reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od cieżarówek

LucyF na SR p. Basia nam mówiła, że jeśli twardnieje cały brzuch to należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli zaś tylko jakaś część, a reszta jest miękka to Maleństwo się pręży i np. dupkę wystawia. Obserwuj więc. U mnie na SR jest dziewczyna, która notowała ok. 40 skurczów na godzinę! Teraz jest pod stałą opieką lekarza i idzie do przodu spokojniejsza.
Napinanie brzucha było tym co mnie skłoniło w marcu do tego, żeby iść na zwolnienie już od teraz. Na początku było tak, że napinał się w jednym miejscu od czasu do czasu i właśnie tak sobie myślałam, że to Dzidzia się wypina. Ale jak miałam taką akcję, że przez godzinę co 3-5 minut naprężał mi się brzuch (dalej tylko w tym jednym miejscu) to stwierdziłam, że to niemożliwe, żeby maluch z taką częstotliwością i regularnością tyłek wypinał. No ale to była taka moja własna dedukcja.

Just to czekanie i niepewność może doprowadzić do szału nie? Z jednej strony podniecenie, z drugiej obawa. Dziwna mieszkanka :-) Też mam przed nią lekkiego stracha.
Dokładnie, mieszanka dziwna. Ale chyba nie ma co za wiele o tym myśleć, bo tylko stresa można złapać, a i tak wpływu się nie ma na rozwój sytuacji ;-)

Witaj Lena :-)
Te ciągnięcie po bokach w pachwinach to mogą być też więzadła powiększającej się macicy, więc ok :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lena77 witaj na wątku :-) Fajnie, że wszystko jest ok. Może wkleisz jakieś zdjątko Twojego Skarba?

Just dlatego właśnie pisałam LucyF, żeby mimo wszystko skonsultowała to z lekarzem. Bo wg mnie też częste napinanie choć tylko w jednym miejscu nie wydaje się zupełnie w normie. Lepiej zadziałać wcześniej, niż nic z tym nie robić i tylko się martwić przy kolejnym napięciu. Nauka nauką, a życie życiem. O!
 
Witajcie :-)

ewela wytrzymasz jeszcze trochę... ja to bym chciała być już na Twoim etapie :-D

Asiu co tam ciekawego na SR mówili ?

Kobietki dla niemowlaczka to jaki rozmiar czapeczki się zamawia ?

Słodziutka super że z dzidzią wszystko ok.

Zakupiłam jeszcze wczoraj kolejną pościel GLUCK POŚCIEL DRUKOWANA STORK 600 NI 4 CZ. (1050162056) - Aukcje internetowe Allegro plus prześcieradło z falbaną http://www.allegro.pl/item1058028239_gluck_przescieradlo_z_falbana_2_kolory.html

Czy macie może jakieś spradzone już prześcieradełka do łóżeczka na gumce ? Zastanawiam się czy lepsze będą frotte czy może z bawełny jersey. Najbardziej to bym chciała welurowe z Andropolu,, ale pewnie nie znajdę na wymiar 60x120.

Mało co nie kupiliśmy wczoraj też łóżeczka. Zdecydowaliśmy się na takie -> Dziecięca Kraina.pl ale mieli tylko jedno na ekspozycji a ja takiego nie chciałam. Ale jest super solidne i z takiego "grubego" drewna. Bardzo nam się spodobało.

Miłego dnia Wam życzę!
 
Ostatnia edycja:
lena77 ciesze sie ze w koncu do nas dolaczylas:tak:
dzis wszystko skonsultuje z ginem, nawet sobie spisalam na kartce o co go zapytac bo tyle mam tego, a pozniej jak przychodze na wizyte to polowe zapominam wiec dzis spisalam, no coz w pewnym wieku to i skleroza zaczyna dokuczac:sorry2:
 
Dziewczyny czy Wy też na moim etapie ciąży miałyście takie ciągnięcie jakby w jajnikach ?
Ciągle mnie ciągnie po prawej stronie, najgorszej przy jakimś gwałtownym ruchu, ale nieraz też bez powodu.
Powiedziałam o tym ginkowi to kazał mi leżeć, bo w moim przypadku to nie jest do końca bezpieczne, ale z drugiej strony czytam masę informacji że to zupełnie normalne i związane jest z naciągniem się narządów wewnątrz...
Wiem że trochę ostatnio przesadzałam z aktywnością i dlatego mogło się nasilić, ale chciałabym się dowiedzieć czy Wy też coś takiego czułyście żeby się tak bardzo nie denerwować.
Przez ten nakaz leżania plany wakacyjne nie zostaną zrealizowane :-(
 
Dobra dzwoniłam do gina i tak: jutro jade zrobic sobie wyniki moczu i krwi,nastepnie do szpitala na pobranie GBS i zrobie sobie KTG i jak oni cos tam wykryja to wtedy najwyzej mnie położą na oddziale ,mogłabym miec skurcze co 4 min i urodzic juz :wściekła/y:


mysza tez tak mialam, ty sie ciesz kobieto ,teraz to jeszcze na twoim etapie jest cud miod malina, a pozniej to juz męczarnia uffff
 
Mysza, ciężko mi powiedzieć, czy dokładnie na tym etapie co Ty w tym momencie jesteś, ale co jakiś czas powtarzały mi się takie bóle w okolicach jajników, a szczególnie dotkliwy ból pojawiał się czasem przy gwałtownym wstawaniu. Ginka zawsze mówiła, że to więzadła macicy, i że jest to jak najbardziej normalne.
 
mysza niestety nie mialam nic takiego, ale jak pytalas o to gin i kazal sie oszczedzac to coz innego pozostaje
ewela widze kochana ze juz masz dosc:) Ty sie ciesz ze nie ma jeszcze 30 stopniowych upalow bo wyedy to by ci dopiero dalo w kosc
 
Ja się melduję :-):-)

Dzisiaj w nocy moja perełka jakos dziwnie przez pewien czas kopała :eek::eek: Tak nisko ją czułam, aż dreszcze mnie w pochwie przeszły (przepraszam za dokładny opis, ale nie wiem jak inaczej to opisać) :eek::eek: Wprawdzie to było tylko parę razy, ale zmartwiło mnie to:dry::dry: Czy to normalne w ogóle??

Mysza ty jesteś w młodszej ciąży niż ja, a masz już tyle rzeczy dla małego :shocked2::shocked2: ja póki co mam ręczniczek z kapturkiem, misia, skarpeteczki i parę rzeczy z ciuchlandu: koszulkę, ogrodniczki materiałowe, spodenki i czapeczkę :sorry::sorry: I tyle :sorry2::sorry2:
 
reklama
Dziękuję za odpowiedzi... muszę się więcej oszczędzać.

LucyF masz już imię dla synka wymyślone ?

daa robię zakupy bo teraz mam czas i trochę grosza...a później to nigdy nie wiadomo jak to będzie z czasem i groszem... ;-) a poza tym to takie przyjemne :-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry