reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

usg naszych pociech

po pierwsze wszystkie te wymiary zaleza od ''starosci'' dokładnosci sprzetu . poprostu na jakiej aparaturze robione no i kto
ja miałam 1 dzien roznicy wieczorem stwierdzili ze 3300 a rano ze 2800 i co mała nagle schudla????????????????:no:
moj gin mi tak powiedział ze to chodzi o sprzet i spytał kto robił Usg:confused:(WAZYł)

A Z TYM TERMINEM MIESIACZKI MOZE PODAłAS MU ZE MASZ OKRES CO NP.29 DNI I WTEDY SIE PRZESUWA TERMIN
MOJA SZWAGIERKA TAK MA NORMALNIE JEJ WYCHODZI 15 MAJ A ZE MA MIESIACZKI CO 29 DNI TO MA TERMIN NA ????????TERAZ NIE PAMIETAM CZY 17 CZY 19 MAJ
 
reklama
Wytłumaczcie mi jeszcze skąd wzięły się rozbieżności , nawet jesli chodzi termin ustalony na podstawie miesiączki!!! 04.02 i ostatnio 08.02!!!
Może to USG przyjechało z Nigerii, a tam kobiety mają inne ciąże niż w Polsce...?? A może tam stosują kalendarz jakiś inny, "wschodzącego słońca", albo "wiatru północy"??:baffled:

Hehheh :-D No jest to faktycznie jakaś kosmiczna bzdura, tutaj akurat termin powinien się zgadzać idealnie co do dnia. Szkoda że nie zapytałaś.. ciekawa jestem bardzo co byś usłyszała :cool2:

Tak się przyglądam tym Twoim pomiarom.. nie będę udawać, że się na tym jakoś szczególnie znam, ale porównałam to co widzę ze wszystkimi moimi tabelkami w zrobionych usg i wydaje mi się, że podstawowy błąd tkwi w tym, że lekarz nie zmierzył obwodu główki.
I to mnie bardzo dziwi.. ile razy ja miałam usg (a robiło mi je już 3 różnych lekarzy) to każdy od tego właśnie zaczynał. To jest niezmiernie ważne, zwłaszcza już przed samym porodem. Lekarz musi wiedzieć jaka duża jest główka, choćby dlatego że jednym ze wskazań do cc napewno jest duża główka dziecka przy wąskiej miednicy rodzącej.

Inna sprawa, że jest tak jak napisała kilka stron wcześniej lil kate - termin porodu jest uśredniony i wyliczany jest na podstawie wszystkich zmierzonych parametrów. Tak wynika z tabelek na moich usg - podane są po kolei stosunki poszczególnych wymiarów do siebie. Im ich więcej, tym lepiej. Oprócz wspomnianego obwodu główki ja miałam jeszcze mierzone HL - dłg kości ramiennej (choć nie za każdym razem) i też brane to było pod uwagę.
Więc ewidentnie niedopatrzenie/ignorancja/brak dobrego przeszkolenia u lekarza który robił to badanie. Być może również jakaś przestarzała wersja programu obsługującego maszynę, bo w tej Twojej tabelce to wogóle jakoś mało wszystkiego.. wkleiłabym jak moja wygląda ale nie mam skanera.

Podsumowując Patri, zrób faktycznie jeszcze raz usg u innego lekarza :tak: Termin się pewnie nie zmieni jakoś drastycznie i waga być może też nie, ale będziesz wiedziała co z tą główką. I myślę że na tydzień, czy nawet dwa przed porodem, waga 3600g to nie jest jakoś strasznie dużo.. normalny fajny 4kg dzieciaczek będzie :-D
My z moim lubym mieliśmy oboje pomiędzy 4,5 a 5kg przy porodzie, mam nadzieję że nasz szkrabek aż tak nie przegnie i na 4kg góra się skończy :-D
 
Moja dzidzia ma 30 cm obwodu glowki czyli bedzie mniejsza od pozostalych moich dzieci ale to normalne w tym tygodniu ciazy.
 
Patri, dziewczyny mają rację. Różnica wg OM wynika właśnie z innego liczenia długości Twojego cyklu. Albo podałaś inną długośc cyklu obu lekarzom, albo jeden z mich nie zapytał, tylko wpisał sam np 28 dni. U mnie była taka sama sytuacja.
 
Nie podalam dlugosci cyklu bo nikt mnie o to nie pytal. A cykl mialam 28 dniowy, wiec nie powinno bardzo odbiegac. Tyle ze moje dni plodne nie byly w srodku cyklu, tylko zaraz po miesiączce...
Tylko ze główka z 35 tygodnia, to nie jest za mała??
 
Z tym terminem wg OM to też się ostatnio zastanawiałam. O długość cyklu nikt mnie nie pytał (a miałam 26-36 dni:-)), ale liczą tak, że data OM + 7 dni - 3 miesiące. No i w zależności od tego, na jakie miesiące padnie (jest różnica, czy w długość ciąży wejdzie 28 w lutym, czy 2 razy po 31 w grudniu i styczniu itp), to długość ciąży wyjdzie różna. Ma być 40 tygodni, a mi wg tego liczenia tydzień zaczyna się we wtorek (OM) a kończy w piątek (przewidywana data porodu). I co z tym fantem zrobić??? Przyjmuję to bardzo orientacyjnie, w zależności od nastroju;-). Mam nadzieję, że coś z tego zrozumiecie, bo chyba nieźle namieszałam :-)
 
A to dwa zdjęci z usg, na których wiem chociaż co jest. Facet mial naprawde super sprzęt USG, niestety nie byl zbyt kontaktowy i nie umiał go używać :( A tyle mogłam zobaczyć...
Na fotkach
1.paluszki >> te cztery plamki u góry to paluszki u stopy która bezlitośnie opiera się o moje żebra
2.cipka >> taki dziubek jak u kaczki to podobno cipka. Wierzyć czy nie? :)
 
reklama
Do góry