reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Hej dziewczynki
Ja z innej beczki, powiedzcie mi czy jak maluch chrypi od 2 dni to może znaczyć że ma coś z gardełkiem? jakiś stan zapalny? nie ma kataru ani temp tylko zachrypnięty. Trochę się martwię czy ode mnie nie podłapał bo ja mam ostry stan zapalny gardła:-(. Jak pójdę z nim do lekarza to nie popatrzy na mnie jak na wariatkę jeśli jest wszystko ok? Mąż mi mówi że przesadzam , że przecież czasami chrypiał jak się sporo darł :sorry2:
edit: - też nie szczepiliśmy na rota i pneumo choć nad tym drugim ciągle się zastanawiam
 
reklama
Ja też szczepiłam szczepionką 5w1, po trzech szczepieniach nie było żadnych skutków ubocznych, nawet śladu po ukuciu nie było, a maluch zachowywał się po szczepieniu tak jak w każdy inny dzień. Na rotawirusy nie szczepiliśmy bo stwiedziłam że nie ma sensu, a nad pneumokokami się zastanawiam. Jaś od pierwszego kwietnia niestety musi pójść do żłobka :-(
 
Co do szczepionek, też nie szczepiliśmy Zuzki na rota. Nad pneumo zastanowimy się jak mała pójdzie do przedszkola
 
Hej dziewczynki
Ja z innej beczki, powiedzcie mi czy jak maluch chrypi od 2 dni to może znaczyć że ma coś z gardełkiem? jakiś stan zapalny? nie ma kataru ani temp tylko zachrypnięty. Trochę się martwię czy ode mnie nie podłapał bo ja mam ostry stan zapalny gardła:-(. Jak pójdę z nim do lekarza to nie popatrzy na mnie jak na wariatkę jeśli jest wszystko ok? Mąż mi mówi że przesadzam , że przecież czasami chrypiał jak się sporo darł :sorry2:
edit: - też nie szczepiliśmy na rota i pneumo choć nad tym drugim ciągle się zastanawiam

Kochana mój tak chrypiał wczoraj, bo duzo ostatnio krzyczy, przez te zęby, wiec wieczorem b. chrypiał, ale dzis juz jest ok, wiec obserwuj...u nas wszyscy zdrowi!
 
hej:)
widzę, ze temat szczepionek :)
ja szczepilam szczepionką 5w1 i nie żałuję bo mlody nawet temp nie ma, martdny tez nie jest wiec jest ok. Nam pediatrzy odradzali 6w1 (twierdzili, ze w stanach jest ona wycofywana z powodu bardzo dużych skutków ubocznych) no i cena odstrasza bo u mnie to koszt 240 zł za 5w1 placę 120 zł. Ale nawet jakbym miąla ja za darmo bym się zastanawiała :) A tak czy siak i tak przy 3 szczepieniu WZW typu B jest podawana osobno bo własnie podobno przy tej 3 serii lubią wystąpić mocne sutki uboczne.No, ale mysmy zasięgali opinii u 4 pediatrów:) i każdy był tego samego zdania wiec tak zadecydowalismy, ale i tak każda szczepionka to to samo gó.wno. Jakbym mogla nie szczepilabym w ogóle a tym bardziej na rota i pneumo skoto one działają tylko na niektóre szczepy wiec jaki jest sens??
U nas 6w1 kosztuje 180zł, jutro ma być właśnie 3cia dawka... Mówisz, że lepiej podać 5w1 + WZW typu B? Tak się robi?
 
Witam, dawno tu nie byłam, ale trochę Was poczytałam :)

to podobnie jak u nas. a u was maluch widac narazie skupiony na zebach i dlatego tak. ;) a skoro wszystko ok to trzeba czekac. u nas dosc dlugo byl zastoj, ale jak pozniej wyskoczyl to az nie moglam uwierzyc, ze tak szybko nadrabia. podobnie bedzie i u was. :)

Dziewczyny, czy sa wsrod was te ktore nie szczepily swoje maluchy na rota? ja swego chcialam zaszczepic, ciagle przypominalam lekarzowi, ale ten ciagle odwlekal zczepienie. No a teraz jest juz za pozno. Maly nie dostal ani jednej dawki! Jestem wsciekla za to na niego, bo zamaist mowic "pozniej" mogl konkretnie powiedziec, ze lepiej nie szczepic i podac powody a nie mnie tak po prostu olal...

Ja szczepiłam i na rota i na pneumo ze względu na starszą córkę, która chodzi do przedszkola. Nicole szczepiłam tylko na pneumo ale dopiero jak szła do przedszkola.



HELOŁ:-)

koralowa mówisz, ze Furagin to antybiotyk??????? boshe nie wiedziałam o tym:szok: w zyyyyciu, ja zawsze brałam sobie jeden dzień 3xpo2 tab. i jak ręką odjął, dawno nie miłam zapalenia pęcherza tylko teraz sie przyplątało po latach,a le juz wsio ok:-)
natka ja wracam do pracy 21 lutego:-:)-( , a ALankiem bedzie zajmowac sie moja mamcia, bo jest na emeryturze:-):tak:............oj współczuje tego testu na wyrrzymałosc z pysznym jedzonkiem:-p
agulek ja tez na oko wody daję do kaszki he he;-)
Izunia hmmm mówisz, ze brzoskwinie tez działają rozluźniająco? bo mój cos po zupce z mięskiem dzis zrobił jakiegos bobka i nic wiecej:no: ........edit: zdązyłam to napisac i mały zwalił wielką smierdzącą ładną kupke:-D hi hi, ale o brzoskwinkach nie zapomne:laugh2:

Dziewczynki mój tez był wieeelki leniuszek i sie martwiłam, ale wystarczył jeden dzień i tak zaczął szalec na kanapie, ze juz go nie zostawiamy samego, bo ciągle przewala sie na brzuch i slimakiem sie czołga po kanapie:szok:,juz czasem mam problem z zapłozeniem pampka, bo mi sie przewalan na brzuch:rofl2:, także nie martwcie sie, bo jeszcze sie za nimi nabiegamy!:cool:
Dzis M poszedł z Alankiem na spacerek na godz. i jeszcze w domku pociągnął nastepną godzinke, dzis jest nawet dosc grzeczny!:-)
Adrian pojechał do piatku do mojej siostry córki na ferie wiec zostaje sie sama:crazy: a buuuu, a mam w nim pomoc, no cóz on tez musi wypocząc od nauki, bo w tym liceum wysoki poziom co chodzi no i klasa biol.-chem. z rozszerzoną matmą wiec ma co wkuwać! No ale jak sie marzy, aby zostac ginekologiem to trza kuć nie?;-):tak:

Bombusiu gratuluję syna :) i odwagi, bo to nie łatwy fach.

koralowa my też nie braliśmy rota, spokojnie ;)

a ja tak czytałam sobie o szczepieniach i szczepionkach. Teraz to całe to zamieszanie z rtęcią itd, więc zależało nam na szczepionkach bezrtęciowych. dlatego między innymi Hexa. Prenevar na pneumo też bez rtęci. Zerknęłam w książeczkę co mały dostał w szpitalu...i oczywiści szajs z BIOMEDU rtęciowa, na szczęście nie ta najgorsza :/ Oczywiście jest Energix bez rteci ale jest droższa, wiec szpitale jej nie kupują. Przy kolejnym maluszku albo Energix, a jak nie będą mieli to nie zgodzę się na szczepienie, kupię szczepionkę sama i położna mi zaszczepi dziecko w domu. Może i lepiej wyjdzie, bo taka prawda, że szczepieni kilka minut/godzin po narodzinach to jakaś pomyłka :/ Nie dość, że przyjście na świat dla maluszka to prawdziwy szok, potrzebuje ciepła mamy i cyca a tu nagle biorą go pod kran i wbijają igły :( W sumie ciekawa sprawa, że na zachodzie dopiero po kilku dniach jest pierwsza kąpiel. Czytałam, że mazi płodowej nie powinno się od razu zmywać, bo jest najlepszą ochroną przed bakteriami i innymi syfami, dodatkowo nawilża skórkę i pomaga utrzymać ciepło...
A! i zdecydowaliśmy, że nie szczepimy 3w1 na świnka/odra/różyczka wg kalendarza, tylko na każdą chorobę osobno i co najmniej 3 msc przerwy między poszczególnymi szczepionkami. Tu też się naczytałam, że te 3 wirusy na raz są bardzo obciążające organizm maluszka, dlatego lepiej osobno szczepić. Po drugie MMR jest rtęciowa, a są pojedyncze szczepionki bez rtęci. No i doniesienia, że MMR może być jedną z przyczyn autyzmu...
Co o tym myślicie ? Jestem jakaś pieprznięta czy brzmi to chociaż trochę racjonalnie ?

Andzia ja też ten temat przerabiałam i dlatego hexa.. co do mmr to czytałam, że ona bez rtęci.. ale w związku z tym jeszcze to zweryfikuję..
 
a ja znowu mam do nadrobienia wieeeeeeeeeeeeeele stron :) wiec sorrki kochane, ale nie dam rady. poczytalam Was troche, wiele tematow sie przewinelo :)
my szczepilismy 6w1 - 3 razy plus rotawirusy.
zaczynam sie martwic waga Olivka :) ogolnie miesci sie w siatce centylowej (chociaz wzrostem juz nie), kurcze on wazy juz prawie 10 kg ;( je 6 razy na dobe. w srode mamy kolejne badanie okresowe, wiec zobaczymy co nam lekarz powie. jestem rowniez ciekawa co powie na to, ze dwoch lekarzy w Polsce (jak bylismy teraz na swieta) zdiagnozowalo u niego skaze bialkowa (on twierdzil, ze to normalne zmiany skorne, ktore same znikna). jak bedzie sie burzyl, to chyba zmienimy go.

Lea - kiedy masz U5??

pozdrowionka kochane :)
 
Dzieki dziewczyny za uspokojenie. Moze rzeczywiscie dobrze, ze nie szczepilismy? Ale jak tak to lekarz mogl odradzic a nie twierdzic, ze pozniej zaszczepimy!
HELOŁ:-)

koralowa mówisz, ze Furagin to antybiotyk??????? boshe nie wiedziałam o tym:szok: w zyyyyciu, ja zawsze brałam sobie jeden dzień 3xpo2 tab. i jak ręką odjął, dawno nie miłam zapalenia pęcherza tylko teraz sie przyplątało po latach,a le juz wsio ok:-)
natka ja wracam do pracy 21 lutego:-:)-( , a ALankiem bedzie zajmowac sie moja mamcia, bo jest na emeryturze:-):tak:............oj współczuje tego testu na wyrrzymałosc z pysznym jedzonkiem:-p

Furagin to nie antybiotyk.

Ja tez nie szczepiłam na rota i pneumo.
No ja tez wiem, ze Furagin nie jest antybiotykiem, koralowa jak to jest?

Fakt, furagin to nie antybiotyk a chemioterapeutyk. A ze czesto przez lekarzy chemioterapeutyk okreslany jest mianem antybiotyku to mi sie to i tak zapamietalo... Ale i tak furagin przy zum-ie powinno sie brac minimum 7 dni, bo inaczej funduje sie sobie taki stan przewlekly jaki ja mialam i ktory leczylam 2 miesiace. Ja tak mialam swoje stany zapalne zaleczane, a nie wyleczone, co skonczylo sie stanem przewleklym miednicy mniejszej. Takze radze uwazac. Antybiotyki, chemioterapeutyki i inne preparaty bojcze powinno sie brac scisle wg wskazan lekarza

Dziewczyny, a odnosnie PITow. JAk jest z rozliczaniem ulgi na dzieci? Jesli urodzilam 31.08 to moge sobie odliczyc ten sierpien, czy odliczac moge dopiero od wrzesnia?
 
Ostatnia edycja:
hej
my też szczepiliśmy Lilę tylko 5w1 , bez rota i pneumo. tak samo szczepiliśmy starszego syna. Oboje bardzo dobrze znieśli szczepienia.

moja to też mały leniuszek, wprawdzie się przekręca z plecków na brzuszek ale potem jest ryk, bo ręce rozłoży i nie wie co dalej.

no i w miejscu górnej jedynki skorka się jakby odrywa, może ząbek będzie szedł.
 
reklama
hej hej nie wiem czy uda mi sie duzo napisac bo mlody mi na jednej rece spi:baffled:.

riba my mamy u5 i trzecie szczepienie dopiero 2 lutego i juz sie boje bo po ostatnim pik byla w nocy katastrofa!!!!!!!!! no to masz kochana co dzwigac ja nie wiem dokladnie ile mlody wazy ale nie wiecej jak 8 kilo (ur 3190 kg) no a moze oszukaj herbatka w nocy Olivka i zamiast porannej kaszki tej na wodzie ktora dajesz daj normalnie mleczko a na podwieczorek daj kaszeczke ryzowa z owocem no i pozniej normalnie mliko wieczorem. i jestem ciekawa co wam doktor powie na temat tej skazy.

Pati moje dziecie czesto chrypi bo nauczyl sie krzyczec straszliwie:crazy: zazwyczaj wieczorem po calym dniu jest chrypka.

no to na razie tyle "lew" sie obudzil:rolleyes2:
 
Do góry