reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę naszych Maleństw

A my dzisiaj znowu probowalismy podac lyzeczka troszke kaszki i niestety mala narazie nie toleruje lyzeczki:no: wypycha jezyczkiem,dzis to nawet sie poplakala:szok:.Dlatego odpuszczam sobie troszke,mysle ze nie jest jeszcze gotowa,sprobuje za pare dni:tak:
 
reklama
A my mamy juz za soba 2lyzeczki marchewki ze sloiczka :tak: zjedzona ze smakiem :tak: dzis kolejna porcja:tak:
Barmanko na moich sloiczkach ( GERBER) jest napisane by po otwarciu trzymac nie dluzej niz 48godz.
 
Dopiero znalazlam ten watek hehe i mmam dla Was ciekawy link http://www.twojadieta.pl/dz.php wpisujecie date urodzenia dziecka i pokazuje co i kiedy dac dzidzi :-) mam nadzieje ze sie przyda :-) my bedziemy zaczynac wprowadzac jedzonko w 5 -6 miesiacu wiec mamy czas ale na pewno bede podczytywac W"asze doswiadczenia :-)
 
Dopiero znalazlam ten watek hehe i mmam dla Was ciekawy link http://www.twojadieta.pl/dz.php wpisujecie date urodzenia dziecka i pokazuje co i kiedy dac dzidzi :-) mam nadzieje ze sie przyda :-) my bedziemy zaczynac wprowadzac jedzonko w 5 -6 miesiacu wiec mamy czas ale na pewno bede podczytywac W"asze doswiadczenia :-)

Kurcze próbuje sie wbic na tą strone od wczoraj i nie mogę. Nie chce mi się otworzyc:crazy:Szkoda bo mialam nadzieję,że czegos konkretnego sie dowiem.
Dziewczyny próbowalyście wejść na tą stronkę? Udało sie wam?
 
A ja dopiero odkryłam ten wątek.
No i umnie to wygląda tak, że Nataszka już od jakiegoś czasu dostaje wieczorem butelkę z kleikiem ryżowym lub kukurydzianym. Oczywście w zdecydowanie mniejszej ilości niż napisane jest na opakowaniu. Dostawała też już jabłko, ale łyżeczką jeść nie chce. Soczek jabłkowy to już od miesiąca pije. Ostatnio dostała też marchewkę. Robila mi dość dużo kupek. O biegunce to raczej nie można było mówić, ale trochę się wystraszyłam i lekarka kazala podawać jej smecte i sprobować marchewki. Tak, że jeden słoiczek zaliczyliśy. A wlaśnie dziś spróbujemy zupy marchewkowej z ryżem. Jak dla mnie to paskudztwo, ale mojemu dziecku wszystko smauje. Nawet smecta...
 
dziękuje dziewczyny za odpowiedzi. jutro mam zamiar wyskoczyć do centrum, rozejrzeć się za cenami ;-) i postanowiłam że jednak nie będę robić zapasów słoiczków - kupię po jednej sztuce z różnych firm :tak: w końcu nie wiadomo czy dziecko nie dostanie żadnych reakcji alergicznych :-(

monika, ja na tą stronę weszłam bez problemu. też ja na razie mam podawać tylko mleczko :tak:

kurcze tak was czytam i nie wiem co mam myśleć... niby jest jakiś jeden ogólny schemat żywienia dziecka, ale każdy lekarz wprowadza te posiłki i tak wcześniej niż podają to jakiekolwiek podręczniki :confused2: u nas lekarz powiedział - niczego do 4 miesiąca! żadnych soczków, jabłuszków, marchewek... nic....
 
Barmanko ja tak jak Ty nic nie podaje małemu. Przyjdzie odpowiednia pora to dostanie.Ja preferuje firmę Hipp bo oni mają serię dla alergików.Na słoiczkach jest zielona literka A.HiPP: Program Żywienia HiPP dla Niemowląt z Podwyższonym Ryzykiem Alergii.
Nie zamierzam również rezygnować z karmienia nocnego.Maluch sam z niego zrezygnuje jak bedzie na to gotowy.Mój pediatra mówił,że dopóki dziecko nie daje rady najesc się do syta w dzień budzi sie w nocy.Dla mnie to są jeszcze maleństwa i po co z nimi cudowac.
 
reklama
Cześć fajnie was się czyta bo u nas na czerwcu to jest masakra. Co któraś napisze że zaczyna rozszerzać dietę to znajdują się takie dziewczyny które tak wchodzą na sumienie że aż się głupio robi, a jak napiszesz co o tym myślisz to jesteś przewrażliwiona :wściekła/y:
Ech u nas narazie było tylko jabłuszko i sok jabłkowy, a teraz kupiłam gruszki, jabłko z marchewką i ziemniaczki z dynią i zobaczymy.
Dziewczyny co dać małemu do jedzenia wieczorem żeby spał dłużej niż 3 godziny? Pewnie jakąś kaszkę tylko jaką?
 
Do góry