reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysły na prezenty

crazy mamo ale cudo!! Ale ja taka zdolniacha to niestety nie jestem, lewe rece do roboty - tatus mi zawsze powtarzal, dziecko ty to sie ucz bo do pracy to ty sie nie nadajesz hihi, ale cos tam robie czasem, np ciasto rafaello - u mnie w rodzinie nie ma zadnej imprezy ani swiat bez tego wszyscy uwielbiaja!!! A przepis prosty jak nie wiem ;)
 
reklama
przepis na Rafaello
duża paczka herbatnikow (ja kupuje bebe - a ilosc zalezy od pudelka w ktorym robimy ciasto)
paczka wiórek kokosowych
1 cukier waniliowy
1 margaryna do pieczenia
3/4 szkl cukru
1/2l mleka
2 płaskie łyżki mąki pszennej
budyń waniliowy lub smietankowy
2 zółtka z jajek
migdały
polewa czekoladowa
Zółtka ucieramy z cukrem waniliowym i 1/2 szkl cukru, potem dodajemy make, budyn i 1/2 szkl mleka, całośc miksujemy (ja to robie w blenderze)
Reszte mleka gotujemy z pozostałym cukrem. Jak sie zagotuje wlewamy zmiksowaną masę. Gotujemy mieszając az zgestnieje i studzimy. Jak ostygnie to miksujemy to z margaryna. Wsypujemy wiórki i migdały i mieszamy. Na dnie blaszki układamy warstwę herbatników na nią masę, potem znow herbatniki i znow masa, na góre polewam czekolada - w zeszlym roku "narysowalam choinke - nie umiem znalezc zdjecia :() potem posypujemy wiórkami, mozemy tez posypac migdałami. Wstawiamy na ok 2 godziny do lodowki. I tyle, wklejam zdjecie z urodzin mamusi :D
 

Załączniki

  • 30102010.jpg
    30102010.jpg
    37,1 KB · Wyświetleń: 79
przepis na Rafaello
duża paczka herbatnikow (ja kupuje bebe - a ilosc zalezy od pudelka w ktorym robimy ciasto)
paczka wiórek kokosowych
1 cukier waniliowy
1 margaryna do pieczenia
3/4 szkl cukru
1/2l mleka
2 płaskie łyżki mąki pszennej
budyń waniliowy lub smietankowy
2 zółtka z jajek
migdały
polewa czekoladowa
Zółtka ucieramy z cukrem waniliowym i 1/2 szkl cukru, potem dodajemy make, budyn i 1/2 szkl mleka, całośc miksujemy (ja to robie w blenderze)
Reszte mleka gotujemy z pozostałym cukrem. Jak sie zagotuje wlewamy zmiksowaną masę. Gotujemy mieszając az zgestnieje i studzimy. Jak ostygnie to miksujemy to z margaryna. Wsypujemy wiórki i migdały i mieszamy. Na dnie blaszki układamy warstwę herbatników na nią masę, potem znow herbatniki i znow masa, na góre polewam czekolada - w zeszlym roku "narysowalam choinke - nie umiem znalezc zdjecia :() potem posypujemy wiórkami, mozemy tez posypac migdałami. Wstawiamy na ok 2 godziny do lodowki. I tyle, wklejam zdjecie z urodzin mamusi :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja własnie zrobiłam Rafaello z herbatników Leibnitz (4 warstwy herbatników przekłada się kokosową masą budyniową) przepis z książki siostry Anastazji, proste i smaczne. Jeszcze sernik z brzoskwiniami i jakiś imieninowy (mąż właśnie ubija biszkopt).
 
reklama
Ja w tym roku nie piekę żadnego ciasta na święta. Nie mogę jeść słodyczy ze względu na cukrzycę, a mąż postanowił się ze mną solidaryzować i też nie będzie jadł :)
 
Do góry