reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja naszych maluszków

reklama
ja na noc używam pampersów, mały w pieluszce jest jakieś 12 godzin w nocy i tylko pampersy to wytrzymują bo dady i huggisy przeciekały w nocy, mieliśmy też ten sam problem z pampersami premium care ale to może dlatego że to były 3 i one są już trochę za małe

Jeżeli chodzi o kąpiel to my używamy nivea nutri sensitive płyn do kąpieli z oliwką od samego urodzenia i jestem bardzo zadowolona, opakowanie 200 ml kosztuje ok 15 zł. i starcza nam na 2 miesiące, po kąpieli używam zwykłej oliwki bambino ale już nie smaruję całego Wiktora tylko miejsca narażone na otarcia (całe krocze, pośladki, pod paszkami i kolanami stopy, pachwiny i pod "drugą brodą" czyli wszędzie tam gdzie mały się intensywnie poci). Ciałko małego jest gładziutkie i wogóle super. Kiedyś kupiliśmy małemu płyn do kąpieli nivea i szampon 2w1, robiła się super pianka ale nic pozatym, teraz zdaje to egzamin tylko jako szampon do kąpieli tego nie daję
 
Od około miesiąca kąpię Julkę w wodzie z Oliatum, bo dostałam wielką butlę w prezencie, po kąpieli czasem smaruję całe ciałko mleczkiem hippa, ale najczęsciej niczym jedynie miejsca narażone smaruję linomagiem, bephantenem lub od 3 dni kremem bambino( jest fajny :-)
Jednak przyznam szczerze,że nie zachwyca mnie skóra małej po Oliatum, wrócę do stosowania płynu do kapieli z olejkami firmy Bupchen (org niemiecki byl) bo skorke miala rewelacyjna, miekka jak kaczuszka i niczym juz nie musialam smarowac, a teraz to skorka na lydkach bywa szorstka, sucha :( Mam resztki kremu Bupchen do twarzy i jest tez super, gladka buziunia ale mi sie konczy. Na mroz smaruje linomagiem zamiennie z kremem na mroz teraz mam sopelek z firmy sopelek( mam z tej firmy aspirator do noska) jest calkiem-calkiem fajny, podobnie jak ziajka.Pieluche na noc zakladam pampers ten zielony, bo ten pampers care juz mi kilka razy przeciekl i miala mokre body przy pachwinkach, zakladam ostatnia pieluche okolo 22 i do 9 rano jak Julka tylko spi to nie zmieniam, kupki w nocy nie robi. Kiedys zmienialam jak karmilam w nocy o 24 ale juz tego nie robie bo sie wybudzala.
 
Ostatnia edycja:
ja uzywam oilatum na przemian z nivea 2w1 czyli plyn i szampon do kapieli i Dawcio ma gladka skore. Kapie go co 2 dni. Co do pampkow uzywamy premium care i zmieniam jemu raz w nocy przed karmieniem na spiocha.
 
ja tez myje maluszka nivea 2w1 na przemian z zelem johnsona lawendowym :-) smarowanie oliwka nivea tez na zmiane z johnsona lawendowa. a w nocy pieluszki nie zmieniam, chyba ze "wymacam" ze napeczniala na maxa. wczesniej uzywalismy pampers premium, ale wole jednak te zielone. podoba mi sie, ze maja w srodku takie aloesowe, pachnace wysciełanie.
 
A ja w przeciwieństwie do Beniaminki jestem bardzo zadowolona Oilatum. Widać, że wszystko zależy od maluszka i jego skóry - każdemu pasuje coś innego. Dodaję do wody w wanience pół zakrętki Oilatum i nie używam już nic - żadnych olejków ani mleczka. Jedynie Linomag w miejscach narażonych na odparzenia. Robię tak od początku i Hania nie ma żadnych problemów ze skórą, jedynie czasami odparzenia z pieluszek, no ale to wiadomo...
 
ja maluszka kapie teraz w nivea 2 w 1 , potem smaruje emolium, ale coś innego teraz kupie do kąpieli, bo ta buźka znowu nieladnie wygląda;/ to chyba jednak nie uczulenie na tą wit. b6, wogóle to wydaje mi sie że to od tego śliienia się, bo wokół ust to ma

ja tez jednak wole te zielone pampki, juz więcej premium care nie biore, a na noc zakładam takie pampers coś tam fit :D są takie fioletowe z postaciami z ulicy sezamkowej i są świetne bo bardziej chłonne i wytrzymuje pampers do rana spokojnie.
 
Marbus ja tez uzywam oliatum do kąpieli. A w miejsca narazone na odparzenia jak paszki pupcia itp uzywam aquastop i od czasu do czasu sudocrem na pupcie.
Pieluchy uzywamy na zmiane babydream i pampers zielone
 
reklama
Do góry