reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedporodowe obawy, przesądy, rady...

ja z wkaldkami to smigalam chyba ze trzy tygodnie albo i dluzej, na poczatku to byly pieluchy belli ogormniaste a potem takie podpaski maxi a potem zwykle ale strasznie to dlugo trwalo, mimo ze tam mi wyczyscili ta macice troche
 
reklama
Sa_raa - no to najlepiej będzie jak na razie dasz sobie spokój ze śmiercią łóżeczkową. Powiem tylko,ze to zdarza się baaaardzo rzadko, najczęściej u wcześniaków (wcześniaki mają bezdechy, które w nocy można przeoczyć), dzieciom urodzonym z komplikacjami, w domu, w którym się pali no i w ogóle jeśli jest cos nie tak, zalecają również nie układanie dzieci do snu na brzuszku). Zdrowe dzieci nie mają problemów z bezdechami - dlatego urzadzenia monitorujące oddech zaleca się tym zagrożonym. Tak więc na razie o tym nie myśl, a jeśli będzie jakieś ryzyko - po prostu zainwestujesz 40zl miesiecznie w monitor oddechu i już.

Wkładki - też jakieś 3 tygodnie, ale codziennie mniej. To juz pestka. Zreszta nie pamiętam, aby to mi sprawiało jakąś wielką niedogodność.

Kupa - ja się bez czopka nie obeszłam...hihi
 
Dita, cwiczenia na kręgosłup: generalnie wszystkie skręty na boki :), z ćwiczeń:
- klęk podparty - wyciągasz na przemian rękę i nogę naprzemienną jak najdalej (tak się rozciąga kręgosłup)
- klęk podparty - rękami "wędrujesz" na prawo i lewo - aż do tyłu - jak najdalej się da, miednica w miejscu, jak już dojdziesz do maksymalnego punktu
- ukłon japoński - siadasz na piętach i kładziesz czoło na podłodze, jak najdalej
- siedząc/stojąc - skłony na boki i skręty w prawą i lewą stronę
 
kluka pewnie się nasłuchałaś niezbyt interesujących opowieści o porodach
Ja tam sobie tłumacze, że każda z nas jest inna i to że ktoś tam ciepiał nie znaczy wcale, że ja też musze :happy2:
 
reklama
Do góry