reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy Naszych Szkrabow

ajako - jak dzidzia? udało się skónić ją do szaleństw?

moja mała dziś "skopała" babcie :) babcia położyła rękę na brzuszku a mała KOP KOP :D Tymek się chował jak był ktoś "obcy", a ta rozrabia;) poza tym wieczorami odstawia" taniec pępka" - pępek mi się chowa, wysuwa do przodu, zagina na boki.. chyba nagram żeby wam to pokazać bo widok rewelacyjny:D nie wiem jaka ona silna jest że to już tak bardzo czuć.. może też to nisko położone łożysko jej pomaga, bo nie blokuje ruchów? nie wiem, ale uczucie i widok jest cudowne :D
 
reklama
Ivi, proszę napisz kiedy po raz pierwszy poczułaś ruchy? Być może już wcześniej o tym mówiłaś...mogłam to przeoczyć. Powoli kończę 15 tydzie ciąży. Przytyłam 0,5 kg, w porywach po obfitym posiłku ważę 1 kilo więcej. Mój brzuch jest mało widoczny, ruchów żadnych nie czuję. Tak troszeczkę zaczynam sie martwić. Na szczeście tylko troszeczkę :) Za dwa tyg mam dopiero wizytę u lekarza.

To o czym piszesz musi być naprawdę wyjątkowym przeżyciem...nie mogę się tego doczekać!
 
gagucha spokojnie! ruchy "normalnie", szczególnie u "pierworódek" (fuj jak ja nie lubię tego słowa!!) czuje się między 18 a nawet 22 tygodniem ciąży :) ja po pierwsze jestem w drugiej ciąży, a poza tym sama jestem cały czas zszokowana że tak wcześnie je czuję i nie jako smyranie motylka tylko kopniaki:) także mną się nie sugeruj :) Twoja dzidzia na pewno się ładnie rusza, ale jeszcze tego nie czujesz:)
jesteś w 15 tygodniu - spokojnie masz jeszcze ze 3 tygodnie na pierwsze odczuwalne ruchy :) a potem jak Ci się dzidzia rozszaleje to spać w nocy Ci nie da;)a potem będzie jeszcze fajniej, jak będziesz zgadywać czy to rączka czy nóżka? czy główka czy pupka? ale to uuuu jeszcze trochę, po 30 tygodniu;)
 
w każdej ciąży jest inaczej

z Agą czułam już w 13 tygodniu ruchy i z dnia na dzień były coraz mocniejsze
teraz niby czuję,ale bardziej się ich domyślam
 
Ivi bardzo Ci dziękuję za Twoją wyczerpującą i pokrzepiającą odpowiedź :tak: Muszę po prostu uzbroić się w cierpliwość! :happy2:
 
Zaczęłam 17 tydzień, to może poczuję ruchy już wkrótce... czasem mi się wydaje, że coś tam puka ale nie wiem sama...
moja siostra powiedziała: "Jak Ci dziecko sprzeda kopniaka pod żebra, to już nie będziesz miała wątpliwości" :tak:
 
Ja się zastanawiam, czy te " pierwsze ruchy" to właśnie ma byc juz porzadny kopniak ( który trzeba zarejestrować) czy mowa o tych delikatnych ruchach, jak bąbelki, trzepot skrzydeł, uczucie pustki , pluskniecie rybki..
 
Angel - te pluskania i motylki to pierwsze ruchy. Na porządnego kopniaka trzeba czasem długo poczekać. Co do kopania w żebra, to dziecko musiałoby być już wysoko.. dużo ponad pępkiem żeby tam dosięgło ;)
 
Angel ja własnie więcej czuje tych gilgotek, rybek niz kopniaczków - chociaż wczoraj maluch zaczął kopac mnie wyżej nie po pęcherzu i poczułam delikatnego kopniaczka pod ręką na brzuszku :-)
nie mogę się doczekac, jak będzie mocniej czuć - bardzo jestem ciekawa jak Dobrusia zareaguje na pukanie od braciszka/siostrzyczki ;-)
 
reklama
Do góry