reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesniaki ur,36 tydzień

reklama
Andzia111 prześliczności :tak::-):-):-) Gratuluję ślicznego synusia:-)
A waga bardzo ładna. Z tymi kupkami to będzie wszystko ok, bo dzieci czasem trawią mleczko mamusi w 100% i nie ma wtedy kupki;-) Jak Oskarka nie boli brzuszek i się nie napina to nie masz się czym martwić. Zresztą położna na pewno cie uspokoi i powie co i jak:tak:
 
Rubi- to duuży chłopak z Jasia:szok:,więc musiał dać radę wszystko przejść. Moja Zuzia ważyła o połowę mniej i też przechodziła przez to wszystko-teraz ma roczek za tydzień. Powiedz mi ile miał miesięcy jak zaczął raczkować,chodzić,mówić?

sorki za opoznienie... jakos przegapilam to pytanie...

najpierw przez 5 miesiecy rehabilitacji metoda Vojty nie bylo zadnych rezultatow czyli zostawalismy w tyle... Jasiek nie potrafil nawet trzymac samodzielnie glowy. Zmienilismy metode rehabilitacji na NDT Bobath Baby i po 5 tygodniach chlop jak nowy - glowe trzymal sam ;-)
siedzial samodzielnie gdy mial 7 miesiecy, raczkowal jak mial 10 miesiecy i tylko z chodzeniem byly klopoty... kilka dni chodzil samodzielnie jak mial 15 miesiecy ale kilka razy sie przewrocil a ze nie umial upadac na raczki tylko na glowke to mial mala przerwe i na dobre zordreptal sie jak mial 17 miesiecy.
z mowa poszlo blyskawicznie - na tle donoszonych rowiesnikow ( w tym dziewczynek, ktore podobno wczesniej mowia) byl zawsze "z przodu" ;-)
 
My ćwiczymy Vojtą niby jest poprawa. Siedzi ale tylko jak ją posadzę sama nie podnosi się. Stoi sztywno i próbuje dreptać ale nie raczkuje, tylko że u nas był jeszcze problem z kręgosłupem. Teraz chcę spróbować na basen bo jakoś wcześniej na to nie wpadłam a nikt nic nie mówił podobno dobrze wpływa na napięcie mięśniowe. Ale poza tym Zuzka jeszcze nie mówi:no:
 
reklama
My ćwiczymy Vojtą niby jest poprawa. Siedzi ale tylko jak ją posadzę sama nie podnosi się. Stoi sztywno i próbuje dreptać ale nie raczkuje, tylko że u nas był jeszcze problem z kręgosłupem. Teraz chcę spróbować na basen bo jakoś wcześniej na to nie wpadłam a nikt nic nie mówił podobno dobrze wpływa na napięcie mięśniowe. Ale poza tym Zuzka jeszcze nie mówi:no:

my mielismy hydromasaze a na basen nie chodzilismy bo mialam wtedy rozwalonego palucha...

jak sie martwisz to poszukaj osrodka ktory prowadzi wczesna interwencje i idz do psychologa i logopedy - my mielismy caly zestaw - rehabilitacja ruchowa, psycholog i logopeda ;-)
 
Do góry