reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytania i odpowiedzi

pytanie do dziewczyn ze śląska - macie już karty dla maluszków? czy przy składaniu wniosku trzeba dać jakieś zaświadczenie o ubezpieczeniu?
 
reklama
Aiwpa ja narazie olewam temat. Karty trzeba wyrobic do 6 miesiaca z tego co sie orientuje. U nas jest porazka z zalatwianiem, w Zabrzu sa mega kolejki i ani jednego okienka pierwszenstwa, mialam okazje cos zalatwiac w ciazy, oczywiscie nikt nie pusicil i czekalam godzine. Malego nie mam z kim zostawic a ciagnac go tam nie bede.
Co do dokumentow to wiem ze trzeba cos z zusu ze dziecko jest ubezpieczone i wniosek do wypelnienia na miejscu. Najlepiej przedzwon do nfzu to dokladnie powiedza Ci co i jak.
 
Z tego co pamiętam to jak załatwiałam karte Kacprowi to potrzebowałam z zakładu pracy (ja ubezpieczałam) druk ZUS P ZCNA o ubezpieczeniu zdrowotnym członka rodziny. Ważny jest przez 30 dni. W czwartek będę w NFZ w Rybniku bo mam też z Kacprem wizytę u alergologa więc na pewno będę znała szczegóły. Jeśli się Wam nie śpieszy to dam znac co i jak .
 
Ja oprócz druku z ZUSu musiałam dać RMUa.Co do terminu to kumpela od roku nie ma karty i wszędzie ją przyjmują. Co prawda patrzą się na nią z pod byka ale i tak lekarz je przyjmuje.
 
Dzięki,
wcześniej czytałam na stronie nfz ale zmylił mnie ten wpis:
Osoba wnioskująca o elektroniczną KUZ zobowiązana jest do podania jedynie swojego numeru PESEL oraz do wylegitymowania się aktualnym dokumentem tożsamości. Adres zamieszkania ubezpieczonego weryfikowany jest na podstawie aktualnego dokumentu tożsamości lub pisemnego oświadczenia ubezpieczonego, potwierdzającego „zamieszkanie z zamiarem stałego pobytu”. Po zweryfikowaniu danych w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych oraz ich ewentualnej aktualizacji, wprowadzeniu numeru PESEL oraz uzupełnieniu wymaganych informacji w systemie, pracownik Sekcji Obsługi Ubezpieczonych przekazuje drogą elektroniczną wniosek do Centrum Personalizacji, anastępnie drukuje wniosek o kartę i potwierdzenia złożenia wniosku.

Jest jednak wykaz dokumentów, które trzeba dostarczyć.

Kosinka ja jak zmieniałam nazwisko to wysylałam wniosek o karte i jechałam tylko raz odebrać i teraz chyba też tak zrobię , a skoro z karta można poczekać do 6 m-ca to nie rozumiem czemu nasz przychodnia nas goni...
Ciekawostką jest, że nfz może wysłac kartę ale tylko do matek samotnie wychowujących dzieci, no ale skoro mój mąż pracuje cale dnie to jak ja mam tam jechać ...


ps. nie umiem usunąć podkreślenia ;(
 
pamiętajcie że jak rodzic jest nie ubezpieczony to dziecko ma prawo do opieki lekarskiej i nie potrzeba na to żadnych książeczek ani pokazywania ubezpieczenia
zdarza się że czasami zapomnimy książeczki ubezpieczeniowej albo druk rmua z pracy to nie mamy obowiązku tego nosić gdyż dziecko nie potrzebuje tego
jak znajdę to wam wkleję z którego to paragrafu jest
 
reklama
dziewczyny a kupujecie viburcol na recepte???
ja miałam jedno opakowanie własnie na recepte i teraz juz mi sie konczy i nie wiem czy dostane bez recepty a zapomniałam w czw przy szczepieniu poprosic lekarza o wypisanie :confused: a nie chce mi sie znowu gnac do przychodni po recepte...
 
Do góry