reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tylko dla dwupaków :D

Miriam, szczerze mowiac nie mam pojecia. Cala ciaze byla gadka ze tak, bo jestem juz po cieciu, na wizycie na ktorej mialam wywiad z anestezjologiem dowiedzialam sie ze moze nie, ze moze jednak sn. Na ostatniej wizycie okazalo sie ze Ewa wazy miedzy 3500 a 3800, a jej waga tez jest wskazaniem do ciecia u mnie. W kazdym razie jestem umowiona na porod na piatek. Gin kazal mi byc na 7, najpierw badania potem oxy, a potem sie zobaczy ( tak mi powiedzial :-/) a anestezjolog kazal mi byc na czczo 12 godz przed stawieniem sie w szpitalu.

Takze w piatek wszystko zdarzyc sie moze.
Gin mi powiedzial ze nawet jesli zrobia mi cc to najpirw poddza oxy zeby bylo rozwarcie, bo wtedy macica lepiej sie oczyszcza.
 
reklama
a czy wy wszystkie robilyscie badania na paciorkowca? moj prowadzacy nic mi o tym nie mowil i na wlasna reke zrobilam tydz. temu. w sr. odbieram wyniki i zobaczymy, czy cos wyhodowalam.... ale nie wiem, czy jesli tak, to czy to nie za pozno na leczenie... wieci jak to jest?
 
miriam liba ja mialam to badanie jakies dwa tygodnie temu, wydaje mi sie, ze nie jest za pozno, pod warunkiem ze nie urodzisz przed wynikiem badania, bo jesli nawet cos wyhoduja, to podadza Ci antybiotyk, aby ochronic maluszka podczas porodu
 
Corin jesli kopacze maja cos przyspieszyc to sie nawet wypne ;-) Sylwinka co dwie doopki do kopania to nie jedna ;-) Corin sie zmeczy i urodzi migusiem :-D

Kurcze ja nawet nie wiem jaka jest waga malego.. szacowali Ci na podstawie USG czy rozmiaru dna miednicy?
 
Miriam ja też w sumie czuje się całkiem dobrze i energię też mam ale patrząc na te wszystkie maluszki które się urodziły już nie mogę się doczekać...niestety ja nie mam z kim porównać mojej ciąży bo moja mama miała 2 cc a ja raczej będę rodziła normalnie...
Corin termin mamy na ten sam dzień. przynajmniej cię wezmą wtedy do szpitala i będziesz pod opieką lekarzy mnie wezmą do szpitala dopiero 29 lipca jeśli nie urodzę do tego czasu:(a coraz bardziej się denerwuję czy z małą jest wszystko ok
 
To ty Corin, wiesz chyba najwiecej z nas - tzn. jesli ma byc cc w pi. Ja nie mam pojecia co, gdzie i kiedy :)

mnie sie szczerze mowiac do 23 nie spieszy, moze to smieszne ale wolalabym zeby moj syn ur. byl pod znakiem lwa nie raka :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
dziewczyny ja miałam robione badanie na paciorkowca w 35 tc i niestety wyszło że go mam. lekarka nie kazała mi się martwić bo tego się w ciąży generalnie nie leczy tylko po porodzie podadzą dziecku i mi antybiotyk
 
Sunset,sylwinka, no jak sie wypniecie to w podskokach wamakopie i we trzy raz dwa urodzimy :-D

Miriam, czy ja wiem najwiecej? Chyba nie. Dwa porody mam za soba, ale oba wywolywane, wiec to co sie ze mna teraz dzieje to dla mnie nowosc zupelna jest.
 
reklama
sunset to i ja sie moge nadstawic, zawsze sily sie rozloza na pol, to i mniej bolec bedzie, a moze cosik przyspieszy przy okazji:)
co do wagi maluszka, to ja w zasadzie tez mam dylemat, bo nie wiem ile moze maluszek wazyc, jutro mam wizyte, to sie zaoytam czy jeszcze przed pododem zrobia mi usg, choc to nie jest zbyt miarodajne, bo moj starszak mial wazyc niby okolo 3600, a wyszedl sn taaki malutki 2780, a byl elegancko donoszony i ja bylam niczego sobie, przytylam wtedy 17 kg.
teraz na plusie 14 kg, ale za to przypaletala mi sie nietolerancja glukozy (tzw cukrzyca ciezarnych), ktora zwalczalam tylko sama dieta (nie bylo potrzeba insuliny) i dlatego troche sie martwie czy moj maluszek nie jest aby troche za duzy, ale juz tak srednio wierze teraz w te usg przed porodem, a zreszta co to zmieni skoro i tak musze urodzic mojego bobaska czy ma 3, czy 4 kg, tym bardziej ze bardzo chcialabym rodzic sn
 
Do góry