reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka od A do Z

Lolisza - to gdzie radziłabyś kąpać?? Ja się obawiam tego że jak wyjdziemy z łazienki gdzie załóżmy będzie 23 stopnie na przedpokój gdzie będzie 18 stopni bądź jeszcze mniej - bo niestety w przedpokoju grzejnika nie mamy:(, a później do sypialni gdzie będziemy utrzymywać temperaturę 20 stopni?? Czy to nie za bardzo rozbieżne temperatury??

U nas niestety tak jest :( w kuchni jest najcieplej bo tam dociera słońce, sypialnie mamy w takim pomieszczeniu gdzie okna są w złym miejscu i słońca u nas w sypialni nie doświadczysz więc cały rok jest chłodniej. Jak ja nienawidzę tego domu - uprałam rzeczy małej w środę dzisiaj jest piątek i jeszcze mi nie wyschły :(.

My razem z teściami na węgiel w tym roku wydaliśmy 4200 zł. Stwierdzam że taniej jest jednak mieszkać w bloku.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Spokojnie Aniołek. Nie denerwuje się. Moim zdaniem najlepiej zebys ubrala dzieciatko tez tam gdzie bedziesz kąpac. A na samo wyjscie z nagrzanego pomieszczenia do tego chlodnego załóż dziecku cieńką czapeczkę albo owiń kocykiem. Będzie dobrze ;-)
 
Ja się obawiam tego że jak wyjdziemy z łazienki gdzie załóżmy będzie 23 stopnie na przedpokój gdzie będzie 18 stopni bądź jeszcze mniej - bo niestety w przedpokoju grzejnika nie mamy:(, a później do sypialni gdzie będziemy utrzymywać temperaturę 20 stopni?? Czy to nie za bardzo rozbieżne temperatury??

Wg mnie tak jest ok, u nas bedzie podobnie - kapiel i ubieranie w łazience gdzie bedzie ok 24-25 stopni a potem do 20 stopni - nic maluchowi nie bedzie, tylko ja go bede w tej łazience ubierała juz tak do spania i zawijała, czyli bedzie miał bodziaka z krótkim rekawkiem na to cienki pajacyk, cieniutka czapeczka i zawiniety w kocyk i tak bedziemy z łazienki wychodzić.
 
dziewuszki jak to było z tym spirytusem 70% do pępuszka - w jakich proporcjach go rozrabiać z wodą?
kochana. ja przy pierwszej córci kupilam spirytus w małej butelce i zanioslam do apteki i pani mi zrobila z niego 70%. nie bylo z tym problemu bo powiem szczerze ze balam sie sama eksperymentowac a tak mialam gotowy do pepuszka. mysle ze farmaceuta lepiej sie na tym zna;)))
 
dziewuszki jak to było z tym spirytusem 70% do pępuszka - w jakich proporcjach go rozrabiać z wodą?

Najprościej proporcja 2:1, np dwie łyżki spirytusu na jedną łyżkę wody, osiągniemy wtedy stężenie ok. 70%, pamiętajmy że to nie musi byc idealnie 70% nie dajemy w końcu tego dziecku do picia. W szpitalu czasami w ogóle sie nie rozcieńcza i na sam kikut to nic nie szkodzi, czasami rodzice uzywaja po prostu wódki która ma stęzenie niższe i tez nic sie nie dzieje złego. Wazne żeby nie kapnąć spirytusem/wódką na skóre obok kikuta i jej nie przecierac bo przesuszymy i bedzie malucha piekło, natomiast samego kikuta traktować tym solidnie, dokładnie i bez oporów.
 
reklama
dziękuje dziewczyny...całe szczęście że się Was spytałam bo ja to wszystko źle zrozumiałam :zawstydzona/y: myślałam że ten 70% trzeba jeszcze rozrabiać :zawstydzona/y: ehhh...tak to już jest jak się człowiek nie skupi. Dzięki Kochane, spróbuję sama taki roztwór zrobić wcześniej i sobie przeleje do jakiejś małej buteleczki :-p
 
Do góry