reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy Naszych Szkrabow

Gadałam dzisiaj z ginką na temat ruchów , i powiedziała żeby zapamiętać kiedy były pierwsze ruchy bo to ważne . I nie liczą się te które wyczuje się ręką tylko te z brzuszka już charakterystyczne i wyraźne :tak:
 
reklama
Mini mi tez własnie położna mówiła, żeby zapamiętac datę pierwszych ruchów. Nie wiem po co im to tak dokładnie wiedzieć (z Dobrusią nie był gin taki dociekliwy ;-))

A mój maluch coś leniwy jest. W poniedziałek pierwszy raz poczułam ruchy - cała salwa była, wtorek, środa to tylko kilka pojedynczych delikatnych punkięć, dziś takie lekkie smyranie jedynie czułam... Albo leniuch, albo tak ułozony, że nie czuje tak mocno i wyraźnie jak z Dobrusią... Za pierwszym razem jak poczułam ruchy to z każdym dniem było ich więcej i mocniejsze, a tym razem jest inaczej... Moze rośnie mi spokojne dziecko? Oby, bo drugiego małego świrka jak Dobrusia bym chyba nie zniosła :sorry:
 
Ja też czuje coś co jelitami nie jest.. ale to niby o wiele za wczesnie.. Nie wiem.. Ale zwracam na to uwage juz kilka razy dziennie od kilku dni..
 
Ja nadal nic. Ale to pierwsza ciąża, więc cały czas mam czas. ;) Nie ma co fisiować, czasem pierwsze ruchy są wyczuwalne dopiero koło 19 tygodnia. Fajnie mają te, które już czują, zazdroszczę. :)
 
nooo wlasnie bez przesady....w pierwszej ciazy nawet w 20- 21- 22 tc to norma!
ale sie nakrecacie laski!

ja mam pytanie do doswiadczonych mam; czy jak w we wtorek czy srode (nie pamietam dokladnie, ktory to byl dzien) dzidzius szalal wieczorem i w nocy, a od tego czasu nic, cisza totalna,( serio, jestem w szoku) to jest powod do niepokoju???
czy łożysko na przedniej scianie moze powodowac, ze bede czula te ruchy jakos inaczej? slabiej? bo w sumie fakt, ze czulam glownie po bokach; po prawej i lewej stronie brzucha.
a no i fakt, ze mnie ten brzuch ciagle boli mimo lekow i twardy jak kamien sie robi to wtedy chyba gorzej dziecku sie ruszac czy to nie ma wplywu?? jak myslicie??
 
Ajako czujesz już ruchy w 18 tygodniu ;-) ??
Nie ma co panikować ... na początku ruchy można czuć wybiórczo jednego dnia bardziej a potem kilka dni nic , dopiero chyba pod koniec ciąży ( nie pamiętam dokładnie od kiedy ) powinno się je liczyć i monitorować
 
reklama
zdaje się że od 28 tygodnia muszą być regularne
a wcześniej parę dni spokoju to raczej nic groźnego. Jeśli natomiast bardzo się denerwujesz to dzwoń do gina żeby chociaż dopplera przyłożył i serduszka posłuchasz:)
 
Do góry