reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tylko dla dwupaków :D

Ja nie mialam robionego badania na paciorkowca - jak sie o to zapytalam poloznej to powiedziala ze jesli bedzie koniecznosc to w szpitalu to zrobia.
 
reklama
z tą wagą to jest różnie ja miałam robione usg 2 tygodnie temu i mała ważyła 3200 gr ale z tego co słyszę do się bardzo mylą, syn znajomych miał mieć 3200 a ważył ponad 3600 a córka sąsiadów miała ważyć 3600 a ważyła 3200 także błędy są w jedną i drugą stronę.najważniejsze żeby dzieciaczki zdrowe były

sunset ja też myślałam że lekarka nie zrobi mi tego badania ale na szczęście zrobiła. u nas w poznaniu jak się tego nie ma to problemy robią w szpitalu zupełnie nie wiem dlaczego ale wolą jak się to badanie już ma.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
sylwinka ja tez mam cukrzyce ciazowa ale jak robilam usg w 37tc to synek wazyl 3kg (+-400g), czyli tak naprawde nadal nic nie wiem ;) ale olbrzymem nie jest. ja na tej diecie na poczatku schudlam, teraz w sumie mam 12kg wiecej
 
Mi okreslal teraz wage na usg, ale poniewaz i cora i syn wazyli w granicach 4kg to raczej nie mam podstaw zeby brac pod uwage te dolne granice. Syn wazyl 4100 i mialam problem zeby go wypchnac, skonczylo sie cc, dlatego teraz gin nie chce ryzykowac komplikacji i jesli waga w piatek bedzie oscylowac kolo 4 kg to tniemy.
 
corin to duża córka się szykuje:) ale jak mój klopsik jeszcze posiedzi to pewnie też koło 4 kg będzie miał sądząc po wielkości brzucha:) a tak na poważnie to widzę, że masz fajnego lekarza i się tobą opiekuje więc na pewno wszystko będzie dobrze
 
miriam liba ja ta cukrzyce mialam wykryta na poczatku kwietnia i przestrzegalam bardzo diety, dlatego tez schudlam na poczatku a pozniej waga stala mi w miejscu az do polowy czerwca (wtedy bylam na plusie 11 kg) ale w ostatnim czasie zdazylo sie cos dziwnego , bo wyniki pomiarow zaczely mi sie poprawiac a w zasadzie to tak jakby ta cukrzyca mi sie cofnela, bylam na poczatku lipca w poradni, babka powiedziala ze tak sie moze zdazyc i tak moga dzialac hormony. z jednej strony bardzo mnie to ucieszylo, wiadomo, ale z drugiej stony cala moja diete szlag trafil, bo bylam juz taka wyglodniala po ostatnich miesiacach dietowania, ze teraz w ciagu tych paru tygodni doszlo mi 3kg, stad te plus 14, a juz bylo tak fajnie i myslalam ze skoncze z +11kg.
Ale to nic, najwazniejsze aby dzidzie byly zdrowe, a kilogramami bedziemy sie martwic poniej i na pewno szybko zrzucimy co zbedne
 
dziewczyny ja co prawda cukrzycy nie mam ale też już mam 14-15kg na plusie. mam nadzieje że uda się jakoś to zgubić po porodzie. Mam nadzieje, że uda mi się piersią karmić bo wtedy szybciej można wrócić do wagi sprzed ciąży
 
emi84 kurcze mam nadzieje ze sie do mnie nic nie przypeletalo. Co kraj to obyczaj.. i jak to polozna okreslila u nich sie tego nie praktykuje :/

Dziewczyny z cukrzycami - moje kumpele tak jak Wy mialy stwierdzona cukrzyce ciazowa i obie po dietach urodzily dzieci w granicach 3 kg. Tak wiec napewno wszystko jest dobrze :-)
 
Ostatnia edycja:
sunset nie martw się na zapas, nie wiem skąd jesteś ale jeżeli u was się tego nie praktykuje tzn. że widocznie aż takie groźne to nie jest i wiedzą co robią.
 
reklama
emi84 tak to prawda, ja karmilam mojego synka piersia okolo 9 mcy a waga mi leciala w dol jak szalona, ale oczywiscie nie od razu, poczatkowo tak powolutku, ale juz potem to sama bylam w szoku, bo wtedy nie stosowalam zadnej diety jadlam normalnie wszystkie posilki, tylko slodyczy sobie raczej odmawialam (nie zawsze sie udawalo), to wszystko. cwiczyc to tez nie cwiczylam, bo niestety po prostu nie lubie. Ale za to moj synek spisal sie na medal i wyssal ze mnie tyle, ze pozniej przez wiele lat wazylam duzo mniej niz przed ciążą i bylo mi z tym dobrze.
 
Do góry