reklama

Starania z clostilbegyt i prolaktyna czynnościow staraczki 2018

młoda1994

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dziewczyny czytałam teraz o cukrzycy. Endo musiał mnie nie źle w balona zrobić bo przy cukrzyca typu 1 nie ominie mnie branie insuliny. A cukrzyca typu 2 można zmniejszyć przy redukcji ciała. Nie otrzymałam jeszcze od AOK listy dietetyków i już po woli szykuje się do diety. Znaczy już zaczynam sama jakoś tak mniej więcej jeść zdrowe rzeczy więcej niż jadłam do tej pory. I moje pytanie brzmi czy mogę jeść przy cukrzycy te jogurty naturalne bio chleb razowy wasa wafle ryżowe bio od czasu do czasu ciastka bio warzywa na patelni oczywiście robione na patelni w której nie trzeba używać żadnego tłuszczu. Doradzcie coś bo bym chciała parę kilo schudnąć za nim dostanę się do dietetyka.

reklama

xPola

Rozwiązania
0
Dziewczyny czytałam teraz o cukrzycy. Endo musiał mnie nie źle w balona zrobić bo przy cukrzyca typu 1 nie ominie mnie branie insuliny. A cukrzyca typu 2 można zmniejszyć przy redukcji ciała. Nie otrzymałam jeszcze od AOK listy dietetyków i już po woli szykuje się do diety. Znaczy już zaczynam sama jakoś tak mniej więcej jeść zdrowe rzeczy więcej niż jadłam do tej pory. I moje pytanie brzmi czy mogę jeść przy cukrzycy te jogurty naturalne bio chleb razowy wasa wafle ryżowe bio od czasu do czasu ciastka bio warzywa na patelni oczywiście robione na patelni w której nie trzeba używać żadnego tłuszczu. Doradzcie coś bo bym chciała parę kilo schudnąć za nim dostanę się do dietetyka.
Od początku Ci mówiłam :)

młoda1994

Rozwiązania
0
Od początku Ci mówiłam :)
A powiedz mi co do diety to moge jesc cos takiego jak napisalam w poscie wyzej? To dlaczego nie dostalam jeszcze na wspomaganie tabletek na cukrzycę typu 2 przecież ten typ cukrzycy można wspomóc również tabletkami np glukofasch one też pomaga w redukcji wagi i w zejściu w ciążę.

xPola

Rozwiązania
0
A powiedz mi co do diety to moge jesc cos takiego jak napisalam w poscie wyzej? To dlaczego nie dostalam jeszcze na wspomaganie tabletek na cukrzycę typu 2 przecież ten typ cukrzycy można wspomóc również tabletkami np glukofasch one też pomaga w redukcji wagi i w zejściu w ciążę.
Kochana na temat diety Ci nie pomogę.. dla mnie dieta to terror :/ Nie miałam nigdy żadnej, ale na Internecie pełno dietetycznych przepisów :)

Katprat

Rozwiązania
0
Narazie jestem na samym bio i najwidoczniej pomaga bo od 5 kwietnia do dzisiaj straciłam 3 kg.
W teorii powinnaś patrzeć nie na bio tylko na indeks glikemiczny. A generalnie jeść często a mniej (co 3-4 godziny). Sama się tego uczę obecnie i wiecznie czuję się pełna, najchętniej bym odpuściła co któreś jedzenie, ale czego się nie robi dla dziecka. Cukry póki co trochę mi się unormowały, ciągle jeszcze nie mogę opanować tych po śniadaniu. No i tabletki na metforminie są dobre, ale w ciąży polscy lekarze są na nie w ich kwestii, choć badania naukowe mówią że metformina jest mniej szkodliwa niż insulina dla ciąży.

Katprat

Rozwiązania
0
Żeby nie było, nie jestem specjalistą, po prostu sama "uczę się diety", wyskoczyła mi cukrzyca ciążowa i trzeba coś z tym zrobić;)

młoda1994

Rozwiązania
0
W teorii powinnaś patrzeć nie na bio tylko na indeks glikemiczny. A generalnie jeść często a mniej (co 3-4 godziny). Sama się tego uczę obecnie i wiecznie czuję się pełna, najchętniej bym odpuściła co któreś jedzenie, ale czego się nie robi dla dziecka. Cukry póki co trochę mi się unormowały, ciągle jeszcze nie mogę opanować tych po śniadaniu. No i tabletki na metforminie są dobre, ale w ciąży polscy lekarze są na nie w ich kwestii, choć badania naukowe mówią że metformina jest mniej szkodliwa niż insulina dla ciąży.
Tylko że tu diabetolog - endokrynolog nie dał mi meltforminy pow ze dieta i mały ruch wystarczy. Na tych produktach co kupiłam z bio nie ma IG ale stosuje prpdukty w większości bio i od 5 kwietnia do dnia dzisiejszego schudłam 3 kg. Narazie jem tak i czekam do dietetyka i później już będę się szczegółowej diety trzymać i od razu mi powiedzą gdzie najlepiej takie zakupy robić. Mieszkam w DE i jeszcze nie ogarniam takich produktów do diety.

reklama

Katprat

Rozwiązania
0
Jem 4 posiłki w ciągu dnia A czasami 3 bo częściej nie jem kolacji.
Kochana, ja tam w ogóle na indeks glikemiczny nie patrzę, to taka teoria od dietetyka, ograniczyłam póki co cukry i jem częściej. Porozmawiasz z lekarzem i będziesz wiedziała co dalej, będzie dobrze;)

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Zbudujmy coś razem. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Test

Przetestuj kołdrę obciążeniową Senso-Rex™

Zgłoszenia przyjmujemy do 26/05/2019

Konkurs

Sport&Fun. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019