reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala!

reklama
O cholender, taniocha ten biustonosz, ja za identyczny (chyba ;)) dałam w sklepie 30 złotych.!! Jesli to jest ten zwykły bawełniany, to się nie obawiaj bo nawet jesli Ci co nieco biustu przybędzie to wydaje mi sie że i tak się zmieścisz. Ja niby dlatego kupiłam sobie przed porodem tylko 1szt, żeby jakby co dokupić drugi większy, ale jak przy zakupie oglądałam rozmiar większy, to nie sądzę, żeby aż tak mi piersi urosły. ;) :D ;D
 
Dzikuska,nam polozna na szkole rodzenia powiedziala,ze stanik najlepiej kupowac w 36-37 tygodniu ciazy,gdy piersi osiagaja swoja praktycznie ostateczna wielkosc. Jesli kupi sie wtedy stanik i one zechca jeszcze nieco podrosnac,bo tak tez sie moze zdarzyc,to on napewno wystarczymgdyz jest rozciagliwy. ;)
 
I ja dzisiaj wyciagnelam torbe aby zaczac ja powli zapelniac-moze jeszcze bym z tym zwlekala(choc juz zostal niecaly miesiac!) ale moj maz dzis stwierdzil, ze nie mam co czekac, bo po moim samopoczuciu widzi, ze to juz niedlugo!
Dla dziecka mam juz wszystko, tzn to co mi powiedzieli na oddziale:
-pieluszki jednorazowe(kupilismy Pampersy rozmiar1, 44szt-jak cos, to sie doniesie),
-chusteczki nawilzajace(Bambino),
-jalowe gaziki(kupilam narazie 3opakowania po 3szt),
-wode utleniona
-i spirytus czysty.
Ubranek nie trzeba miec.
A dla siebie kazali wziasc wszystko tak jakbym wyjezdzala, a oprocz tego:
-podpaski poprodowe(kupilam 3 opakowania pieluszek Bella)
-nic nie mowili o odciagaczu pokarmu, ale w razie czego kupilam taki zwykly, reczny, za 9zl
-jednorazowych majtek narazie nie kupuje, wezme zwykle bawelniane majtaski,a jesli tamte beda potrzebne, to maz mi dokupi i doniesie.
-masci Maltan tez na razie nie kupuje, moze pozniej
-stanik specjalny do karmienia tez kupie pozniej, a w szpitalu w razie czego bede korzystac ze zwyklego.
-planuje dokupic jeszcze jedynie wkladki laktacyjne.

 
Mija, w naszym niestety chyba oszczedzaja, bo specjalnie bylam sie dowiedziec na oddziale polozniczym co trzaba miec i wlasnie uslayszalam, ze wode utleniona i spirytus 96%. O gazikach nic nie mowili, ale tak w razie co wzielam(jak juz inne rzeczy wymagaja)-najwyzej przydadza sie w domu.
 
A w moim dla dzidzi musze mieć ubranka,rożek,pieluszki i chusteczki nawilżane.Co szpital to inne wymagania ;)
 
Tak przeglądnęłam sobie całą listę do szpitala i brakuje mi tam ciepłych skarpet, jak nam nogi będą marzły to organizm będzie spalał energię na rozgrzanie nóg zamiast na co innego ;) ;D. Ja tam mam zamiar zabrać przynajmniej 2 pary grubych skarpet. :)
 
reklama
Do góry