reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja naszych maluszków

reklama
Ja kąpie Helenka co drugi dzień, na razie w płynie Hippa z olejkiem migdałowym, po kąpieli od czasu do czasu smaruje ciałko oliwką Nivea. Pieluszki kupuje w Rossmanie - Babydream 3, w nocy pieluszki nie zmieniam:)
 
ze wszystkich pieluszek których próbowaliśmy to właśnie zielone pampersy wg. mnie są najlepsze potem są hugisy a na 3 miejscu są dada i happy. ja wolę wydać więcej kasy na pampki i przynajmniej wiem że małemu jest wygodnie i nie muszę zmieniać pieluch co godzinę (jak to jest w przypadku happy) jeżeli chodzi o dada i huggisy to wg. mnie są za sztywne
 
Jeszcze fajne są takie pomarańczowe pampersy to jest chyba clen&play.
a mi wręcz przeciwnie jakos one nie pasują, te zielone zapięcia są za duze i za sztywne. ja stawiam na zwykłe niebielskie pampki

a z płynów do kąpieli to mi zdecydowanie najlepszy jest oilatum, mam teraz oilan i jak skończę butelke wracam do oilatum, u nas w aptece Gemini ostatnio była promocja i 500ml oilatum za 42zł
 
A ja w nocy małemu przebieram pampka dlatego, że i tak się budzi do jedzenia.
W tej chwili też używam tych slep pley i huggiens premium na przemian.
Generalnie to ze wszystkich jest nie fajny zapaszek. I ciągle mam wrażenie że ta pupka jednak nie oddycha. Dlatego tradycyjnie często wietrze tą pupcię i zakładam na wieczór przed kąpielą tetre. Mały wtedy ma większe pole manewru do ruchu.
Kąpałam początek w Balneum i teraz od czasu do czasu nalewam troszke. Mam żel atoperal. Ale najzwyczajniej w świecie myję mydełkiem dla dzieci mały jest wtedy pachnący dzieciaczkiem i wydaje mi się domyty. W balneum wydawało mi się tylko takie oblewanie wodą. Ale każdy ma inne odczucia. Po kąpieli też mam balsam Balneum ale żadko stosuję. Może dlatego, że mały od początku nie ma problemum naszczęście ze skórą, jedynie w pachwinkach na początku był bepanthen a teraz linomag albo alantan. Do buzi ziajka.
 
magi a jak oceiasz te pampki z rosmana? bo ja sie ostatnio zastanawiłąm czy wziąśc ale nie wziełam.

justyna powiem ci ze my mamy masc na buxkę dla Olafa przepisaną przez pediatre której nie powinno się używac u dzieci poniżej drugiego roku zycia wogóle, a na twarz tylko dorosli, i miałam obawy czy smarowac czy nie, ale smarowałam. tak więc nieraz chyba nie ma co się patzrec czy cos jest od 6 m zycia ży od urodzenia, tzn mówie tu własnie o kosmetykach i pojedyńczych lekach.
 
My używamy sleep&play pampersów 3 a na noc zielony pampers 4 i chyba jak wykończymy zapas 3 to na 4 trzeba będzie przejść bo małemu się urosło wzdłuż i wszerz :) my do pupy mamy bepanthen maść ale dość drogi. Chyba przejdziemy na maść linomag. Próbowaliśmy już kremu ziajki i z perfecty ale kremy się u nas nie sprawdzają bo trzeba je wetrzeć jak zostawiam trochę białego to małemu skórka się czerwieni.
Mam pytanie do mam chłopców...słyszałyście coś o "ćwiczeniu stulejki"?

 
reklama
Do góry