie rozdwojenie jażni. Z jednej strony upragnione dziecko, a z drugiej takie mysli na kótre nie masz wpływu i ktore powodują wyrzuty sumienia. Niestety nasze myśl czesto chadzają swoimi sciezkami nie mamy na nie wpływu, takze nie rozmyślaj o tym za duzo i nie miej wyrzutów sumienia bo to dalsze nie potrzebne zle mysli, uczep się tych dobrych :-). My tutaj jestesmy kólkiem wzajemniej adoracji także , także daleko nam od oceniania :-D
 
A ja wam powiem ze swój poród wspominam cudnie...
Zostałam mega nastraszona przez koleżanki, ciotki...i wszystkich innych jak bardzo będzie bolało...jak długo się umęczę...co będę myśleć...
A tu niespodzianka...:tak: mój pierwszy poród a wcale nie był mega długi...jak dla mnie zaczął się w momencie bolesnych skurczy po 17 a o 20:08 Filip był na świecie...
Nie twierdze że nie bolało- ale nastawiałam się na jakąś rzeź a to się dało wytrzymać...dostałam Dolargan...ból był delikatniejszy..pod koniec przestał działać ale wtedy miałam ostatnie dwa parcia ( w sumie miałam 3) i nie było najgorzej...:tak:
Nie krzyczałam wcale...między skurczami zasypiałam..
Moment kiedy Filipa położyli mi na piersiach był cudny..ale czułam się baardzo zmęczona więc kiedy zabrali małego na wagę i badanka ja zasnęłam....Nawet szycie mnie nie ruszało..:tak:
Powiem wam tylko że naczytałam się o tym jak dziecko odbiera poród....jaki to wysiłek dla maleństwa i skupiłam się na nim...żeby jemu to ułatwić. Myślałam tylko o tym żeby się biedaczek nie męczył za długo i robiłam wszystko co położna kazała...
Teraz też chce rodzić naturalnie i znowu z mężem, nie wiem tylko jakie znieczulenie wybiorę...ale bez znieczulenia raczej nie będę rodzić...chyba że wszystko potoczy sie jeszcze szybciej niż za pierwszym razem...:laugh2:
 
Nie są, az takie złe. Za normaly stanik tez tyle zapłacisz. A były tam tez takie za 80 co jest zupełnie normlna ceną. Chociąz bez takich bajkerów tez da się bez problemu obejsc :)
 
reklama
Opiniami innych nie ma co się przejmować, a już na pewno nie teściową. Ale widzę, że Ty masz takie samo podejści jak ja Luczynka :)

Ja jeszcze zanim byłam w ciązy to z mężem podobał nam się Franek. I teściowa się krzywiła, że Franek już jej się nie podoba. Na co ja, a mi tak :) i koniec dyskusji.
Teraz teście akurat nie pytają, a my nie mówimy. Jak poznamy płeć to powinformujemy i tyle.
Nie moge się doczekać kiedy poznamy płeć!! Strasznie bym chciała synka i tak zresztą czuję. Ale pożyjemy zobaczymy. Byle dzidzia była zdrowa :-)
 
Do góry