reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Serpnióweczki- Kuchareczki :D

Pupui ciesze sie ! Moje pierwsze torty tez smakowaly ale wygladem bez porownania do tych co teraz robie. Takze do wszystkiego mozna dojsc. Mnie jednak najbardziej cieszyl fakt ze sama robie dla mojej rodziny a moglabym pojsc na latwizne. Wiem ze nie kazdy ma do tego cierpliwosc wiec nie potepiam nigdy ;) ale ten blysk w oku dziecka i radosc i swiadkmosc ze to dzieki mnie jest bezcenna ;)
 
reklama
Nasaczanie oczywiscie nie bylo perfekcyjne, ale juz bylam w biedronce po skladniki na kolejny :-) tylko co na to moje cukry...
Najwyzej bede dziewczynom do pracy wozic albo poloznym na ktg do szpitala, bo sasiedzi na wakacjach, hahaha
 
Lunera haha ;) pamietaj trening czynj mistrza ;)
Ojj kusisz i chyba sama zrobie taki zwykly torcik tak o do zjedzenia.. dla Alexa spozniono uridzinowo a pozniej taki z figurkami na imprezke ;)
 
ja jestem bardzo z siebie dumna bo kolezanka, zanim sprobowala zartowala czy chy jej otruc rodzine :p A ja ze Twoj za 35 funi nie bedzie duzo lepszy niz moj...

I byla w szoku, powiedziala ze jak na pierwszys raz to pyszny.
 
Zdaje sobie sprawę ze są pracohlonne tyle ze ten który ona zamawiają nie był jakiś specjalny. Za wafelku były postacie frozen a przełożone masa johurtowa z owocami.

Mnie bardzo daleko do ideału ale myślę że warto było bo to taki drobiazg ode mnie. A za te pieniądze wole małemu cis kupić
Ja tak mam.
 
Pupui ja taniej niz za 50f nie robie.. nie oplaca mi sie .. skaldniki, pudelko to jakies 15-20f.. a gdzie robocizna..lepienie figurek itd.
Sama bym takiego tortu drogiego nie kupila..le ja wychodze z zalozenia ze jak ktks potrafi cos zrobić to i ja potrafie ;) hehehe.
Szczerze wam powiem ze i tak malo oplacalny interes bo nikt nie wiem ile godzin zajmuje mi lepienie figurek i zdobienie tortu.. raz robilam tort z 3 lalkami.. kazda po 8 godzin lepilam..do tego czas na biszkopt krem..masae maslana zdobienie..a jeszcze byly inne ozdoby niz te lalki.. a zarobek 80f ...tzn 60 bo odjac skladniki.. czyli ok30 godzin pracy za 60f ..toc to na zmywaku wiecej zarobic idzie w tyle godzin..
Ale ja parrze na detale bardzo ..
 
No ja w cukierni na urodzinowe torty zostawialam ostatnio ok 150 pln. Ten mnie wyszedl ok 20-25, najdrozsze i tak byly owoce :-)

Kolezanki mama ma cukiernie, rozmawialysmy ostatnio jak to sie sprawdza. Dosc chimeryczny biznes. Ale nie narzeka.

A ja dzis upieklam kakaowa wersje, tylko nie wyszedl taki wysoki, jakby ta maka z kakao za ciezka.

Akuku, ile cm powinna miec min jedna warstwa biszkoptu? Zastanawiam sie czy jak go bede kroic to nie wyjda zbyt cienkie a nie chce polamac.
Zrobie do niego krem smietanowy w srodku a na gore czekolada poleje :-) Bez okazji
 
Lunera to tanio cie wyszedl.
Mysle ze z 1, 5cm

Tak mi te kakaowe tez nie zawsze rosna jak bym chciala.. raz to 3 razy pieklam dla klienta bo tak sie ubijaly.. trzeba bardzo delikatnie wmieszac ta make z kakao.
 
reklama
Do góry